Türk yazılımcılardan Dünyaya büyük bir jest

Aylardır yapımı süren ve içerisinde birden fazla yabancı yazılımcıların da bulunduğu fakat önderliğini Türk yazılımcılarının yürüttüğü L2kings nihayet çıktı. MRPG (knight online) Olarak bilinen oyundan, çok fazla artısı ve cezp ediciliği olan bu oyun; Türkiye ‘de hızla yayılmaya başladı bile. Yapımcıların ilk amacı, Oyunu Türkiye ‘de Yayıp Dünyaya ve özellikle Avrupa’ya kabullendirmek. Özellikle oyunda bulunan Türk – Yunan savaşı ilerde çok fazla kendisinden söz ettireceğe benziyor.

Türkiye, Yunanistan, Polonya, Almanya, Hollanda, Fransa ve İtalya’da hızla yayılan oyun, 6 ay içinde çok yüksek bir patlama getireceğini sağlam yapılandırmasıyla belli ediyor. Oyunun odak noktalarıysa; Krallık sistemi, Kale Savaşları, Ülke bayraklarını kendi kalelerine asabilmeleri, Evlilik, Gemiler, seyahatler… .

Otoritelere göreyse oyunun en iyi yanı; Knightonline'nın haritasından On – on beş kat daha büyük haritaya sahip olması, kullanıcıların kendisine ait yaratıklar alabilmesi Bunların levellerini yükseltip ileride binek olarak ve savaşçı olarak da kullanabilmesi, Ve oyunun en çarpıcı tarafı çok yakında tamamen Türkçe olması ve Türkiye de hiç sıkılmadan ve çok zevk vererek kullanışlı hale getirilmesi diye dile getiriliyor.

.

Ekip olarak sıkı bir reklâm potansiyeli oluşturan oyun yapımcıları, araç olarak İnternet Kafecilerle anlaşıyor. Türkiye’nin her yerindeki internet kafelere ücretsiz bayilik teklif edip, oyun DVD’sini ve oyun posterini ücretsiz gönderiyor. Büyük firmalarla anlaşılıp Türkiye’de büyük bir server kuran L2kings aynı zamanda KNİGHT ONLİNE’ NIN Kendileriyle anlaşmaya oturmasını da reddetmiş.

İlk defa MRPG’ye Rakip denilebilecek derecede potansiyele sahip olan L2kings’in hitap ettiği kitle gitgide büyümeye devam edeceğe benziyor.
Kaynak: Level oyun dergisi
Tarih:
Hit: 2514
Yazar: hojucukYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.