Türk Telekom: Ne yapsak yaranamıyoruz

"Devlet kurumu imajından kurtulmak için agresif bir iletişim stratejisi izleyen Türk Telekom, Cem Yılmaz'lı reklamlar da eleştirilince isyan noktasına geldi. Ahter Kutadgu,'Ne yapsak eleştiriliyor' dedi.

 

Yılda 100 milyon YTL bütçeyi sadece Türkiye'nin dört bir köşesinde okul yaptırmak için ayırdı. Paris'in dünyaca ünlü müzesi Louvre'da yer alan 200 parça eserini Türkiye'ye getirmek için Sabancı Müzesi ile sponsorluk imzaladı. Son olarak Cem Yılmaz'lı reklam filmi yayınlanmaya başladı. İmajını değiştirmek için agresif bir kurumsal iletişim atağına geçen Türk Telekom (TT), bütün bunlara rağmen eleştirilerin devam etmesine isyan ediyor.

TT Kurumsal İlişkiler Başkanı Ahter Kutadgu, "TT ne yapsa eleştiriliyor. Cem Yılmaz reklamlarını bile eleştirdiler" diyor. Kutadgu, TT'nin eleştirilerin geçmişte bir kamu şirketi olmasından kaynaklandığını belirterek, "Sanırım hala aynı algılama devam ediyor. İnternete giriyorum, Ekşi Sözlüğe bakıyorum. Gelen yorumlara inanamıyorum. Çevremden başka, dışardan başka tepkiler alıyorum" diye konuşuyor. Cem Yılmaz reklamlarına gelen eleştirilere üzülen Kutadgu, "Oysa Yılmaz'ın Opet ve Doritos reklamlarındaki başarısı ortada" diyor.


Sürekli şikayet var

Şu anda tarife ağırlık bir kampanya yürütüklerini belirten Kutadgu, hedeflerini ev ve iş telefonlarının cazibesini artırmak olarak özetliyor.

"2004'ten beri düzenlemeye gidilmeyen tarifeleri yeniledik. Fiyatları indirsek 'Acaba ne var bunun altında', yukarı çıkarsak da 'Bak çok çıkardı' diyorlar. Sürekli bir şikayet var" diyen Kutadgu, bu nedenle şirketin ilk çeyrek mali sonuçlarını kamuoyuna duyurduklarını söylüyor. Kutadgu, "Yüzde 45'i hala kamunun olan bir şirketin menfaatini gözetmek zorundayız. Bunun için maliyeti ve rekabeti göz önüne alarak doğru fiyatlandırma yaptık. Rakamları yayınlamazsak, ortada başka rakamlar konuşuluyor. Bu nedenle TT tarihinde ilk kez ilk çeyrek performansı diye bir şey yayınladık. Bu devam edecek" diyor.

Kutadgu, yayınladıkları çeyrek sonuçlarında TT'nin "baskıcı fiyat politikasıyla piyasanın dışına itmek" istediği iddia edilen alternatif operatörlerin arama trafiğini yüzde 100 arttığı sonucunun net olarak ortaya konulduğunu da ekliyor.

TT'nin geçmişte de iyi bir teknolojiye sahip olduğunu vurgulayan Kutadgu, şunları söylüyor: "Bunu daha da geliştirmek istiyoruz. Bütün bunlara baktığımızda iletişim stratejisinde Cem Yılmaz ve Mahzar Alanson'u öne çıkardık. Bundan böyle abone mantığı ile değil, müşteri mantığı ile hareket edeceğiz. Abone mantığında tekel niteliğinde hizmetler sunarsınız ve insanlar o hizmeti almak zorundadır. Ve talepkar olan abonedir. Artık serbestleşmenin ve rekabetin gelişmesini istediğimiz bir ortamda roller değişti. TT müşterisine yakın olmak zorunda.""

KAYNAK: http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=69707&ForArsiv=1
Ekşisözlükte olaya direk link: http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=eksi+sozluk+e+bakiyorum+yorumlara+inanamiyorum

Ekşisözlükte ise birkaç güzel cevap:

-telekomun adsl hizmetini beğenmiyorlar efendim
-hadi ya olsun..

-yurtdışı bağlantıları kopmuş efendim millet isyanda
-alla allaaaa neden ki? gemi çarptı deyin canım

-efendim kotaları arttırmamızı istiyolar
-çıkçıkçık hayret bişey şimdi işim var sonra bakarız

-efendim cem yılmazlı reklamı hiç beğenmemişler
-neeeeeeeeeööööööaaaahhhhh yeter lan yeter beee!ne nankör milletmiş lan bunlar!kapatın lan o yaptırdığımız okulları.

__________________________
"musteri ile kurumsal iletisimci arasindaki diyalog

- baglanti ucreti cok pahali
- olmaz cunku sabanci muzesine louvre'dan eser getirdik
- ama internetim habire kesiliyor
- nasil olur canim bizim reklamlarimizda cem yilmaz oynuyor
- isimi halletmek icin saatlerce bekliyor ama yine de sonuc alamiyorum
- iste bu imkansiz cunku okul yaptiriyoruz!

_________________________

"interneti o kadar pahalı yaptık, hâlâ ekşi sözlüğe girip yorum yapıyolar, internete girecek parayı nerden buluyolar anlamıyorum" gibi bir cümle.
_________________________

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2869
Yazar: TayokYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.