folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2000-2500 Tl Lik Bütçeyle Pc Toplama

2000-2500 Tl Lik Bütçeyle Pc Toplama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dagcan
    Dagcan's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere bütçem max. 2500 tl dir. İkinci ele girmek istemiyorum. Kredi kartıyla ödeme yapılacaktır. Hem yaptığım işi (grafik tasarım) kurtarıcak hemde piyasa oyunlarını full resolution olmasa bile oynatabilecek güzel bir makine istiyorum. Seçim öncesi dolar kurunda oynama olur mu acaba, beklemeli miyim?  Yardımcı olabilecek veya tavsiyede bulunacak arkadaşlara burdan selam olsun. 

Sonuncu denememde ortaya çıkan tablo :

Dagcan tarafından 06/Eki/15 13:34 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

ssd koyarsan çok iyi olur hocam.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

bütçen kısıtlıysa hiç intel ürünlerine bulaşma.

Ayrıca bellek tek modül olmuş galiba onu 2x4 yaparsan daha fazla performans verir.

Senin bütçeyi biraz aşarak üstüne ssd ve daha güzel bir işlemci soğutucusu ekledim. Ayrıca seçtiğim işlemci çarpan kilidi olmayan bir model yani o soğutucu ile ilerde istersen baya iyi stabil overclock yapabilirsin.

Bu sistemi toplarsan seni üzmez.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ekran kartı iyi mi o ? ben de alıcam da the crew' i falan oynatsa yeter bana :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dagcan
    Dagcan's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Ayrıca bellek tek modül olmuş galiba onu 2x4 yaparsan daha fazla performans verir.

Senin bütçeyi biraz aşarak üstüne ssd ve daha güzel bir işlemci soğutucusu ekledim. Ayrıca seçtiğim işlemci çarpan kilidi olmayan bir model yani o soğutucu ile ilerde istersen baya iyi stabil overclock yapabilirsin.

hocam öncelikle şunu belirtiyim, yanlışım varsa affola. amd fx işlemci i5 e mi tekabül ediyor ? Bir de sorum şu fiyatı düşürebilmek için nereden kısmalıyım?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dagcan
    Dagcan's avatar
    Erkek
    Shephard bunu yazdı

ssd koyarsan çok iyi olur hocam.

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-120gb-v300-serisi-sata-30-cache-ssd-okuma-450mb-yazma-450mb.html#ozellikler

uygun mudur hocam ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

ses kartına ne hacet? yanlış bilmiyorsam anakartın üzerindekide zaten 5+1.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dagcan
    Dagcan's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

ses kartına ne hacet? yanlış bilmiyorsam anakartın üzerindekide zaten 5+1.

doğrusun hocam. orda bi amatörlük olmuş. onboard var zaten

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Dagcan bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

hocam öncelikle şunu belirtiyim, yanlışım varsa affola. amd fx işlemci i5 e mi tekabül ediyor ? Bir de sorum şu fiyatı düşürebilmek için nereden kısmalıyım?

Fx serisi intelin i serisine tekabül ediyor. Bu seçtiğim işlemci de senin seçtiğinin amd deki muadili. Çoklu çekirdek performansı olarak fx işlemci çok daha iyi sonuçlar veriyor. Ayrıca çarpan kilidi olmaması da overclock işlemini çok kolay ve stabil bir hale getiriyor. Birkaç basit ayarla üst seviye performansı olan bir işlemci elde edebilirsin.

Verdiğin işlemcinin(genel olarak intel işlemcilerin amd den üstün olduğu yer) tek çekirdek çalışmada biraz daha performanslı ama öyle farkedilecek bir şekilde değil. Diğer her alanda seçtiğim işlemci daha üstün.

Fiyatı düşürmek için ssd yi iptal edip işlemci soğutucusu olarak akasa venom pico gibi daha ucuz modellerini seçebilirsin. O zaman fiyat 2500 bandına oturur.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Dolar bu haldeyken bırak kasayı aux kablosu bile alınmaz bu memlekette

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Dolar bu haldeyken bırak kasayı aux kablosu bile alınmaz bu memlekette

sana acı bir gerçek söyliyeyim hocam, o dolar 2.8 in altına asla inmeyecek.

Toplam Hit: 3107 Toplam Mesaj: 24
grafik pc anakart ekran kartı pc toplama bileşen