Yine Rekor Kırdık!

Türkler Ferrari rekoru kırdı !

ferrari

“Ferrari için Türkler sıraya girdi” diyen Türkiye Distrübütörü Orhan Ülgür, 16 ayda 42 adet Ferrari sattıklarını söyledi.

Geçtiğimiz gece Blackk Restaurant'ta 'Fer Mas' şirketinin Türkiye'deki müşterilerine verdiği partide Ferrari otomobiller boy gösterdi. Ferrari sahiplerinin özel davetiye ile çağrıldığı partiye konuklar, fiyatları 270-411 bin Euro arasında değişen Ferrari otomobilleri ile katıldı.

SEKİZ FERRARİ’Sİ OLAN TÜRK VAR

Bir Türk iş adamının koleksiyonunda 8 adet Ferrarisi olunca, İtalyan firması Ferrari için Türkiye pazarını ve prestij listesini bir üst sıraya çıkarttı. Ferrariler'in yeni modellerinin, 270 bin euro (Yaklaşık 500 bin YTL) ile 411 bin Euro (yaklaşık 760 bin YTL) arasında değişen fiyatlarıyla satılması da dudak uçuklatan cinsten. Üstelik bu otomobillere her parası olan da rahatça sahip olamıyor.

Sıra beklemenin dışında mevkisi de göz önüne alınıyor. Ülkemizde 140 adet bulunan Ferrari sahipleri arasında Kahraman ve Levent Sadıkoğlu, Hakan Behlil, Alican Ulusoy, Tayfun Demirören, Mehmet Germiyanlıgil, Sinan Serter, Emre Bahçıvan, Harun Tan, Cengiz Artam gibi işadamları bulunuyor. Rahmi Koç'un da iki adet eski model Ferrari'si bulunan bu özel kulübe ayrıca Mehmet Koçarslan'ın geçtiğimiz yıl eşi Müge Hanım'a 256 milyara Ferrari Moranello satın almasıyla biri daha katılmış oldu.

EN PAHALI MODELİ 642 BİN EURO

Fiyatı 642 bin euro olan ve Ferrari'nin kurucusu Enzo Ferrari'nin adını taşıyan sınırlı sayıdaki 'Enzo' modelini parası olan herkes dahi alamıyor. Şu an Türkiye'de hiç kimsede olmayan bu modeli satın alabilmek için hem 642 bin euro vermek, hem de 3 adet başka bir model Ferrari'ye sahip olmak şartı koşuluyor.

Ferrari'nin yeni modelleri için ülkemizde bir yıllık kuyruk oluştu, bu durum İtalyan firmasını bile şaşırttı.Türkiye Rusya, Romanya, Polonya, Macaristan ve Yunanistan'ı geride bıraktı, son 16 ayda 42 adet Ferrari sattıldı.


Engin Aytaş
Bugün

---------------------------------------

İşte Türkiye'nin diğer yüzü!

Tarih:
Hit: 2339
Yazar: hitbaytarYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.