2 Yıllık Bes Deneyimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Tefas tan fon karşılaştırmalara bakıyorum ben de, ama bunlar kafana göre fon, devlet desteği de yok, 4 ay önce iş bankasına ait bir fona 1k attım, şuan %63 artmış durumda. Gayet iyi bence. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Hocam ben TL olarak kazandırmayacağını söyledim, fonları ayrı tuttum. Hala da dediğim geçerli. TL ile yapılan birikim uzun vadede zarar yazar.

TL olarak baktığımızda %25 katkı bile %60 enflasyon yanında eridi gitti.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Tefas tan fon karşılaştırmalara bakıyorum ben de, ama bunlar kafana göre fon, devlet desteği de yok, 4 ay önce iş bankasına ait bir fona 1k attım, şuan %63 artmış durumda. Gayet iyi bence. 

hangi fon hocam bu ?

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

BES yaramaz hacı. Fon yap daha iyi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

BES yaramaz hacı. Fon yap daha iyi.

İyidir iyidir 200 300 liraya guzel işler

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Bizim şirket de maaşın %3'ünü yatırıyormuş bu sebeple ben de katıldım. Minimum olan 360 TL ödüyorum eylülden beri. Şirket ve devlet ödemesi de ekimde başladı. 

Bana göre 6 aya getirisi oldukça iyi yaklaşık 2000 TL ben ödedim. Gerisi şirket + devlet + fonların getirisi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

parayı TL de tutmak riskli.

pazartesi dolar 50 olsa ve "ooo on bin kazandım oley " diye sevindiğin para çöp olsa kimse şaşırmaz.

tutup bunu altınla kıyaslaman olayın yarısına bakmak oluyor bu yüzden.

dolara euroya yılda 3-5% faiz verilirken neden TL ye 40+ veriliyor düşünmek lazım. taliban afganistanından daha kötü bi para birimimiz var şu an

fon getirileri içerisinde benim fonumda

hissesenedi altın dolar karışık durumda aslında TL ile görüyoruz ama borsa dolar ile bağlantılı şöyle örnek vereyim

koç şirketinin hissesi var elinde değeri 10.000 olsun 

büyük şirketlerin büyüme hedefi her zaman enflasyon +%25 dir

TL değer kaybederken doğru hisseyi aldıysan şiret değer kazanacak bu sebeple yatırımın TL bazında değer kazanacaktır aynı altının yükselmesi gibi borsada yükseliyor

borsadaki top100 ün son 10 yıldaki değer kazanımına bakın dediğim gibi siz parayı TL olarak görüyorsunuz ama fon ile bankaya faize para atmak aynı şey değildir.

abi türkiye büyük bir düşüş yaşarsa borsa çıkacak mı sanıyosun ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

3 kere fon değişimi yaptım en son böyle oldu.

https://prnt.sc/LXyqC_eRM_3I

sence nasıl? yada nerede yanlış yapıyor olabilirim bilmiyorum. 15 bin tl ile açtım, 20 eylülde başladım. 5 ay geçmiş devlet katkı ödemeleri ve başlangıç ödememi düştüm toplam 8500 kar var. aylık 1700 e tekabül ediyor. iyimi kötümü bilemedim.

insidae tarafından 24/Şub/24 20:46 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Kuveyt Türk e kızım için altın türünden BES açtım.

Şu an ana para ile kazanç kiyaslayinca %62 kazancli bizim kız.

Memnunum ama daha iyi ise neden fon olmasın?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Kuveyt Türk e kızım için altın türünden BES açtım.

Şu an ana para ile kazanç kiyaslayinca %62 kazancli bizim kız.

Memnunum ama daha iyi ise neden fon olmasın?

Ne kadar ödüyorsun aylık

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1969 Toplam Mesaj: 38
birikim bes dolar euro altın bond