folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder 1 Ocak 2020 Youtube Yenilikleri (Çocuklar Üstünden Prim Kasarak Fenomen Olanların Sonu)

1 Ocak 2020 Youtube Yenilikleri (Çocuklar Üstünden Prim Kasarak Fenomen Olanların Sonu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Lan olum siz zannediyormusunuz ki o videolar reklamsız kalır. Artık kategorize olacağından çocuk reklamları daha da artar. Her türlü benzer paraları kazanır o içerik üreticiler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

Lan olum siz zannediyormusunuz ki o videolar reklamsız kalır. Artık kategorize olacağından çocuk reklamları daha da artar. Her türlü benzer paraları kazanır o içerik üreticiler.

Son attığım Teknoseyir videonu izle. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Karar bugün uygulanmaya konuldu. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

hakikaten çok merak ediyorum ne gibi değişiklikler olacak gözle görülür birşeyler görebiliriz umarım çocukları en azından youtube tarafından çekmiş çıkarmış oluruz.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Bu arada bu özellik gelmiş. 

çok geç kalınmış, porhhub da çok uzun zamandır vardı bu. bir de youtube a introyu atla özelliği gelmeli. bazı kanallar 10 saniye intro koyuyor. uzun intro görünce direkt geçiyorum videoyu ama lazım ve izlemem gereken bişey olunca sinir bozuyo

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

izledim, ilk bahsettiği konu (ayakkabı bakınca sana ayakkabı reklamı çıkması. remarketing) reklam verenler için iyi oldu. çünkü zaten herhangi bir reklam verirken çocuk kanallarında veya oyunlarda çıkmasını istemezsin reklamın. reklam maliyetini yükseltir ve satış falan alamazsın paran çöp olur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

izledim, ilk bahsettiği konu (ayakkabı bakınca sana ayakkabı reklamı çıkması. remarketing) reklam verenler için iyi oldu. çünkü zaten herhangi bir reklam verirken çocuk kanallarında veya oyunlarda çıkmasını istemezsin reklamın. reklam maliyetini yükseltir ve satış falan alamazsın paran çöp olur.

YouTube uygulaması sadece girdiğin sitelere göre değil. Kamerayı açıp anlık fotoğraf çekerekte sana reklam çıkartıyor. Mesala ayakkabı alıyordum bir keresinde. Tektim yanımda kimse yoktu yani ayakkabı kelimesi geçen bir muhabbet olmadı kimseyle. Ayakkabı denerken telefona bildirim geldi ona baktım sonra cebime koydum. Amk 1 hafta boyunca ayakkabı reklam çıktı hep.

Çocuklara ayakkabı reklamı göstermezsin ama dondurma, çikolata tarzı çocukların sevdiği ürünlerin reklamını çıkartırsın. Gerçi devlet son zamanda abur cubur firmalarının reklam vermesini yasaklamıştı.

https://www.internethaber.com/cikolata-cips-ve-seker-reklamlari-artik-yasak-1930442h.htm

mkyb tarafından 07/Oca/20 18:32 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

YouTube uygulaması sadece girdiğin sitelere göre değil. Kamerayı açıp anlık fotoğraf çekerekte sana reklam çıkartıyor. Mesala ayakkabı alıyordum bir keresinde. Tektim yanımda kimse yoktu yani ayakkabı kelimesi geçen bir muhabbet olmadı kimseyle. Ayakkabı denerken telefona bildirim geldi ona baktım sonra cebime koydum. Amk 1 hafta boyunca ayakkabı reklam çıktı hep.

Çocuklara ayakkabı reklamı göstermezsin ama dondurma, çikolata tarzı çocukların sevdiği ürünlerin reklamını çıkartırsın. Gerçi devlet son zamanda abur cubur firmalarının reklam vermesini yasaklamıştı.

https://www.internethaber.com/cikolata-cips-ve-seker-reklamlari-artik-yasak-1930442h.htm

hocam ben buna inanmıyorum ya, google ın facebookun bunu yapması için reklam veren adama da panelde "ayakkabı fotoğrafını çekene bu reklamı göster" seçeneği çıkarması gerek. çünkü mesela sen reklam verdin, kim senin reklamını görmüş, sitene kaç kişi gelmiş, sitene gelenlerin kaçını siteden çıktıktan sonra başka yerlerde hedeflemişsin falan görebiliyosun. dediğin olaylar olsa, sen sitene 100 kişi girmişken reklamların nette 1000 kişiye gösterilirdi falan bi şekilde belli ederdi kendini. google facebook vs bizi dinliyordur buna eminim ama bu dinlediği şeyleri bu kadar direkt bi şekilde reklam çıkarmak için falan kullanacağını hiç sanmıyorum. bir tane sıfır telefon alalım içine sıfırdan google hesabı kurup hiç wifiye bağlamadan (cünkü reklam verenler aynı ağdaki insanları hedefleyebiliyor) yanında sürekli ayakkabı konuşalım, sürekli ayakkabı resmi çekelim o alete ayakkabı reklamı çıkacağını sanmıyorum. 

senin ayakkabı reklamı olayı da muhtemelen konumla alakalıdır, mağazana gelenleri hedefleyebiliyosun google ads te.  :)) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

hocam ben buna inanmıyorum ya, google ın facebookun bunu yapması için reklam veren adama da panelde "ayakkabı fotoğrafını çekene bu reklamı göster" seçeneği çıkarması gerek. çünkü mesela sen reklam verdin, kim senin reklamını görmüş, sitene kaç kişi gelmiş, sitene gelenlerin kaçını siteden çıktıktan sonra başka yerlerde hedeflemişsin falan görebiliyosun. dediğin olaylar olsa, sen sitene 100 kişi girmişken reklamların nette 1000 kişiye gösterilirdi falan bi şekilde belli ederdi kendini. google facebook vs bizi dinliyordur buna eminim ama bu dinlediği şeyleri bu kadar direkt bi şekilde reklam çıkarmak için falan kullanacağını hiç sanmıyorum. bir tane sıfır telefon alalım içine sıfırdan google hesabı kurup hiç wifiye bağlamadan (cünkü reklam verenler aynı ağdaki insanları hedefleyebiliyor) yanında sürekli ayakkabı konuşalım, sürekli ayakkabı resmi çekelim o alete ayakkabı reklamı çıkacağını sanmıyorum. 

senin ayakkabı reklamı olayı da muhtemelen konumla alakalıdır, mağazana gelenleri hedefleyebiliyosun google ads te.  :)) 

Çok küçük boyuttaki mobil ai kütüphaneleri ile çok fazla veri işleyebiliyorsun. Ayakkabı fotoğrafı çeken değil de context işliyor burada google. O da fotoğraftan - ayakkabı. Buradan deneyimleyebilirsiniz. https://cloud.google.com/vision/docs/drag-and-drop

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=SzFGO0p4A1E

Çocuk içeriğinden bir şey çıkmayınca şimdide böyle içerikler çıkmaya başladı. Adam trendlere bile girmiş. Saçma ama çpcuklar inanıyor.

Toplam Hit: 6674 Toplam Mesaj: 35
youtube youtube