Windows 7, Microsoft'un Yeni Windows XP'si Olma Yolunda Olabilir

 

Microsoft, kurumsal müşterilerin Windows 7'de genişletilmiş destek için ödeme yapabileceklerini doğruladı. Microsoft, tüketicileri ve işletmeleri Windows 10'a yükseltmeye teşvik ederken, birçok müşteri, hızla yaklaşan desteğin sonuna rağmen Windows 7'de mutlu bir şekilde kalmayı tercih ediyor.

 

Windows 7 kullanıcılarının çoğu, 14 Ocak 2020'den sonra güncelleme alamayacak. Windows 7 işletim sistemi 2009 yılında piyasaya sürüldü, bir başka değişle işletim sistemi on yıldan daha eski olacak. Microsoft, Windows XP'de İşletim sistemi Nisan 2014'e kadar XP desteğini kesemedi. Bu yüzden şirket, Windows XP'de yaptığı hataları yapmak istemediği için güncellemelerin sıklığını zaman içinde azaltmayı planlıyor ancak Windows 7 işletim sisteminin pek çok kullanıcısı olduğu için Microsoft'un başka seçeneği hali hazırda görünmüyor.

 

Güncellemeler yeni özellikler içermeyecek
Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri (ESU) programı, Windows 7 Professional veya Windows 7 Enterprise çalışanlarının (toplu lisanslama altında) yamalara sürekli erişim için ödeme yapmalarına izin verecek. Güncellemelerle yeni özellikler olmayacak, ancak programdaki Windows 7 sistemleri kötü amaçlı yazılım için ana hedef haline gelmeyecek. Ancak Microsoft, bunu sistemlerini Windows 10'a taşımaya yardımcı olacak bir yöntem olarak görüyor.

 

Kaynak: DonanımHaber
Tarih:
Hit: 3237
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: microsoft windows 7 2020 güncelleme microsoft esu


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

FiL3MAN tarafından yazıldı. Tarih: 20/Şub/19 12:48
windows 7 iyidi ya windows 10 devamlı sıkıntı
Janitschar tarafından yazıldı. Tarih: 05/Şub/19 11:11
Win 10 update yaptığında eski dosyaları silmiyormuş :) Öyle diskte durup,yer kaplıyormuş...120-240 GB SSD düşmanı

Win XP kraldı,bazı parçaların Win 7 driverı olmadığından mecbur Win 10 kullanıyoruz...Arka planda çalışan Programları -Uygulamaları kapat sil derken resmen işletim sisteminin esiri olduk...Yerli ve Milli işletim sistemi şart :)
ShockMan tarafından yazıldı. Tarih: 30/Oca/19 12:53
Win10 yetersiz bir alt yapıya sahip, özellikle oyunlar konusunda, performansı berbat diyebilirim, Ben çabuk çöken bir sistem istemiyorum, bu yüzden win7 ye geeri döndüm ve çok mutluyum.
dcpromo tarafından yazıldı. Tarih: 26/Eyl/18 13:44
excServer 2019 da sadece yine serv 2019 üstünde çalışacak. Gavatlar iyice cılkını çıkardılar para para para.