World Cyber Games Türkiye finalleri başlıyor

Samsung sponsorluğundaki organizasyonun Türkiye finalleri 7 - 8 - 9 Ekim 2005 tarihleri arasında Taksim’deki Elite Otel’de gerçekleştirilecek.

Dünyadaki bilgisayar oyunu tutkunlarını bir araya getiren World Cyber Games’in (WCG) Türkiye elemelerinde başarılı olanlar 7-8-9 Ekim tarihlerinde İstanbul Elite Hotel’de gerçekleştirilecek büyük finalde Türkiye milli takımına seçilmek için yarışacak. Samsung Electronics’in sponsorluğunda, Siberlig’in organizasyonuyla yapılacak Türkiye finalinde toplam 21.500 YTL para ödülü bulunuyor.

Samsung Türkiye IT & CE Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, WCG’nin her yıl artan bir katılıma ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek, “Samsung Electronics olarak bilgisayar oyunlarının olimpiyatları olarak nitelediğimiz bu organizasyona büyük önem veriyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde de yoğun katılıma sahip olan WCG, Türk oyun severlerin ülkemizi temsil edebilecekleri bir platform olarak yer alıyor. Türkiye finallerinden çıkacak takımın ülkemizi Singapur’daki dünya finallerinde başarıyla temsil edeceğine inanıyoruz” dedi.

15 İLDE ELEMELER YAPILDI

Bu yıl 15 ilde yapılan WCG 2005’in Türkiye elemeleri; Ağustos ve Eylül aylarında belirlenen İnternet cafelerde gerçekleşti. WCG 2005 Türkiye Finalleri heyecanına katılanlar dünyanın en popüler bilgisayar oyunları; Warcraft 3: The Frozen Throne, Counter Strike: Source, ve FIFA 2005’de mücadele edecek. Oyunlarda başarılı olan 5 Counter-Strike, 1 Fifa 2005 ve 1 Warcraft III oyuncusu Singapur’da gerçekleştirilecek finallerde ülkemizi temsil edecek.
Dünya finali Singapur’da

2000 yılından bu yana doğum yeri olan Güney Kore’de yapılan bilgisayar oyunları olimpiyatı World Cyber Games, artık her yıl farklı bir ülkede düzenleniyor. İstanbul’daki Türkiye finallerinde dereceye girenler WCG 2005 dünya finalinin yapılacağı Singapur’a gidecekler.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1689
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.