Tüm hesaplarınızı silmenin kolay yolu

Hesabınızı silmek için bin dereden su getirten sitelere karşı en büyük yardımcınız, işte bu site!

 

İnternet üzerindeki hesaplarınızı silmek kolay iş değil. Sosyal medya hesaplarınızı silmek kadar, online ticaret sitelerindeki hesaplarınız da ileride başınıza dert olabilir. Ancak,  Justdelete.me isimli web sitesi, kullanıcılara, pek çok sitedeki hesaplarını silmesi için yardımcı oluyor.

Sitede hesap açan kullanıcılar, isimlerinin geçtiği URL adreslerini girerek, bu sitelerdeki kayıtlarının silinmesini sağlayabiliyorlar. Ancak Justdelete.me, her hesabı silemiyor. Siteleri, kolay, zor veya imkansız olarak kategorilendirmiş. Örneğin, Facebook, Foursquare, Dropbox veFeedly gibi sitelerdeki hesaplarınız kolayca silinebiliyor. Dolayısıyla, Facebok'ta veya Foursquare'deki hesabınızı silmek için onlarca menü, seçenek ve emin misiniz sorgusu arasında boğuşmanıza gerek kalmıyor.

Bazı siteler ise, kullanıcının hesabının silinmesinde zorluk çıkarabiliyor. Bu siteler, zor kategorisinde listeleniyor ve garanti verilemiyor. Örneğin Amazon.com zor kategorisinde yer alıyor. IMDB.com ve Paypal.com kolay kategorisinde yer alırken, Pınterest ve Netflixhesaplarını silmek ise mümkün olmuyor.

İnternetteki izlerini silmek ve isminin her yerde görünmesini isteyenler için kullanışlı bir web servisi olarak birgün ihtiyacınız olabilir.

Kaynak: Chip
Tarih:
Hit: 2693
Yazar: CyberAngelYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.