folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 1965 Den 2026 Bi Bakın

1965 Den 2026 Bi Bakın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    --------------------------------------------------------------------------------

Yıl: 1965
    "Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
    "Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,
    yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
    "Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra
    kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
    "Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..
    Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2006
    "Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. -sansür-
    baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2026
    "Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..'"

aramızda bazılarını tebrik ederim; bunu başarmak için 'çok' uğraştılar

NesTo | same shit diffirent asshole
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    olabiler ama sende 1965 den 2026 bi bakın yazmışın:D

Adsense Gelirli Siteler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    annamadım nan?kafam dagınık bu gun kusura bakma

NesTo | same shit diffirent asshole
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    estağfurullah hocam ne kusuru bizim bi kusurumuz olduysa söyle :D

Adsense Gelirli Siteler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    "1965 den 2026 bi bakın" başlığındaki anlatım bozukluğuna ve "bi" kelimesinin türkçede olmamasından kaynaklı bir eksikliğe işaret ederek, senin de tebrik ettiklerinin etkisinde kaldığını dile getirmiş arkadaşımız.

Aynı fikirdeyim...

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    "1965 den 2026 bi bakın" başlığındaki anlatım bozukluğuna ve "bi" kelimesinin türkçede olmamasından kaynaklı bir eksikliğe işaret ederek, senin de tebrik ettiklerinin etkisinde kaldığını dile getirmiş arkadaşımız.

Aynı fikirdeyim...
    -------------------------
    hocam eline sağlık

Adsense Gelirli Siteler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Şimdi de şu cümleye göz atalım:

"annamadım nan?kafam dagınık bu gun kusura bakma"

Annamadım ne demek? Herhalde "anlamadım" denmeye çalışılmış burada.

"Nan" ne demek? "Nan" kelimesi eski Türkçe"de ekmek anlamında kullanılırdı. Ama tdk diyor ki kelime kökü Farsça imiş...

"Nan ekmeğe muhtaç etmek" deyimi babamın bile zor hatırlayacağı bir deyimdir. (Fakat Yaşar Kemal'in İnce Memed adlı eserinde rastlayabilirsiniz.)

Bu cümlede o kelimenin abes durduğu aşikârdır.

Tabii, soru belirteci olmadan soru işaretiyle bitirmek ayrı bir meseledir.

Soru işaretinden sonra boşluk verilmemesi, küçük harfle başlanması ilkokuldan sonra çocukların terkettiği yazım hatalarıdır.

"dagınık" ve "bugun" diye kelimeler Türkçemiz"de bulunmamaktadır.
    "dağınık" ve "bugün" kelimelerini tercih ederiz.

Demek ki neymiş, başkalarına "iğne" batırmadan evvel kendimize "çuvaldız" batırmalıymışız...

Sevgiler :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delichoban
    delichoban's avatar
    Erkek
    Ulan criminal seviyorum aslında seni ama bu huyunu pek sevemedim nedenini sorarsan yaptığın aslında çok hoştu beni ve nefismi tatmin etti fakat bunu heryerde yapınca insanın gururuna dokunuyo klavye diliyle konuşam dili farklıdır ben burda sana s.a yazarım istanbula glip seni yolda sakallı halde görünce s.a mı derim selamun aleyküm mü?bilmiorum hatam varmı ama bence bunu kişilerle yüzyüze hallet unutma birbirimizin hatasını ortaya çıkarmak bize bişi kazandırmaz örtmek kazandırır haa hatasını açığa çıkarma demek ona söleme demek deil unutma karşındakide insan gururu nefsi onuru var onları kırmadan msnde veya pmle uyarırsan daha etkili ve güzel olacağı kanaatindeyim

İnşallah beni yanlış anlmassın amacım seni eleştirmek değil hee sen bunları neden bana msnde yazmıon yada pm atmıon dersen genelde attgm pmlere cvp gelmio bir seferlik direk forumda sölücem eer cvp atarım dersen pmleşiriz msni alırım abi=)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Beni sevebilirsin ama ben "Ulan criminal" değilim... Saygısızlıktan da hazzetmem...

Yaptığım hoş ya da değil, doğru olandı...

Arkadaş başkalarını uyarmadan önce kendisine çekidüzen vermeli...

Böyle aleni bir şekilde uyarı vermeye çalışıyorsa, aleni bir şekilde uyarılır, bunun ötesi yoktur...

Bunu kırmak/üzmek amacıyla yapmıyorum.

Ben düzgün yazıyorum ama kimseyi aleni bir şekilde uyaracak yazı yazmıyorum. Neden? Ben de sürç-i lisan etmişimdir....

Çok uç düzeyde hata yapanları uyarıyorum bir tek.

Birileri böyle yazı gönderecekse, dikkat etmeli.

Tek sorun bu!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    caner abicim seni cok seviyorum
    insaları böyle tatlı dille uyarmanı cok seviyorum
    saygılarımla...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    ya o kadarda değişmez her halde ya

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 3141 Toplam Mesaj: 23