Twitter NBA Maçlarını Yayınlayacak

 

Ocak 2015 tarihinde Periscope'u satın alan Twitter'in gelecek süreçte canlı yayın hizmetlerine odaklanacağı belirtiliyordu. Twitter dün itibariyle spor dünyasının en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Wimbledon Tenis Turnuvası'nı canlı olarak yayınlamaya başladı. Tarihte bir ilk niteliği taşıyan olayda, ilk kez bir teknoloji şirketi, spor müsabakasını canlı olarak yayınladı. ABD merkezli teknoloji şirketi Twitter şimdiki süreçte ise, Amerikan Basketbol Ligi NBA ve Amerikan Futbol Ligi MLS'in yayın haklarını satın alarak; NBA ve MLS müsabakalarını canlı olarak yayınlamayı planlıyor.

 

Twitter, NBA ve MLS maçlarını yayınlayacak

CNET'te yer alan habere göre, popüler sosyal medya platformu Twitter; Facebook ve Instagram'ın varlığında piyasada düşüş gösterdiği konumunu toparlamak adına yeni bir girişimde bulunuyor. Teknoloji-spor bütünleşmesi ile kullanıcılarına ulaşmayı planlayan Twitter, ABD merkezli olarak söz konusu girişimini gerçekleştirmeyi planlıyor.

 

ABD özelinde en popüler sporlardan olan basketbol ve futbol sporlarına odaklanan Twitter, bu sporların icra edildiği en yüksek seviye olan NBA ve MLS'in yayın haklarını satın almayı planlıyor. Twitter'ın söz konusu liglerin yayın haklarını almasının ardından, lig müsabakalarını site bünyesindeki Periscope canlı yayını üzerinden kullanıcılara ulaştırması bekleniyor.

 

 

Twitter konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmasa da, kaynaklar Twitter'ın Wimbledon özelinde gerçekleştirdiği canlı yayınların, gelecek süreçteki sürümleri öncesinde bir test aşaması olduğunu belirtiyorlar.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1276
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: basketbol yayın nba periscope maç twi̇tter yayın hakkı mls cnet wimbledon


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

adigestorm tarafından yazıldı. Tarih: 17/Tem/16 13:23
Güzel ama ingilicçe