Tesla Elektrikli Pickup ve bu araçla şarj olabilen ATV sini Tanıttı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ilk elektrikli pickup modelini ve elektrikli ATV tasarımını tanıttı. Elon Musk aracın seri üretimi için 2021 yılının sonlarını işaret etti. 40 bin dolar başlangıç fiyatına sahip olacak araç üç farklı versiyonla piyasaya sunulacak.

Pickup tanıtımı sırasında dayanıklılık testine de sokuldu. Sahneye çıkan Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen elindeki balyozla elektrikli pickup Cybertruck’a vurmaya başladı. Aracın kaportasında darbelerin ardından hiçbir hasar kalmadı.Ancak cam testinde ,camlar tam olarak kırılmasa da parçalandı. Bu güçlendirilmiş aracın camlarının kırılmaz olduğu açıklanmıştı. Bu sonucu beklemeyen Musk, camın kırılmaması gerektiğini ve testin başarısız olduğunu belirtti.

40 bin dolarlık tek motorlu başlangıç paketi olanlar 400 km’lik menzile sahip. 

İki motorlu ve dört çeker sistemiyle 500 km’ye yakın menzil sunan ikinci sürümü ise 50 bin dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.,

Maksimum 800 kilometre menzilli 3 motlorlu ve dört çekerli versiyonun ise fiyatının 70 bin dolar olacağı belirtildi.

İki motorlu ve dört çeker sistemiyle 500 km’ye yakın menzil sunan ikinci paket 50 bin dolarlık fiyat etiketiyle alınabilecek. 

Maksimum 800 kilometre menzilli 3 motlrlu ve dört çekerli versiyonun ise fiyatının 70 bin dolar olacağı belirtildi. Versiyonun 0’dan 100 km’ye hızlanması ise sadece 2.9 saniye sürüyor.

Bu en yüksek versiyona sahip olmak isteyenler bir yıl daha beklemek zorunda kalacak.Bunun yanında Tesla bütün pickup modellerine otonom sürüş paketini de isteğe bağlı olarak ekleyecek. Otonom sürüş isteyenler 7 bin dolar daha ödemek zorunda kalacak.

Tesla CEO’su tanıtımda yaptığı konuşmasında ABD’de en çok satılan üç modelin pickup olduğunu hatırlatarak, “Sürdürülebilir enerji problemini çözmek için elektrikli pickup kamyonetimiz olmalı” diyerek ekledi.

https://www.youtube.com/watch?v=YXxXGQ7gZeU&fbclid=IwAR34pE6JWdN0zTBd6gfxa7GygIPlnKBZoAE4TPB6OKpvm0gqh01BtGWRTPw

Tarih:
Hit: 3054
Yazar: yarasaadam

Taglar: teknoloji tesla atv elektrikli dijital dönüşüm


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

banneduser tarafından yazıldı. Tarih: 16/Ara/19 06:03
Normal kamyonetin tasarımının türevini almışlar. :d