2 Haftalık Yavru Kedim Çok Zayıf

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı

olen yavruyu annesini yemedi mi?

gömdüm hocam ben 

wtf öyle bir şey mi var? iyor muymuş kediler ölen yavruları?

Kedilerin yavruları arasından birisi genelde güçsüz olur ve ölür. Yeni doğurmuş anne kedi ise yavrusunu yiyerek kendine enerji sağlar.

Kediler her konuda uzaylı yani. 

mkyb tarafından 02/May/19 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Kedilerin resmini görünce içimde şöyle bir his oluştu kamikaze ya da gondola veya vagona binersin de aşşağı doğru hamle yaparken için bir hoş olur ya aynı öyle. Ne kadar masumlar ne güzel de yaratmış Cenabı Hak...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kedi beslemek çok farklı bir şey dostlar. Hayvan sonuçta amk diyebilirsiniz ama hayvanla samimiyet kurdukça onunda insan gibi olduğunu anlıyorsunuz. Mesala sokakta eskiden kedi görünce amk kedi işte deyip geçiyordum. Sonradan dikkat edince aslında her kedinin değişik olduğunu anlıyorsunuz. Bazen öyle maskaralık yapıyorlar ki sinirden kudursanız bile şerefsizlere kıyamıyorsunuz.

Kedi candır. Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı

olen yavruyu annesini yemedi mi?

gömdüm hocam ben 

wtf öyle bir şey mi var? iyor muymuş kediler ölen yavruları?

Kedilerin yavruları arasından birisi genelde güçsüz olur ve ölür. Yeni doğurmuş anne kedi ise yavrusunu yiyerek kendine enerji sağlar.

Kediler her konuda uzaylı yani. 

uzaylı konusunda mkyb'e kesinlikle katılıyorum.

mesela benim evde de kedi var. kendisi ile ilgilenmezsem bana sırtını doner trip atar. aynı insan gibi. manyak derecede duygusal benimki. 

salondan pencereye dogru gitmek icin her seferinde aynı rotayı kullanır (yemek masasındaki sandalyelerin altindan geçip sonrada ortada duran minik sehpanin ustunden) komando sanki pezevenk.

@savior hocam mumkunse dogal akisina birak herseyi karisma dogalarina. ki zaten sokak kedisi. ev hayatina alistirip tekrar sokaga birakmayi dusunuyorsan bu seferde sokakta yasayamazlar.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kedi beslemek çok farklı bir şey dostlar. Hayvan sonuçta amk diyebilirsiniz ama hayvanla samimiyet kurdukça onunda insan gibi olduğunu anlıyorsunuz. Mesala sokakta eskiden kedi görünce amk kedi işte deyip geçiyordum. Sonradan dikkat edince aslında her kedinin değişik olduğunu anlıyorsunuz. Bazen öyle maskaralık yapıyorlar ki sinirden kudursanız bile şerefsizlere kıyamıyorsunuz.

Kedi candır. Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü.

Gerçi, ayırmayı sevmem ama, tek bir canlıya bakmana izin verilseydi; Kediyi mi Köpek'i mi tercih ederdin, hangisi seçer'din? alternatifin olmadığını varsayıyorum ya da -uz.

-0-

diğer konu ; @SaviorAngel kedilerin Annesinin de bir tane fotosunu ekler misin?

Kedilerin 3. sayfadaki fotoları hoşuma gitti, 4. sayfaya da ben ekleyeyim.

SaviorAngel bunu yazdı

Maalesef sabah 1 yavruyu kaybettik. Sabah ölmüş. Zayıf olan yaşıyor, Normal olan nedensiz bir şekilde ölmüş :(    @@,)

Merak eden ve varsa diğer müritlerimiz için, an itibariyle yavrularım;

bu üsttekini tuttum ben ya ^^D

Bu üstteki sari kedi ^^D` hapşırıyor mu yoksa burnunun sinüs'lerine hareket mi vermeye çalışıyor? 

Bu Sarı-Beyaz kediyi de sevdim he. Çok oyunbâz görünüyor, bu kedi belâ, belâ ^^P`. 4. foto'da sanki kükremeye başlayacakmış gibi duruyor, ama flu çıkmış foto. 

RitmFarbRacourci tarafından 03/May/19 14:22 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

İlk foto'daki sarı-siyah-beyaz renklerin hakim olduğu  yavru kedi, yabanıl kedi gibi çıkmış. ^^D  bi an elinden fırlayıp pençe atacakmış gibi. ^^ Sanki uzak doğudan esintiler taşıyor haspam(erkek çıkıyormuş ^^ erkek mi dişi mi?)

3 numaralı foto'daki Burnu,Patileri beyaz; kendisi siyah olan kedi de gayet güzel, canlı,  sağlıklı görünüyor.

4 ve 5. fotolardaki Sarı renkli kedi(sarman(?)), biraz Uyanık gibi gibi. Çok ses yapıyor mu?

Ölen kedi var mi fotoğrafların içerisinde. 

ya annesi?

İlk foto'daki sarı-siyah-beyaz renklerin hakim olduğu  yavru kedi, yabanıl kedi gibi çıkmış. ^^D  bi an elinden fırlayıp pençe atacakmış gibi. ^^ Sanki uzak doğudan esintiler taşıyor haspam(erkek çıkıyormuş ^^ erkek mi dişi mi?)

dişi o kedi

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

dişi o kedi

Pekî, nasıl anladık dişi olduğunu ("genel" ifadesinin dışında)? Kafatasından mı, vücut duruşundan mı, omuzlardan mi , Gözlerden, burundan, ağızdan? 

Ne bileyim, benim durduğum yerden bakınca, şu Yavru hallerinde hepsi Cinsiyetsiz gibi görünüyor. 

Kısaca, nasıl tayin ettiniz cinsiyetlerini?

-0-

Tırnaklarını yerim ben o kedinin.

RitmFarbRacourci tarafından 03/May/19 16:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benim sarmanda kendini köpek sanıyor. Kuyruk sürekli sallanmak zorunda.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Benim sarmanda kendini köpek sanıyor. Kuyruk sürekli sallanmak zorunda.

Bunlar karşılıklı Zeybek de oynar.  ^^D

RitmFarbRacourci tarafından 06/May/19 08:27 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5179 Toplam Mesaj: 40
yavru kedi hasta yavru kedi zayıf kedi