folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 17 Agustosla İlgili Bir İddaa

17 Agustosla İlgili Bir İddaa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    ExpirE bunu yazdı

az buçuk jeoloji ve jeeizik dallarında ihisas sahibi olan hekes bilirki elle deprem yapılamaz.

cahilce

teslanın aletiyle yalnızca iklimlerle oynama yapılabili ki bu kanılandıda.

Hocam o kadar kesin konuşmussun ki bu bana cahilce geldi açıkçası. Tesla "-bu yapılamaz! cahilce bir fikir" diyen herkese örnek işler yapmış biri. Halan kullandığımız elektirikten, bilgisayardan ottan boktan herşeyin temeli teslanın yaptığı buluşlar ve teoriler üzerine kurulu çalışıyor.

Tesla ölmeden önce son zamanlarında bu deprem makinesi hakkında araştırmaları olduğu biliniyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

çok güzel komplo teorileri üretiyoruz ama iş icraata gelince ses yok. lan insan bi film bişe çeker ya.

tesla büyük bir bilim adamıydı ve alanında bir çok şeye önayak oldu ama günümüzdeki popülerliği steve jobs gibi overrated durumda.

sene olmuş 13 teslanın cihazı mı kalır dayı. millet cernde nelerle uğraşıyor.

bilim şu anda tam kırılma evresinde ve sanılanın çok çok ilerisinde. çok değil bi 50-60 sene sonra doğmuş olmayı dilerdim.

olay doğrudur yanlıştır bilemem. ama bir depremzede olarak israil arama kurtarma ekibinin enkazdaki çocuğu kurtaramayınca hüngür hüngür ağladığını gözlerimle gördüm. bu video falan hep şakirtlerin işi yobaz kıskaç köpekler. bunları arap yarımadasına kapatıp tecrit etmeli.

iş üretmeye insanlığa faydalı olmaya gelince bi sikim yemezler ama bok atmaya geldi mi onlar kötü pis lanetli. hee canım.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı
    ExpirE bunu yazdı

az buçuk jeoloji ve jeeizik dallarında ihisas sahibi olan hekes bilirki elle deprem yapılamaz.

cahilce

teslanın aletiyle yalnızca iklimlerle oynama yapılabili ki bu kanılandıda.

Hocam o kadar kesin konuşmussun ki bu bana cahilce geldi açıkçası. Tesla "-bu yapılamaz! cahilce bir fikir" diyen herkese örnek işler yapmış biri. Halan kullandığımız elektirikten, bilgisayardan ottan boktan herşeyin temeli teslanın yaptığı buluşlar ve teoriler üzerine kurulu çalışıyor.

Tesla ölmeden önce son zamanlarında bu deprem makinesi hakkında araştırmaları olduğu biliniyor.

ömrünüz biliniyordu yapılıyordu ediliyordu emiliyordu sikiliyordu larla geçiyo lan. şu salak komplo teorisyenlerinin yazdığı salak yazı ve videoları atın kafanızdan. burda haklı gören tüm müritler zamanında açılan istanbul boğazında toryum madeni konusunu ciddiye alıp vatan millet sakarya meselesi haline getiren müritler

allah heliğinizi versin la :D

dünün toryumcuları bugünün haarpcıları

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

teslanın elektriği koblo vb. bir aparat olmadan atmosfer yoluyla bir yerden başka biryere taşımayı başarmış aynı şeyi yüksek enerjiler içinde denemiş ama günümüzde bu ve daha bir çok çalışması ortada yok bilinenlerde gündemden uzak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

Teslanın deprem makinesini bir iki belgeselde izledim bir tanesinde direk teslanın patente yolladığı çizim ve bilgilerden 1e1 aynısını yapıp test ettiler fakat hurafe işe yaramıyor. Teslanın ömrünün son zamanlarını araştırırsanız baya kafayı yemiş bir halde olduğunu anlarsınız :D Bütün sponsorlarını kaybeden 10larca icatta bulunmuş ama 5 parasız otel odasında kalan bir adam. Ayrıca atmosfer yoluyla elektrik taşınması olayını çok sene evvel nasa yapmış
    http://www.youtube.com/watch?v=sy1vqRT-vqI videoda anlatıyor.

Nobel tarafından 16/Oca/13 14:16 tarihinde düzenlenmiştir

http://goo.gl/0i2Fv
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Elle deprem yapılamaz diyen arkadaşım azcık mantığı olan birisi bilirki Manyetik Titreşimler yaratarak fay hattını harekete geçirirsen çok rahat bir şekilde deprem yapabilirsin. Bu söylenti VAN depremi için de ortaya atılmıştı.

bana bunu açıklarmısın

nasıl yapılabilir 

hangi fizik yasaları 

hangi denklemler

hangi teorileri

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Manyetik titreşim ne lan? Manyetik rezonans mı? Öyleyse en fazla MR falan çekersin benim bildiğim hocam ne depremi.

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Nobel bunu yazdı

Ayrıca atmosfer yoluyla elektrik taşınması olayını çok sene evvel nasa yapmış 
    http://www.youtube.com/watch?v=sy1vqRT-vqI videoda anlatıyor.

bu olay okadarda aham şaham bir olay değil 

fizikte tek bir denklemle açıklanabilecek bir konu

ve yeni bir olayda değil

olay budur 

bu denklemde 1830 yılında ilk olarak ortaya çıkmıştır

http://tr.wikipedia.org/wiki/Faraday-Lenz_yasası

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tasslehoff
    tasslehoff's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

hep konuşulan şeyler bunlar. ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyeceğim ama buda çok aşırı bilimkurgu gibi baksanıza

işin ilginç yanı depremden önceki gökyüzündeki ışık,ateş topu artık neyse bunu birçok kişinin görmesi benim tanıdığım , ailemden olan insanlarda dahil...

ben çok küçükken yaşadım bu depremi. depremden sonra eve bişey olmamış ve sağsalim dışarı çıkınca görmüştüm bunu. uzun bir süre de her depremde olduğunu sanırdım. ve hatta depremin yerden geldiğini kabul etmem bile uzun sürmüştü o top yüzünden.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

ExpirE hocaya sonuna kadar katılıyorum. Tesla hakkında yayınladığı makaleler dışında bir şeyler bilinmiyorken, hakkındaki biyografiler, belgeseler hep yarım kalmışken bu kadar çok şeyi siz nasıl biliyorsunuz bende onu anlamıyorum. HAARP'ta HAARP. Herkes sikkofield'ın blogunu okuyup, 2 belgesel izleyip, 3 sözlük kurcalayarak jeolojiyi, fiziği bitirip ordinaryüs oluyor. Bir şey hakkında bilgimizden çok fikrimizin olması ve bu fikirleri bağnazca savunmak cahillik değil de nedir.. 

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
Toplam Hit: 5390 Toplam Mesaj: 41