Teknoloji şirketlerinden taraftarlara özel laptop

TaraftarIntel, Microsoft, Vestel ve Crea işbirliği ile "taraftar PC" projesi hayata geçirildi.

Proje ile taraftarlar takımlarının bilgisayarlarını kullanabilecek.

Konuya ilişkin yapılan ortak açıklamada, taraftar PClerin Mayıs 2007-Temmuz 2008 tarihleri arasında satışa sunulacağı, masaüstü bilgisayarların Crea, dizüstü bilgisayarların ise Vestel tarafından üretileceği bildirildi.
Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleriyle imzalanan lisans anlaşmasıyla üretilen taraftar PClerin masaüstü ve dizüstü tüm konfigürasyonlarında Microsoftun yeni işletim sistemi "windows vista home premium ve intel core 2 duo" işlemcisi bulunduğu, Vestelin hazırladığı dizüstü modelde ise Intelin tüm dünyada Mayıs ayında lansmanını yaptığı yeni nesil centrino duo ürününün yer aldığı kaydedildi.
Taraftar PCleri içerisinde kulüplere özel hazırlanmış ekran koruyucuların da (screensaver) bulunduğu, sadece bu PClerde bulunan kulübe özel içerik bilgilerinin anlık erişim ile güncellenmesi servisinin de Mayıs 2008e kadar taraftarlara ücretsiz olarak sunulacağı belirtildi.
Taraftar PC ürünlerinin, elektronik mağaza zinciri olarak Haziran ayı boyunca sadece Teknosa mağazalarında tüketiciye sunulacağı, aynı zamanda Beşiktaşın Kartal Yuvası, Fenerbahçenin Fenerium ve Galatasarayın Store kulüp mağazalarında da bu ürünlerin satışının başlayacağı bildirildi.
 

Kaynak: Milliyet
Tarih:
Hit: 1289
Yazar: GoogleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.