Steve Jobs'un Bu Çay Paketinde Ne İşi Var?

 

Artık modern dönemin ikonlarından biri haline gelen Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un yüzünü birçok yerde görmeye alıştık. Fakat bu teknoloji dahisinin en bilinen pozlarından birini gördüğümüzde bizi hala şaşırtan yerler de yok değil. Polonya şehri Katowice'deki bir süpermarketi ziyaret eden Magda Swirepo'nun başına gelen şey işte tam da bu.

 

Süpermarkette dolaşırken kiraz-rom aromalı bir çay paketinin üzerinde Jobs'un o klasik pozlarından birini gören Swirepo, bunu doğal olarak fotoğraflayıp Twitter'da paylaştı. Swirepo'nun daha önce hiç görmediği Tea Rebels adlı bu çay markasının neden bir Jobs figüründen yararlandığı bir bilinmeyen.

 

Bir teoriye göre, aradaki bağlantı firmanın adındaki Rebels (Asiler) sözcüğü üzerinden kurulmuş olabilir. Zira Apple'ın ünlü tanıtım filmlerinden "Here's to the Crazy Ones" adlı reklamın açılış cümlesi "Here's to the crazy ones, the misfits, the rebels," şeklindeydi ve firma da Steve Jobs'un bu teknoloji dünyasındaki bu "asi" yanını kendileri için bir ilham kaynağı olarak gördüklerini yansıtmaya çalışmış olabilir. Firmanın bir diğer çay ürününde Mahatma Gandhi'nin resmi olması da bu teoriyi güçlendiriyor.

 

Kaynak: CHIP
Tarih:
Hit: 1189
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: market polonya steve jobs çay paketi


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.