folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder #10Binsınıföğretmeniatansın

#10Binsınıföğretmeniatansın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

4 yıl üni okuduk 2 yıl kpss ye çalıştık didindik bişeyler yaptık. artık karşılıgını almak istiyoruz (sınıf öğretmeni adayı olrak söylüyorum). sizden ricam #10BinSınıfÖğretmeniAtansın  tagı ile twit atmanız. 

Şunu da belirtmek isterim ki Türkiye genelinde 10 bin civarı ücretli sınıf öğretmeni var. Ücretli öğretmen ne demek aralarında  işletme, komu yönetimi,resim,müzik aklınıza gelebilecek tüm 4 ve 2 yıllık üniversite mezunları ile eğer torpili varsa lise mezunu kişilerin ayda max. 900 tl karşılıgında sınıf ve diğer branşarda öğretmenlik yapmaları anlamına geliyor. Yani asıl mesleği öğretmenlik dahi olmayan kişilerin görevi okula gidip o eğitim-öğretim döneminde sınıftaki çocukları oyalamak,sessiz olmalarını sağlamak, kimilerinin sinirlendiklerinde el kadar çocugu döverek susturmak.ücretli öğretmenlerin çocuklara gerekli davranışları ve bilişsel, duyussal, psikomotor becerileri kazandırmak ise ikincil hatta üçüncül amaçları haline gelmiş durumda . işte bu yüzden desteğinizi esirgemeyin arkadaşlar gelecek nesiller için #10BinSınıfÖğretmeniAtansın 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

tmm işte 4+4+4 tüm okullar yavaş yavaş imamhatip olsun öğretmenler açlıktan sürünsün .

atuyom tweet işiniz zor torpil yoksa dahada zor Allah yardımcınız olsun.

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

hemen hemen her ile yapılmakta  şato büyüklüğündeki imamhatip okulları oldugu sürece din kültürü alımı olacaktır önüne geçmek için elden hiçbirşey gelmez ama öğrencilere en temel eğimi veren sınıf öğretmeninin yerine lise mezunu birini koymak akıl karı değil işte bunun için birşeyler yapabiliriz.

sirri tarafından 22/Tem/14 02:25 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

açık olsa zaten alım yapılır ? ben anlamyorum her mezun atanmak zorundamı ki ? bende organik tarım teknikeriyim atanamıyorum çünki istihdam yok oyüzden başka iş yapıyorum. 

tabiki okulu kazanmak için bitirmek için çok zorluklar çektikte 1 yıl 2 yıl kpss kasıp atananlarda var. 

insanlar işsiz kalsın istemyorum ama arz talebin bozulmasını da istemiyorum.

öğretmenlerin ilk okul , orta okul , lise , ön lisans veya 4 yıllık mezunu olması o saydıklarından hiç birini değiştirmez kişilik önemlidir.

beş para etmeyen doc lar var , çok değerli meslek lisesi mezunu hocalar var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

malesef ayrıca part time iş olduğundan sigortanızda yarım yatıyor + yarım sigortadan dolayı cepten gss primi ödemek zorundasınız.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

açık olsa zaten alım yapılır ? ben anlamyorum her mezun atanmak zorundamı ki ? bende organik tarım teknikeriyim atanamıyorum çünki istihdam yok oyüzden başka iş yapıyorum. 

tabiki okulu kazanmak için bitirmek için çok zorluklar çektikte 1 yıl 2 yıl kpss kasıp atananlarda var. 

öğretmenlerin ilk okul , orta okul , lise , ön lisans veya 4 yıllık mezunu olması o saydıklarından hiç birini değiştirmez kişilik önemlidir.

tmm da senin çocuğuna 2 yıllık mezunu birisinin matematik dersi vermesini istermsin hemde öğretmen ble değil yada formasyon bile alamamış sonradan olsada ? 

tek amaç var ucuz öğretmen 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

edit , ayrıca ülke nufusu 250 milyon mu oldu da bu kadar imam hatip açıldı merak ediyorum.

okadar çok atama bekleyen ve o kadar çok okul kazanmak isteyen ogrenci varken devlettede böyle çalısan toki varken niye daha fazla

adam gibi lise adam gibi üniversite yapmıyorlar.

sırf konya ovasını adam etmek için devasa bir yatılı üniversite şehri yaratılabilir , benzerleri mevcuttur.

samaccc bunu yazdı

PanxeR bunu yazdı

tmm da senin çocuğuna 2 yıllık mezunu birisinin matematik dersi vermesini istermsin hemde öğretmen ble değil yada formasyon bile alamamış sonradan olsada ? 

tek amaç var ucuz öğretmen 

bizim matematik öğretmeni yüzünden hepimizin ( tüm ilk okul ) 3-5 kişi hariç doğru dürüst mat öğrenemeden bitirdik ama bölümü uzmanlık alanı oydu , ayrıca lise de yine pek kötü bir matematik hocamız vardı.  önemli olan kaç yıllık oldugu değil verdiği eğitimdir. katma değeri üniversitelerde değil kişilikte arayınız.

yine söylüyorum türkiyeye büyük üniversite şehirleri gerekli , 100 bin öğrenci kapasiteli en az.

PanxeR tarafından 22/Tem/14 02:30 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

"açık olsa zaten atanır " işte burda yanılıyorsun türkiye geline baktıgında din kültürünü saymazsak sınıf öğretmenliği en fazla açık olan branşlar arasında  ilk 3te diyebilirim sana. atama maliye ile alakalı  özetle  para varsa atama var. bi öğremci düşün ilk 4 sınıfta okuma-yazmayı  toplama-çıkarma doğru düzgün  öğrenemezse sonraki yıllarda matemematiğe küsmez mi yada türkçeye tarihe küsmez mi? niye oluyor bu devlet ücretli köle tutuyor okullara gönderiyor. sonra türkiyeki insanlar ortalama olarak yılda 1 kitap bile okumuyor diyorlar sebep ortada..

dediğin gibi kiişilik çok önemli ama kendinden düşün para kazanman gerekiyor ücretli öğretmenlik yapıyorsun ne mesleki bilgin ne de pedagoji bilgin var sence çocuklara bunların eğitimin almış birindan daha mı faydalı olacaksın. hadi bilgin var diyelim mese bilemk değil onları çocuklara anlatabilmek.

unutmadan her mezun olan atanmak zorunda değil ama 16 yıl boyunca okumuş birisi bitirdiği bölüm haricinde hangi işten anlar? 15-16 yaşlarında bir yare çırak olrak girse el işi bilirdi ama tam 16 yıl okula gitmiş gelmiş başka bölümü harici hangi işten anlar? ameleyede ihtiyaç var diyenler olacaktır o zaman neden 16 yıl okudu bunun 12 yılı zorunlu eğitim bir umutla puanları yerlerde sürünen üniversiteye başladıysa bu o öğrencinin suçu mu yoksa sonunu düşünmeden sürekli üni açıp öğrencileri 16 yıl boyunca okutan devletin sucu mu? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek

hacı yıllardır hiç sesiniz çıkmıyodu. 1 yıl sakata geldiniz diye hükümeti düşürceksiniz nerdeyse.

#bilişime5000 ;)

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Parmaklar koptu tweet atacaz diye kac gündür. Tweet atmadigim unlu kalmadi :)) bi nihat hatipogluyla sunay akin dönüş yapti sagolsunlar :)

tahminim hocam bizim bölümde (sinif ) 2500-3000 arasi. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 3476 Toplam Mesaj: 39