folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 11.11.2019 Saat:11.11'De 11 Milyon Fidan Dikiliyor #Geleceğenefesol

11.11.2019 Saat:11.11'De 11 Milyon Fidan Dikiliyor #Geleceğenefesol

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Benimde en çok merak ettiğim konulardan bir tanesi de belediyeler sahil şeridine neden meyve ağacı değil de piç ağaçlar diker..

Mantıklı bir açıklaması mutlaka vardır aslında da meyve ağacı dikseler çok daha yararlı olurdu aslında.

sanırım kök olayı . istanbul sahil şeridi full doldurma . meyva dan çok toprağı tutsun diye. 

birde meyve . budanmalı . ilaçlanmalı . vs vs . 

mesela her yer meyva olsa . arı eşşek arısı vs doluşur . 

yada daha basit . çocuklar ağaçtan düşer. bu topa girmek istemiyorlar . düşünsene belediyenin ektiği meyva ağaçlarında düşen çocuk sayısı her geçen gün artıroy ! 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

https://youtu.be/JmAz15aV7EU?t=197

hayır "Çam Fıstığı" o kozalaktan çıkıyor. ben kozalak kırıp çıkarmadım . yere düşenleri topladım 

Su Testinden sonra  çimlendirmeyi toprakta yaptım . 

bir çok çam öyle yaprakları çekirdekte kalıypr . 

bak böyle.  NOT sağda solda yürüken çam ağaçlarının dibine bakın muhakkak görüsünüz böyle kömürlü gibi siyaha tozlanmış gibi olur  . zevkine 3 tl e çiçek toprağı alın .  yumurta poşetine 2 şer 3 er ekin  . çıkar :)

@@, Vay arkadaş , Foto'dakiler  bildiğin "Antep Fıstığı" gibi. @@,)

Video'ya baktım da, O çam ağacı özel bir tür'müş gibi göründü gözüme. benim bildiğim çam ağacı dediğin, doğal haliyle, uzaktan Konik şekilde görünür.

Çam ağaçlarında bu denli büyük Kabuk'lu Tohum görmedim. Benim bildiğim, böyle prinç büyüklüğünde oluyor tohumları. Bu tohumlar da, Dediğim gibi konik şeklindeki Kozalak'ın koparılan Yapraklarının hemen herbirinin üzerinde Prinç boyut'unda Sarı veya Siyah renkte oluyor. 

Ha, mesela o yukarıdaki video'daki çam ağacı "uzaktan" çok acaip gözüktü bana. Şöyle ki,  ağacın yeşil kısmı, Top gibi yusyuvarlak ve bâyâ sık iğne yapraklı gibi geldi. 

Tamam,  yakın çekimde  o kadar sık değildi.

Bu seferde, ağacın Kozalak'ı çok değişik geldi. Kozalak'ıda mesela çok tombikti, yuvarlaktı. Normalde bu kozalaklar yine Konik şekilde oluyor, bildiğim.

-0-

Bir de o video'da Su dolu kovadaki yüzen kabuk'lu tohumlar tırt mı? niye öyle yüzüyor? muhtemelen hava almışlar ya da yapmışlar, yada başkaca gaz ürettiklerine işaret. yüzmeleri, kabuklu tohumların öldüklerine işaret mi?  Bakteri mantar virüs vb zararlı mikrobiyotik canlıların hışmına uğradıkları düşünülerek atılıyor, sanırım. 

biraz da sohbet olsun, konu up'olsun. Ama sorularım bâki.

RitmFarbRacourci tarafından 30/Eki/19 20:29 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    saku bunu yazdı

Nasıl yapılır? Kolay bi şeyse bizim de bi faydamız dokunsun dünyaya.

https://www.ogm.gov.tr/Lists/Haberler/Attachments/1914/OBM_iletisim_11.11.2019.pdf adresinde ikametine en yakın yetkili ile iletişim kurabilirsiniz.

@djalper ormana ekilecek ağaçlar için bir çok parametre gözönüne alınıyor, o yüzden yorumuna tam bir cevap veremeyeceğim.

Twitter da çok güzel tweetler var.

Ayrıca gelecegenefes.com adresinde fidan sahiplenebiliyor ya da fidan bağışında bulunabiliyorsunuz.

https://twitter.com/search?q=11+milyon+fidan  adresinden tweetleri görebilirsiniz.

Bazı firmalar, sivil toplum kuruluşları da bu kampanyaya katılım gösteriyor.

SerYolcu tarafından 31/Eki/19 20:41 tarihinde düzenlenmiştir

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=-PNxLD4vUCo

SerYolcu tarafından 09/Kas/19 15:40 tarihinde düzenlenmiştir

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

11 Kasım 'Milli Ağaçlandırma Günü' günü ilan edilmiş.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    motka bunu yazdı

Twitterda böyle bir yazı vardı baya rt almıştı alt yapısı bu.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    motka bunu yazdı

Twitterda böyle bir yazı vardı baya rt almıştı alt yapısı bu.

Büyük ihtimalle. Yalnız bugün gerçekten adına yakışır şekilde yıllar boyu kutlanır umarım. Tek sorun hava şartları olabilir, havaların daha müsait olduğu bir tarih seçilebilirdi. Böylece daha çok katılım olurdu diye düşünüyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

insanları alışveriş çılgınlığından kurtarmak için özellikle bugünü seçtiler sanırım.

biliyorsunuz n11 başta olmak üzere çoğu firma bu günlerde ürünleri indirimli satıyor. (ya da satıyor görünüyor, önceden şişirilmiş sonra indirilmiş rakamlarla...)

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

itibardan tasarruf olmaz . 

fidan diye AĞAÇ dikmiş aminimyum

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yav kendiniz elinizle dikin..

Onun sevdiği yeşil başka bir yeşil..

Öyle olsa Kaz Dağları , Salda Gölü.?..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 4600 Toplam Mesaj: 33
orman gönüllülük gönüllü fidan 11.11.2019 ağaç