folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 18 Yasına Gelip Bir Balta Olamamak

18 Yasına Gelip Bir Balta Olamamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slam44
    slam44's avatar
    Erkek

Kültürden kaynaklanıyor bence bir çok aile yeteri kadar sert değil, bir çok işi çocuk yerine yapıyorlar ve bu yüzden çocuklar hazıra alışıyorlar, yabancı ülkede çocuklar küçük yaşlarda kendi işlerini kendileri yaparken bizde malesef böyle değil misal 3-4 yaşında ki bir çocuk yabancı ülkede kendi yemeğini yerken bizim ülkede 18 yaşına gelmiş adamın peşinden ye yavrum şunu diye koşulmakta:) tabi ülkenin geneline bakarsak yabancılar kadar özgür değliz yeteri kadar kaynak yok fikirlere yeteri kadar değer verilmiyor filan filan son olarak kültürümüz değişmesin eksik yanları tamamlansın çünkü o da giderse birden geriye pek bir şey kalmaz..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:
    -----------------------------

bayzin bunu yazdı:

@Uhp

Hocam ben Bill Gates kadar zengin olmayı istemiyorum ya.Böle yaptıgın iş konusulsun istiyorum.Benim paramı değil benim başardıklarımı konuşsunlar istiyorum.Yaptıgım projeler yada geldiğim nokta tabi ki otomatikman karizma puanlarımı yükseltecek onu bende isterim ama cok zengin olmasamda olur :)

eğer beğenilmek istiyorsan beğenilmek amacıyla deeğil insanlığa hizmet amacıyla yap işlerini. yoksa hep cuvallarsın ;)

İnsan, önce kendisi için bir şey yapmalı. Amacın insanlığı kurtarmaksa önce kendini kurtaramayan birisi insanlığı nasıl kurtarır?

bayzin 'in isteği gayet açık: bayzin artık birey olmak istiyor. Malesef bizim memleketimizde önce birey olan insan çok da istenilen vatandaş tipine hiç uymaz.Ve maalesef elin gavurunun coşkuyla desteklediği böyle eylemler bizim memleketimizde keyifle cezalandırılır; başı ezilir.

Avrupa, aydınlanma (rönasans, reform) ile bireyin ön plana çıktığı sistemleri kurmayı becerdi. Asya'dan Akdeniz'e at başı gibi uzanan canım Anadolu'nun insanı 2010 yılına dahi gelindiğinde maruz bırakıldığı (belki de hakettiği)  yönetimlerle elinde 2 kilo makarna, 3 kilo pirinçle Avrupalı'nın arkasından bakakaldı.

Lakin durmak lazımdır kaya gibi.

Enseyi de karartmamak lazım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

Abi en önemli unsur yaşadığın coğrafya. Doğduğun yer sana bu imkanları sunamıyorsa sksen olmaz. Olur ama bi taraflarını yırtman gerek. Yani sen mesela avrupa ülkelerinin birinde doğdun farz edelim; şu an bulunduğun ekonomik şartları göz önünde bulundurarak oradaki bir ailenin ferdi olsan zaten otomatik olarak ortalamanın çok üstünde olmuş olursun.Ya memleketi kötülemek için demiyorum ama mesela ben 29'uma geldim anca öğretmen olabildim.(resim) EE? yaş olmuş 35 yolun yarısı.Ben bu yaştan sonra ne yaşıcam? Yapacak o kadar çok şey var ama yaş 30.El oğlu 15 ,16'sında paraşütten mi atlar ,motorsiklet yarışlarında kupa mı alır her bi boku doyasıya yaşar.ee?biz? yani ne bilem biz ders çalış,dersaneye git özel ders kpss,kpds üds .....herbi boka sınav olur mu leyn!!    neyse iyi akşamlar..

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

KaptanMagaraAdami bunu yazdı:

İnsan, önce kendisi için bir şey yapmalı. Amacın insanlığı kurtarmaksa önce kendini kurtaramayan birisi insanlığı nasıl kurtarır?

bayzin 'in isteği gayet açık: bayzin artık birey olmak istiyor. Malesef bizim memleketimizde önce birey olan insan çok da istenilen vatandaş tipine hiç uymaz.Ve maalesef elin gavurunun coşkuyla desteklediği böyle eylemler bizim memleketimizde keyifle cezalandırılır; başı ezilir.

Avrupa, aydınlanma (rönasans, reform) ile bireyin ön plana çıktığı sistemleri kurmayı becerdi. Asya'dan Akdeniz'e at başı gibi uzanan canım Anadolu'nun insanı 2010 yılına dahi gelindiğinde maruz bırakıldığı (belki de hakettiği)  yönetimlerle elinde 2 kilo makarna, 3 kilo pirinçle Avrupalı'nın arkasından bakakaldı.

Lakin durmak lazımdır kaya gibi.

Enseyi de karartmamak lazım.

-----------

hocam kendin için yaptığın senle birlikte mezara girer. ne sana hayrı kalır nede baskasına.

ha insanlığa hizmet yani kardesini kendinden önce düşünmek(söz gelimi islamiyette de çok büyük incelik ve anlam taşır mükafatıda apayrı) hem seni mezarda kurtarır hemde mezar dısında, yasayanlara faydası olur. mühim olan niyet kanaatindeyim. neticede iki durumdada geçilecek yollar aynı.

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

ülkemizde gençler düşünemesin bişeylerin farkına varmasın diye %80'i gerçek hayatta bişeye yaramayacağı gibi kültürel olarakta bişeye yaramayacak ders kitaplarının boş bilgilerle dolu olması,ileriyi görememek sürekli ülkemizin kötüye gitmesi,gördüğümüz gelenekler ve göreneklerin (serbest olamama,ailenin yanında kalmak,baskı altında olmak) buna bağlı olarakta başımızı dersten kaldıramamamız,sürekli hayallere,düşüncelere dalıp gelecek kaygımız olduğu için toplum olarak birşey düşünemez,düşünemeyen varlıklar olarak ortaya çıkmamız (istenilende bu ülke ileri gitmesin vs) bunlardan dolayı bizim ülkemizde Bill Gates çıkması beklenmesi saçma bi durum bana göre,yurtdışında ise serbest bir toplum,istediğini yapabilme,bunun sonucunda hayatta nelerin kötü nelerin iyi olduğunu daha çabuk kavrayabilme,okumasan bile işsizlik maaşı alıp karnını doyuracak kadar para alman,gelecek kaygısı olmaması,insana insan gibi değer verilmesi,insanların kendini Türkiyedeki kadar sıkmayarak iyi yerlere gelebilmesi ve bunun sonucunda mutlu,huzurlu,kafasında sorular oluşmayan bir toplumun gelişmesiyle insanların sınırlarını zorlamaları yeni şeyler bulmaları ve bulduğu şeylerin gelişmesi için devlet tarafından olanak verilmesiyle ortaya çıkan dahi insanlar işte tüm sorun bunlardan kaynaklanıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

aynı şeyleri bende düşünüyorum hocam.. ancak bu saydığın tüm insanlar bizden çok daha farklı koşullarda bunları başarıyor. en basitinden mark zuckerberg, bizim gibi YGS&LYS (namıdeğer ÖSS)'ye hazırlanmakla vaktini öldürmüyor..

sanki öss ye hazırlanmasan facebooka rakip site yapıcan hea xD xD

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

bizim yapacaqımız tek iş elimiz şeyimizde karı-kız peşinde dolanmak. dahada bişi yapamayız Türk halkı olarak.

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Güzel baslikmis kaptanma.. işi özetlemis, birey olarak yapabileceklerin sınırli kişisel gelisim icin cevrede ( aile, okul, arkadaş, ufku geniş büyükler ) cok onemli bir faktor, ancak bozulmak yok. daimi elinden gelenin en iyisini yapmaya calisacaksin. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Şimdi Bu Kadar Post Atıldı...Bir Fikir,Düşünce Yada Ortaya atılacak bir Öneri Bile yok Hepsi Teselli Postaları :| Bize Değşik Bişiler Lazım Evet imkanlarımız belki Elin Adamlarıyla Aynı Değil ama Bizde Elimizdeki İmkanlarla Farklı Olabilicek Bişiler Yapmak İstiyoruz... İşte Bu Fikrin Düşüncenin Ne olduğunu Bilmiyoruz? Saatlerce Kassakda Beynimizin İçindekileri  Hep Boş....

Fiziğin De kanunu Var evet :) Olabiliyosan ol Diyor Ama Olabilmekle-Olmak arasında da baya fark var hacım bize bişiler Lazım olmak için Olabilmek İçin..

Kimilerimiz Deyil  18  Yaşı 30 a Vurmuş Hala Aynı ama Biz Bir Ağacın Yeni açan Dallarıyız Hemen Eğilmiyeceğiz...

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
Toplam Hit: 5751 Toplam Mesaj: 50