Türk Siteleri Satılıyor!

Türkçe içerikli popüler siteler, bir bir satılıyor. Yurtdışından finanse edilen Nokta.com isimli şirket, Blogcu'yu satın aldı. Bu firmanın satın aldığı diğer siteler bu haberde. Nokta İnternet Teknolojileri adıyla bilinen firmanın daha önce satın aldığı ve kendi oluşturduğu sitelerle beraber portföyünde; bilgi.com, izlesene.com, fotokritik.com, sinemalar.com, dizin.com, dikkat.com, termometre.com ve doviz.com yer alıyor. Bugün yapılan toplantıda soruları yanıtlayan Nokta yöneticileri, satın aldıkları sitelerle Türkiye'de sağlam bir yer edinmek istediklerini ve geleceğe yönelik mobil uygulamalarla beraber IPTV gibi en yeni teknolojilere de ilgi duyduklarını belirttiler.

Blogcu.com kaça satıldı?
Blogcu.com'un hangi fiyata satıldığı konusundaki sorularımıza ısrarla rakam vermeyen Nokta İnternet Teknolojileri Genel Müdürü Ö. Burçin Didinedin, bu gizliliğinin nedeni olarak; yaptıkları anlaşmayı dile getirdi.

Gizli kaynklardan aldığımız duyumlara göre, Türkçe içerikli en büyük video paylaşım sitesi izlesene.com'u da satın alan firmanın, bu site karşılığında 750 bin dolar ödediklerinden bahsediliyor. Yöneticilere bu rakamdan bahsettiğimizde, suskun kalmayı sürdürdüklerini de belritelim.

Satın almanın arkasında gizli nedenler mi var?
Toplantıda bazı bilişim gazetecileri tarafından ilginç sorular da yöneltildi. Mesela, "Bu siteleri satın aldıktan sonra internet devlerine satmayı mı düşünüyorsunuz?" sorusuna, bu şekilde bir plana sahip olmadıklarını belirten Nokta İnternet Teknolojileri yöneticileri, Türkiye'de internetin gelişen bir ortam olduğunu ve büyüme planlarının da devam edeceğini söylüyorlar.

Kaynak: Shiftdelete
Tarih:
Hit: 1210
Yazar: DJ_AlperYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.