folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder 1 Yıl Dolmadan Kiraladığım Evden Çıktım Cezai Yaptırım Olur Mu

1 Yıl Dolmadan Kiraladığım Evden Çıktım Cezai Yaptırım Olur Mu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

Herkese selam,

Kiralık olarak oturduğum evden 1 yılım dolmadan çıkmak zorunda kaldım, ev sahibi ile yaptığımız sözleşmede iki ay öncesinden haber vermek koşulu ile evi boşaltabileceğimi belirten bir ibare var. Ben de ona göre hareket ederek 2 ay önceden haber verdim. Şöyle bir durum oldu benim aidat borcum kalmıştı bende bunu depozitoya mahsup edebilir miyim diye emlakçıya sordum, o da mahsup eder ve kalanı iade ederiz dedi. Ancak ev sahibi beni mahkemeye vermek ile tehdit etmeye başladı, bunun üzerine emlakçı ile konuştum ondan aldığım cevap evi 1 yıl dolmadan boşalttığım için ev sahibini mahdur ettiğim yönünde oldu. 

Hukukçu veya emlakçı arkadaşlara arsormak istediğim, kira sözleşmesinde 1 yıl dolmadan çıkarsam eğer herhangi bir cezai şart yok, tek koşul 2 ay önceden haber vermem gerektiğine dair bir ibare var. 3000TL gibi bir depozito alacağım var üstelik. 

Amat Victoria Curam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bazı mal sahipleri 1 yıldan önce çıkarsan 1 senenin kalan kirasını peşin ödeyeceğine dair madde koyar ama seninkinde yoksa problem yok. Depozito içinse parayı vermezlerse eve zarar veririm de açık açık.

Burada bir mürid demişti. Hiç olmadı çimento dök tuvalet giderinden kanalizasyona kadar beton olsun. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

kim olsa aynı şeyi yapardı bence. 

adamın depozitosunu tek güvencesini, birikmiş aidat borcuna yönlendirmek, ev sahibi ile arandaki hukuku siklememekle alakalı bence.

yoksa depoziti götürüp adamın eline saysan ben yarın evi terkediyorum desen bence bir problem olmazdı.

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

böyle ev sahiplerinin amk. arkadaş.

adam gibi kiranı zamanında almışsın daha ne zorluyorsun insanları.

takacan bu ibnelere 6 ay kira kaçıp gidecen alabilirse alsın.

bugrahan45 tarafından 27/May/19 10:33 tarihinde düzenlenmiştir

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

Kira ödeme konusunda bir problem de yaşatmadım ev sahibine, oturduğum daire rezidans' ta idi bir aylık aidat ve bu aya ait faturalar vardı sadece ben de hem taşınacağım yere verdiğim para hem de nakliyat paraları yüzünden nakitim kalmadı ev sahibine de dedim, bu parayı bana vereceğiz depozito ile halledelim çünkü param kalmadı dedim açık açık.

Amat Victoria Curam
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Problemli olduğun yer için, yada boşalttığın daire için bir kiracı bulursan, muhtemelen işler kolaylaşır. 

Bide böyle düşün. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek