Sürücüsüz Taksi Testleri Başlıyor!

 

Google'ın ve birkaç markanın daha uzun zamandır üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobiller sonunda yola çıkmaya hazırlanıyor. İlk olarak Japonya'da testleri başlayacağı belirtilen sürücüsüz otomobiler, 2016 yılında test edilmeye başlanacak.

 

Sürücüsüz otomobiller 2016'da Japonya'da test edilecek!

Gidilecek adresi bulma, şehir içindeki normal otomobillere uyum sağlama ve güvenlik odağında yaklaşık 4 yıl test edilecek sürücüsüz otomobiller, testler başarılı olursa 2020 yılında tam anlamı ile kullanılacak.

Hatta söylenenlere göre Tokyo'da gerçekleşecek 2020 olimpiyat oyunları'nda bu sürücüsüz otomobiller kullanılacak.

 

Yolcuları nasıl alacağı, adres tarifinin nasıl yapılacağı ya da eğer varsa ücretlerin nasıl ödeneceği bilinmeyen Toyota Estima kasalı sürücüsüz otomobiller, Türkiye'ye gelmesini hatta bizzat Türkiye'de üretilmesini beklediğimiz teknolojilerden biri.

 

Türkiye'de yerli sürücüsüz otomobil yapılır mı?

Ancak henüz Türkiye'de yerli otomobil satışa çıkmamışken sürücüsüz otomobil için bir şey beklemek doğru olmayabilir. Ancak 2023 yılına kadar Türkiye'de de sürücüsüz otomobilleri görebilir, hatta o dönemde yerli sürücüsüz otomobil çalışmaları bile başlayabilir. Bakalım gelecek Türkiye hükümetleri, sürücüsüz otomobil çalışmaları yapacak mı?

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 2024
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: japonya sürücüsüz otomobil 2016 tokyo 2020 olimpiyat oyunları toyota estima yerli sürücüsüz otomobil


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.