folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 15Bin Lira İle Masaüstü Sistem Toplama [YARDIM]

15Bin Lira İle Masaüstü Sistem Toplama [YARDIM]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

15 bın KYK borcunu nasıl ödeyecem diye düşünüyorum adam pc topluyor :) kolay gelsin şimdiden :)

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

benim de 2*8 gb ramim var ama 1500 lira değil seninki 3200mhz benim 797mhz gerçekten 4 katı performans verir mi?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Ya oğlum size ne :D var ki adam topluyor. Konuda 4 sayfa şu muhabbet dönmüş: "15000 lira ooooo o paraya ben cocomuyo yaptırırım"

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

hocam konuda ciddiysen ben bir çizelge yapmaya başlayabilirim :) istanbuldaysan kasanın montajını da yapmak istiyorum :)

bunun yanında masası sandalyesi vs de ayarlanacak mı ? onlara da bakabiliriz yani gidip papatya marka plastik sandalyede oturma da :D

evet evet ciddiyim. Montaj kısmına gelince o konuda arkadaşıma sözüm var. Kusura bamka (:

Masa sandalye falan lazım değil. Sadece listede yazdıklarım gerekli. Onun dışında zaten 1 tane monster 1 tane asus laptop var. Masaüstüm olsun istiyorum :D

Genel sorulara cevap vereyim buradan sonra

Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve Allaha şükürler olsun sabit bir gelir kaynağım var. Yiyip içmem yok o yüzden her ay 500 1000 arası kenarda birikiyor.

Yazılım yazıpta gidip kendime Ironman tasarımı yapmıyorum. Kendi işlerimde ihtiyacımın olduğu araçları yazıyorum çiziyorum , eğleniyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Yatırım olarak bir girişimim yok ama yüzlerce dönüm tarla ekip biçiyorum babamla beraber o yüzden hali hazırda işim var bu yüzden de bütçem biraz fazla.

Hiçbir şekilde "Ben zenginim siz fakirsiniz. 2000 lira sizin için büyük parayken benim için hiçbirşey" modunda değilim yanlış anlaşıldım sanırım. Bende yokluk çektim kahvaltıyı edemediğimiz aylar oldu.

Bir abim "canım sıkıldı moralim bozuldu " falan yazmış ona da cevabım yok. Haklıdır benim de geçim sıkıntım olsa ve şımarık bir velet "15kya bilgisayar alcam ehe ehe" yazsa bende söverdim açıkçası.

Tekrarda kötü bir amacımın olmadığını belirtmek istiyorum ve iyi kötü yorumlarınız için teşekkürler.

Eğer yardımcı olmak isteyen varsa çok sevinirim.

-Teşekkürler.

Hocam şaka yapıyoz sen niye alındın ki hemen :D  Bizene senin parandan :D 

MhmdAlmz tarafından 04/May/18 09:04 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bak sen beni dinle, 7.000 TL lik Moonster al, tam bir canavar, işini görür hemde fazlası ile.. Her oyunu açar grafik o biçim, ekran kalitesi falan her bir şeyi var..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Konu çok değişik olmuş. ^^D)

Gerçi, @MhmdAlmz alıntılamış @GodKlaus un 3ncü sayfadaki mesajını da.

MasaÜstü olarak , alabileceğinin ,en iyisini almaya bakıyor.

Bu açıdan bakınca, Bir Tek @KaaMos adlı mürit, sorulana cevap vermiş. ^^D

Bu da ilginç, Harflerin Seslenişlerini temel alırsak; biraz da İLGİNÇlik oluşturacak şekilde, Arapça, KaaMos(Kamus, yada Gamus) "Sözlük" anlamını taşıyor. Bu da İlginçti. ^^D)

RitmFarbRacourci tarafından 04/May/18 18:21 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

Öncelikle acele etme :D

Kasa ve power supply olarak corsair markasına bakabilirsin. Cpu soğutucusunu   su soğutmalı  al olmuşken tam olsun bari:d

Kahramann tarafından 04/May/18 18:01 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam bence donanımhaber den mesutçevik e ulaş , çok sever böyle şeyleri de ki 17k bütçeyle kasa toplayacam parayı vereyim siz toplayın canlı yayında yaparlar kasanı 2saatte mis.

okadar büyük bütçe ile ne youtuberlar ne profesyonel oyuncular kasa toplamıyor. 

2k ile 4k destekli bir xbox alıp her türlü oyunu en üst grafikte oynayabiliyorsun

kalan paranın 3k sı ile çok güzel bir kasa toplarsın. 

15k eğer gerçekten yazılımdan para kazanmıyorsan harcanacak para degil hocam teknolojiye bu kadar para gömmek çok kötü bir yatırım aracıdır. 

15k nın 5ksı ile istediklerini çok iyi şekilde yaparsın.

10k ile de yatırım yap ne bileyim git bir silikon vadisi şirketinden hisse al amk.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

benim de 2*8 gb ramim var ama 1500 lira değil seninki 3200mhz benim 797mhz gerçekten 4 katı performans verir mi?

Cpuz gibi programlarla ram hızına bakıyorsan onu 2 ile çarp. Yani senin ramler 1600 mhz:) 

geçen konuştuğumuz sistem ise o sistemde 797mhz olmaz diye biliyorum. 

Mhz x 4 olması performansı da 4e çıkarmaz deyip gidiyorum. Konu allar bullak :D :D :D

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_unax
    mustafa_unax's avatar
    Erkek

Ben seni cok iyi anlıyorum hocam. Durumun iyiyse hic acıma en iyi sistemi topla.

Oyun oynayacağını düşünerek tavsiye olarak ekrab kartı en pahalı parca oldugundan iki gun sonra eskimemesi icin mumkun olan en iyisini al. Bence 1080ti alsan daha iyi olur.

Monitor icin 27" oyunlarda ve yakın kullanımda biraz buyuk olabilir. Kafayı sağa sola çevirmek gerekiyor kullanırken. 24" alabilirsin. 

Bunlar disinda ekran kartin yuksek olcagi icin kesinlikle iyi bir power supp ve kesinlikle sıvı sogutma sistemi eklemelisin.

Toplam Hit: 6119 Toplam Mesaj: 51
sistem bilgisayar toplama