WhatsApp'ta yeni dönem: Şifreyi Bilmeyen Kullanamayacak

Whatsapp yakın zamanda 6 haneli şifre sistemine geçiyor. Bu yeni şifre sisteminde güvenlik daha da artacak ve şifreyi bilmeyen Whatsapp'ı kullanamayacak.

<strong style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: start; : #ffffff;">WHATSAPP'TA 6 HANELİ ŞİFRE NE ANLAMA GELİYOR?

Android Authority'nin haberine göre WhatsApp, kullanıcıların kendilerini daha rahat hissedeceği bir bir yöntem geliştirecek ve bununla güvenlik meselesi daha da üst seviyeye çıkacak. Yeni şifreleme sisteminde '6 haneli bir şifre girin', 'şifreniz eşleşmiyor, tekrar deneyin', 'bir kurtarma e-postası girin' gibi bildirimlerin ve uyarıların bulunduğu belirtiliyor.

<strong style="font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: start; : #ffffff;">ERİŞİM KULLANICININ DENETİMİNDE

Uçtan uca şifrelemeyle konuşmalarınızı yazılımsal açıdan koruyup mesajlarınıza 3. kişilerin ulaşmasını engelleyen WhatsApp, yeni şifreleme sistemiyle uygulamaya telefon üzerinden erişim konusunda da önceliği tamamen cihazın kullanıcısına bırakıyor.

Kaynak: Cumhuriyet
Tarih:
Hit: 4810
Yazar: SeRDaR

Taglar: whatsapp


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

joe_black tarafından yazıldı. Tarih: 08/Eki/16 23:52
s*kindirik_tıklama_kaygılı_bok_haber_sitesi_başlığı.avi
siyahbereli tarafından yazıldı. Tarih: 05/Eki/16 13:11
başlık ilkokul terk minkym. mynet, haberler sitesi başlığı
SyspioniC tarafından yazıldı. Tarih: 05/Eki/16 11:23
mynet gibi başlık atmayın allah aşkına +1
MuTReFT tarafından yazıldı. Tarih: 03/Eki/16 10:56
15 Temmuz'dan ders almışlar belli ki.
cuneyd tarafından yazıldı. Tarih: 01/Eki/16 09:42
Bence "aranızdaki yazışmalara sadece ben erişmek istiyorum," diyor WhatsApp yönetimi. Çünkü ne yaparlarsa yapsınlar hiç güven vermiyor.
zone tarafından yazıldı. Tarih: 30/Eyl/16 22:06
bi bylock ve eagle mıdır ne zımbırtıdır igıl diye duyduğum daha kırılamamış yazılım olamadı watşop hayret :D ülkemizde bunlar kadar ünlü oldu mu? nayır
Fatih tarafından yazıldı. Tarih: 30/Eyl/16 19:06
mynet gibi başlık atmayın allah aşkına.
noname tarafından yazıldı. Tarih: 29/Eyl/16 16:18
Fetöye yetişmemiş iyi ki :p