Tahribat.com‘dan yeni yazılım Betası

Tahribat.com'dan Şirketlere ve bireysel kullanıma yönelik şifreleme ve dijital imza çözümü TahribatSDM programının ilk Betası Hazır...

NOT: Bu Program Beta Aşamasındadır... Tüm kullanıcı bilgileri full program çıkmadan önce silinecek ve bastan baslanilacaktir.

Program Bilinen şifreleme mantığı ile değil, SSL bağlantılarında kullanılan Private-Public key mantigi ile çalışmaktadır.

Ayrıntılı bilgiler dökümanlarda bulunmakla birlikte, türkçe dil eklentisi de en yakın zamanda hazırlanacaktır.

Standart şifreleme işlemlerinden farklı olarak Tahribat SDM programını kullanan herkesin kendine kalıcı bir Anahtar çifti (keypair) yaratması gerekmektedir. Private keyinz sizde kalır, public keyiniz ise baskalarinin size dosya gönderebilmesi için tahribat.com serverlarına gönderilir (isteyen bu keyleri alabilsin diye)

Bir anahtarla şifrelenen datayı sadece diğer anahtar açar. bu da size iki fayda sağlar, birincisi sizin public keyinizle encriptlenen datayi sadece sizin private keyiniz açabileceğinden başkalarının eline geçmesi mümkün değildir. ikincisi sizin private keyinizle sifrelenen dosyayi sadece sizin public keyiniz acacagi icin , dosyayi alanlar kaynagin siz olduğuna emin olabilir.

Download

Bildiğimiz şifrelelme yöntemlerinin dezavantajları

 • Herzaman brute force ile kırılmaya açıktır. bruce force ile kirilmiyacak sifre koymak icin hatirlamasi cok zor uzun bir sifre koyulması gerekir. bunun da unutulma ihtimali cok yüksektir.yada unutmamak için biryere yazarsınız ki bu güvenliğinizi daha büyük tehlikeye sokar.
 • Birine şifrelediğiniz dosyanın şifresini göndermek için interneti secerseniz ttnet, telefonu secerseniz turktelekom, SMS i secerseniz turkcell gibi firmalar direkt olarak bunları loglama olanağına sahip olur.  (unutmayın ki tahribatSDM programı ile private keyler sadece sizde kalır, client program tarafindan uretilir ve Hicbir sekilde güvenli olmayan inernet hattindan gecmez.)
 • Internetten elinize gecen dosyanın kimden geldiğine asla %100 emin olamazsınız.
 • Dosyanıza sadece belirlediniz kisiler tarafindan acilma yetkisi tanımlayamazsınız.

TahribatSDM programının şifreleme teknolojisinin getirdiği avantajlar:

 • Aldığınız dosyaların doğru kaynaktan gelip gelmediğini kesin olarak bilirsiniz
 • Kurumunuzdaki insanlar bu program ile dijital imza atabilir, ve normal hayatta kullandığımız kağıt dökümanlardaki imza gibi (hatta çok daha güvenli) sorumluluk belirtir.
 • Şifrelerdiğiniz dosyalar zip, rar, arj cracker gibi orda burda bulunan dandirik programlarla açılamaz
 • Herhangi bir brute force işleminde 512 karakterli (kücük büyük harf duyarli, sayi ve ozel karakter iceren) bir şifre koymanız durumu kadar güvenlidir. Dünyanın tüm işlemci gücü elinizde olsa bile böyle birşeye brute force atmaniz akil kari değildir.
 • Encriptli dosyayı herkese dağıtsanız bile tanımladığınız tek bir kullanıcı tarafından (yada birden fazla) açılabilme ozelliği koyabilirsiniz.

Programda Server olarak sdm.tahribat.com yada  tahribat.com   kullanabilirsiniz. Programda karşılaştığınız Bugları lütfen işletim sistemi ve diğer sistem bilgilerinizle birlikte holyone@tahribat.com adresine gönderiniz...

 


 

Betanın piyasaya sürülmesinin ardından Bulunan Buglar: (full versiyonda düzeltilecektir)

 • 16 karakterden uzun kullanıcıadı girilerek register olan userlara gonderilecek dosyalar encript edilirken sorun yasanmaktadır.
 • Programı kullanmadan once kendinize bir keypair yaratmanız gerekiyor fakat yaratmadığınızda da encrypt etmeye calısırken program bu konuda sizi uyarmıyor.
 • PGP Menusunun altında Encrypt , Decrypt menu öğelerinde yazım hataları

 


Kaynak:
Tarih:
Hit: 5027
Yazar: HolyOneYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.