YouTube İş Ortağı Programı ile İlgili Önemli Güncellemeler

Youtube da, 12 ayda 4.000 saat izlenme süresine ve 1.000 abone sayısına ulaşamayan kanallar Youtube üzerinden Google Adsense ile para kazanamayacak!

Youtube Tarafından Yapılan Açıklama;

Bugün YouTube İş Ortağı Programı'nda (YPP) yapılan önemli değişiklikleri duyuruyoruz. Amacımız daha önce olduğu gibi YPP'den mümkün olduğunca fazla sayıda kanalın yararlanmaya devam etmesini sağlamak olacak. Bununla birlikte, YouTube ekosistemi genelinde içerik üretici gelirlerini korumak için daha fazla önleme ihtiyacımızın olduğunun farkındayız.

NELER DEĞİŞİYOR?

Bugün duyurulan yeni uygunluk koşulları kapsamında kanalınız da, yeni eşik olan son 12 ayda 4.000 saat izlenme süresine ve 1.000 abone sayısına ulaşamadığından artık para kazanma özelliği için uygun olmayacak. Sonuç olarak, önümüzdeki 30 gün içinde bu eşiği geçemezseniz 20 Şubat 2018 tarihinde kanalınız, YouTube İş Ortağı Programı ile ilişkili tüm para kazanma araç ve özelliklerine erişimini kaybedecek. Buna tabi olduğunuz YouTube İş Ortağı Programı hükümlerinin 30 gün içinde feshedilecektir.

YouTube'un temel değerlerinden biri, herkese başarılı bir kanaldan para kazanma fırsatı sunmaktır. Bu yeni eşiğe henüz ulaşmamış olan içerik üreticiler, kanallarını büyütmek için İçerik Üretici Akademisi, Yardım Merkezi ve İçerik Üretici Sitesindeki tüm kaynaklardan yararlanabilirler. Kanalınız yeni eşiği geçtiğinde politikalarımız ve yönergelerimize uygunluğu incelenecek ve uygun bulunduğu takdirde para kazanma özelliği yeniden etkinleştirilecektir.

Youtube Ekibi

Kaynak: Google
Tarih:
Hit: 2061
Yazar: DE5TROY3R
( DE5TROY3R Kaynaklı )
Taglar: google adsense youtube para youtube limit kanal kazanma zorluk kısıt


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.