WhatsApp Yeni Bir Rekora İmza Attı

 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, geçtiğimiz Perşembe günü itibariyle önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. En güncel kullanıcı istatistiklerinden edinilen verilere göre uygulamada artık her gün ortalama 100 milyon sesli görüşme gerçekleştiriliyor. Bu da her saniyede 1.100 arama anlamına geliyor.

 

Uçtan uca şifreleme özelliğini de kullanıma sokan uygulama bu anlamda gizlilik ve güvenlik gibi endişelere sahip kullanıcılar arasında da giderek daha popüler bir hale geldi. 2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp geçtiğimiz Şubat ayında bir milyar kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

 

Kaynak: CHIP
Tarih:
Hit: 1188
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: yazılım facebook whatsapp rekor


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

DadasAdam tarafından yazıldı. Tarih: 25/Haz/16 10:52
Gizlilik ve güvenlik mi ? Tabi canım facebook ta zaten babasının hayrına veriyordu bu kadar hizmeti bedavaya. O kadar server cihazı biz gizlilikle konuşalım, mesajlaşalım diye var zaten :D
CHIP eskiden çok kral bir teknoloji dergisiydi şimdi dünyadan haberleri yokmuş gibi davranıyorlar, bir spy şirketin hizmetini nasıl bu kadar ballandıra ballandıra anlatırlar aklım almıyor herhangi bir kazançları da yok bundan. Bıraksınlar bu işleri artık emekli olma zamanları gelmiş.