Xiaomi'den Android TV mi Geliyor?

 

Bir dönem Google’da Android Başkan Yardımcısı olarak görev yapan, halihazırda ise Xiaomi’de başkan yardımcılığı görevini üstlenen Hugo Barra, Twitter hesabından Google I/O etkinliğine ilişkin önemli bir paylaşımda bulundu.

 

Barra’nın paylaştığı görsel Xiaomi’nin bugün başlayacak Google I/O Geliştiriciler Konferası'nda etkin katılımcılardan biri olacağını gösteriyor.

 

 

Google-Xiaomi ortaklığı ne getirecek? Xiaomi’nin TV kategorisindeki başarısı dikkate alındığında Çinli üreticiden Android tabanlı bir akıllı TV ya da Android set üstü kutusu tanıtımı gelebilir. Google’ın etkinlik kapsamında ikinci nesil Nexus Player’ı duyurması bekleniyor. Farklı kaynaklar Google ve Xiaomi’nin Nexus Player için ortaklık gerçekleştirebileceğini de iddia ediyor.

 

Xiaomi uygun fiyatlı ürün çözümleri genelde Çin ve Hindistan’da kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor. Ancak firmanın operasyonlarını batıya kaydırmak adına artık uluslararası etkinlikleri dikkate aldığını söyleyebiliriz. Mi 5 akıllı telefonu MWC 2016’da sergileyen Xiaomi, Google I/O etkinliğiyle bir kez daha dünyanın ilgisini çekmeye çalışacak.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 937
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: google çin tv tv google i/o xiamoi hugo barra nexus player mwc 2016 hindistan


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

HoLyCat tarafından yazıldı. Tarih: 24/May/16 15:49
Chinada 799 dolara satılan ürün, Türkiyede 6000 - 7000 TL den gider :)
21li tarafından yazıldı. Tarih: 21/May/16 10:18
xaomi ne yapsa alınır.. bugüne kadar aldığım her ürününden full randıman aldım.