folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder %100 Yerli Yapım, Tek Renkli Oyun, Monochroma

%100 Yerli Yapım, Tek Renkli Oyun, Monochroma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Oyun güzel olacağa benziyor bu tarz oyunları seviyorum. Uzun bir süre en iyi ve en çok kazanan Türk yapımı mount & blade olacak gibi görünüyor. Hiçbir şeyine de kimse laf atamaz yok çakmaydı bilmem neydi diye. Türünün tek örneği. Worms'tan sonra benim için efsane oyunlardan biri oldu. Grafik olarak bir crysis değil ama genel olarak çok iyi. Tek oyunculu modu da birkaç günde bitmiyor uzun süre vakit geçirebiliyorsunuz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Türk olsun çamurdan olsun

bir şeylerin bi yerden başlaması lazım.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    SharpShooter bunu yazdı

abi yemin ederim Türk milletinden utanıyorum aynı zamanda Türk olduğum içinde.

abi hiç bir emeğe değmezsiniz, hemen şu çakması bu çakması. gumble için de aynı şey.

ulan ayı ortada emek var ne kadar emekleri görmezden gelmek. yabancı firma yapsa "oooo bakalım nasıl bişi olmuş" diye bi tarafınız açılıp kapanırdı.

ios applerimde aynı bok, yabancı uygulamalar crash olur "açılmadı ama güzele benziyor" diye 3 puan verirler.

biz de en ufak ayrıntı da hata olsa "bok gibi olmuş, şerefsizler bi boku becerememişler" diye 1 puan verirler.

Türk milleti kadar boktan bi millet var mıdır merak ediyorum..

yazık yemin ederim yazık bir bok olmaz bizden bilmiş olasınız. destek attım çocuklara

+ çok iyi bi fikriniz varsa sizde yapın sizide görelim arkadaşlar, öyle yattığı yerden bok atmakla olmuyor bu işler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hazır yerli işine el atmışken şu yerli otomobil işinide çözsek ya

noldu o iş ? :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    SharpShooter bunu yazdı

abi hiç bir emeğe değmezsiniz, hemen şu çakması bu çakması. gumble için de aynı şey.

ulan ayı ortada emek var ne kadar emekleri görmezden gelmek. yabancı firma yapsa "oooo bakalım nasıl bişi olmuş" diye bi tarafınız açılıp kapanırdı.

ios applerimde aynı bok, yabancı uygulamalar crash olur "açılmadı ama güzele benziyor" diye 3 puan verirler.

biz de en ufak ayrıntı da hata olsa "bok gibi olmuş, şerefsizler bi boku becerememişler" diye 1 puan verirler.

yazık yemin ederim yazık bir bok olmaz bizden bilmiş olasınız. destek attım çocuklara

+ arkadaşlar destek olun biraz köstek değil. Kolay sanıyorsunuz herşeyi. Türkiye şartlarında çok rahat iş bulabilecek bu adamlar bütün işlerini güçlerini bırakıp biraz hayali diyebilecekleri bir projeye aylarca zaman harcayıp ortaya hiç de fena olmayan güzel bir şey çıkaracaklar. Sonuçta tebrik alacaklarına pes valla. # sonuna kadar haklı isyanında. Gözüm kapalı benden helal olsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    SharpShooter bunu yazdı

buna katılmadan edemem. 

cidden böyle bir mantalite var Türkiyede.

Yapamayız amk biz, falan filan. Adamlar yapmış. 

Muhtemelen, kötülemek için fikri olanın bilgisi de vardır. Görelim beyler

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

hazır yerli işine el atmışken şu yerli otomobil işinide çözsek ya

noldu o iş ? :)

konu dışına kaçıyo ama sordun bari burdan bakabilirsin ayrıntılara

https://www.facebook.com/MilliGururumuz3Gen?fref=ts

16 temmuzda tübitak sonuçları açıklanacak daha sonra bir kaç adım işlemden sonra seri üretime başlanabilecekmiş.

Ha Ha!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

hoşuma gitti grafikler çok hoş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Videolarına bakarsak karakter modellemeleri hariç gayet güzel bir oyun olmuş. Limbo çakması diyenlar oyunu oynadı mı acaba, hiç sanmıyorum.

Limbo ya tek benzeyen kısmı siyah-beyaz distopik bi dünyada geçmesi. Yoksa konu, mekanikler falan baya farklı limbodan.

Türk animasyon filmi saçmalığından sonra gerçekten kaliteli bir iş görünce çok sevindim. Adamlar öyle çok büyük ticari kaygılar düşünmeden indie ruhuna sadık kalarak sanatlarını konuşturmuşlar.

Ayrıca oyunun demosunu sitesinden indirebilirsiniz:

http://www.monochromagame.com/Monochroma/redirectdownloaddemo.html

Biraz oynayayım demosunu hoşuma giderse alıcam kickstarter dan 15 papeli verip.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Limbonun çakması değilde nedir ya,

İlk izlediğimde bunu demiştim ben de sonradan farkettim ki videoda da developerlardan biri diyor limbo ile bir başka indie oyunun sentezi diye. Pek hoşuma gitmedi, demosu var onu da deneyin kontrolleri falan pek hoş değil. Birkaç fırın ekmek yemeleri lazım daha. Ama yine de güzel bir hareket, umarım iyice toparlayıp piyasaya öyle sürerler. Çok ağır kritik alacak çıkar çıkmaz, limboculardan korumalılar kendilerini. :)

Toplam Hit: 3530 Toplam Mesaj: 30