folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 11.11.2019 Saat:11.11'De 11 Milyon Fidan Dikiliyor #Geleceğenefesol

11.11.2019 Saat:11.11'De 11 Milyon Fidan Dikiliyor #Geleceğenefesol

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

--- OGM.GOV.TR adresinde yer alan metindir ---

​Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak,
    özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda
    vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla;

Öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine
    kısaca 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşlarımızın katkılarıyla
    11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilimizde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde
    ülke genelinde 11 milyon adet fidanı toprakla buluşturacağız.

11 Kasım’da, İzmir Karbağlar Tırazlı’da çıkan orman yangını neticesinde zarar gören alanlarla birlikte
    Muğla Dalaman’daki yanan ormanlık alanlar başta olmak üzere, 2019 yılı içerisinde orman yangınları neticesinde
    zarar gören ormanlık alanlarda da ilk fidanlar toprakla buluşturulacak.

Yapılacak ağaçlandırma etkinliği ile bir taraftan 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinin toprakla buluşması hedeflenirken,
    diğer taraftan da son yıllarda ülke genelinde yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışmalarını Dünya’ya duyurmak,
    dikkatleri Ülkemizin bu konuda yürüttüğü başarılı çalışmalara çekmek hedeflenmektedir.

Etkinlik, yanan alanlarla birlikte, köy okulları ve köy yolları başta olmak üzere okul bahçelerinden yol kenarlarına,
    kamusal alanlardan bozuk orman alanlarına, askeri birliklerden ibadethane ve sağlık ocağı bahçelerine kadar
    kısaca ağaçlandırma çalışması yapılabilecek bütün potansiyel alanlarda gerçekleştirilecektir.

Aynı anda tüm Türkiye’de gerçekleştirilecek; yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olacak bu anlamlı çevre seferberliğine
    tüm vatandaşlarımız davetlidir.

Ayrıca OGEM-VAK (Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı)
    aracılığıyla bağışta bulunmak isterseniz buraya tıklayınız.​

Fidan Dikimine Katılmak İsteyenlerin irtibat kurabileceği kişiler için buraya tıklayınız.

--- OGM.GOV.TR adresinde yer alan metin sonu ---

Yukarıdaki duyurunun tam hali için buraya tıklayabilirsiniz..

SerYolcu tarafından 09/Kas/19 15:48 tarihinde düzenlenmiştir

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ben bu yaz  . +30  çam ektim . 

kendim çekirdeğinden çıkartıp az büyütüp ektim  :)

hobi olarak  . tadını beğendiğim kiraz  vs ne varsa biriktirir çekirdeğini kurutur ekerim . 

burda 1 hata yaptım . çok iç içe ektim . ayırana kadar zor oldu ve bi kısmı ayırınca öldü . kökleri hep karıştı falan .

samaccc tarafından 29/Eki/19 21:27 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Birileri rant için sürekli kesiyor, birileri de gelecek için dikmeye çalışıyor ..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

çam dikmeyin meyve ağacı dikin diyorlar

çam kolay yanıyormuş meyve ağaçları ekolojik sistemi daha çok destekliyormuş

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ben bu yaz  . +30  çam ektim . 

kendim çekirdeğinden çıkartıp az büyütüp ektim  :) {kiraz ağacı için mi yaptın bunu, çam için mi?}

Hobi olarak  tadını beğendiğim kiraz  vs ne varsa biriktirir, çekirdeğini kurutur, ekerim . 

Burda 1 hata yaptım . Çok iç içe ektim . Ayırana kadar zor oldu ve bi kısmı ayırınca öldü . Kökleri hep karıştı falan .

Yukarıdaki foto Soğanlı Bitkiler gibi ya da taze soğan gibi görünüyor. 

O, turuncu siyahlı olan şey ne? meyve mi, çiçek mi?

Bravo VAlla. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

çok güzel etkinlik o gün içinde bi şekilde ben de destek vereceğim, ben son bi kaç yılda kendime tablo tutuyorum her yıl bi öncekinden daha fazla bizzat elde dikmeyi ve bağış yapmayı hedefliyorum bu da benim kendimin challenge' i :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaKBeNaDaM
    RaKBeNaDaM's avatar
    Erkek

çok güzel bir etkinlik ancak sırf tarih uysun diye iş günü 11 kasım seçilmiş. daha fazla insan katılması için 10 kasım, 17 kasım seçilebilirdi.

Mutlu bir yüz takın...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Yukarıdaki foto Soğanlı Bitkiler gibi ya da taze soğan gibi görünüyor. 

O, turuncu siyahlı olan şey ne? meyve mi, çiçek mi?

Bravo VAlla. 

https://youtu.be/JmAz15aV7EU?t=197

hayır çam fıstığı o kozalaktan çıkıyor. ben kozalak kırıp çıkarmadım . yere düşenleri topladım 

su testinden sonra  çimlendirmeyi toprakta yaptım . 

bir çok çam öyle yaprakları çekirdekte kalıypr . 

bak böyle.  NOT sağda solda yürüken çam ağaçlarının dibine bakın muhakkak görüsünüz böyle kömürlü gibi siyaha tozlanmış gibi olur  . zevkine 3 tl e çiçek toprağı alın .  yumurta poşetine 2 şer 3 er ekin  . çıkar :)

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

benimde toplamda 200den fazla adını bile bilmediğim ektiğim meyve ağaçlarım var.

Kendi yöremde yetişmeyen GojiBerry, Kaymak ağacı kamkat vs vs gibi herşey var. Şuanda da kendi narımı yiyorum :D :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Benimde en çok merak ettiğim konulardan bir tanesi de belediyeler sahil şeridine neden meyve ağacı değil de piç ağaçlar diker..

Mantıklı bir açıklaması mutlaka vardır aslında da meyve ağacı dikseler çok daha yararlı olurdu aslında.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Nasıl yapılır? Kolay bi şeyse bizim de bi faydamız dokunsun dünyaya.

Toplam Hit: 4588 Toplam Mesaj: 33
orman gönüllülük gönüllü fidan 11.11.2019 ağaç