Xiaomi'den Katlanabilir Elektrikli Bisiklet

 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi beklenen akıllı bisikletini duyurdu. Mi Qicycle olarak isimlendirilen katlanabilir yapıdaki bisiklet elektrikle çalışıyor ve Blueooth bağlantısı aracılığıyla akıllı telefonlarla etkileşime geçebiliyor.

 

 

14.5 kg ağırlığında metal bir gövdeye sahip olan Mi Qicycle katlanabilir yapısı sayesinde taşınabilir yapıda. Yine ürün bu sayede araç içerisinde çok fazla yer kaplamadan taşınabiliyor.

 

Mi Qicycle bisikletin üzerinde bilgi ekranı bulunuyor. Bisiklet, Bluetooth bağlantısı ve ilgili uygulama aracılığıyla kat edilen mesafe, hız, yakılan kalori ve diğer bildirimleri akıllı telefona yansıtabiliyor. Bisiklette ayrıca GPS bağlantısı da mevcut.

 

 

Tek şarjla 45 km mesafe

Xiaomi’nin katlanabilir bisikletinde 250W ve 36V gücünde bir motor kullanılıyor. Ürün üzerinde Tesla’nın elektrikli araçlarda kullandığı Panasonic üretimi 18.650 mAh büyüklüğünde piller kullanılıyor. 3 saate tam dolum seviyesine ulaşan piller ile 45 km mesafe gidilebiliyor.

 

 

Mi Qicycle aynı zamanda fitness odaklı bir ürün. Kullanıcılar dilediği takdirde akıllı bisikleti “fitness, dengeli, ekstra güç” gibi kullanım modlarına alabilecek.

 

Xiaomi Mi Qicycle Çin’de 455 dolar fiyatla satışa çıkacak. Ürünün Avrupa ve diğer batı pazarlarına uğrayıp uğramayacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TVOTnrnD-Gw

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1319
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: çin xiaomi china bluetooth mi qicycle xiaomi mi qicycle mi qicycle akıllı bisiklet mi qicycle katlanabilir bisiklet panasonic pil


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

zigana tarafından yazıldı. Tarih: 29/Haz/16 12:33
elektrikliden bir şey olmaz.
cuneyd tarafından yazıldı. Tarih: 27/Haz/16 05:16
Saatte kaç km hızla gidiyor acaba o da önemli tabii
LethaLImpacT tarafından yazıldı. Tarih: 27/Haz/16 05:04
;)
hipokondriyak tarafından yazıldı. Tarih: 27/Haz/16 04:50
alirim bu ara lethal yeni blackapple olacan bu gidisle durmak yok yola devam