TT operatörlere toptan tarife verecek

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Doany, internet servis operatörlerine yeni hizmet ücretlendirmelerini yakın zamanda açıklayacaklarını söyledi. TT ayrıca gelecek dönemde çok sayıda personel alımı yapacak.

CNBC-e’nin sorularını yanıtlayan Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, birkaç hafta içinde bireysel abone ve küçük şirketler için yeni fiyat teklifleri sunacaklarını açıkladı. Doany, sağlayacakları toptan tarifeyle ADSL’de tüm şirketlerin eşit rekabet koşullarına kavuşacağını kaydetti.

Doany, ADSL hizmetlerinde tüm operatörlere toptan tarife sistemini uygulayacaklarını dile getirdi. Doany şöyle konuştu: “Toptan tarife, operatör şirketlerin TT’den ADSL hizmetini aynı fiyattan satın alabilmelerini ve kendi müşterilerine istedikleri fiyattan satabilmelerini sağlayacak. Telekomünikasyon Kurumu’ndan bir karar beklemeyeceğiz, önce bunu diğer şirketlerle tartışacağız ve eminim bu uygulamadan onlar da mutlu olacak. Süreç 1-2 ay içinde başlar”.

YENİ YATIRIMLAR GÜNDEMDE

TT’nin uluslararası ve şehirlerarası telefon görüşmelerinde serbetleşmenin etkisiyle ciddi gelir kaybına uğradığının altınını çizen TT Yönetim Kurulu Başkanı, 6-7 yıllık dönem için Türk Telekom’a 3.5 milyar dolar yatırım yapacaklarını dile getirdi. Doany, gelecek 6-9 ay zarfında ileri teknoloji tabanlı yeni hizmetleri de piyasaya sunacakların, ağ kalitesini artırmaya yönelik yatırımların yanı sıra kişiselleştirilmiş hizmetlere ağırlık vereceklerini ifade etti.

TT YENİ İŞE ALIMLAR YAPACAK

Doany, Türk Telekom’dan ayrılıp kamuya geçmek isteyen personel sayısının 10 bini bulduğunu, 3 bin kişinin de kurumda kalmak için sözleşme imzaladığını belirtti. Mevcut personelle çalışmayı yeğlediklerini vurgulayan Doany, ayrılan sayısının kesinleşmesinden sonra da çok sayıda yeni çalışan alımlarına başlayacaklarını dile getirdi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1399
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.