folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2000-2500 Tl Lik Bütçeyle Pc Toplama

2000-2500 Tl Lik Bütçeyle Pc Toplama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Bütçe kısıtlı ise amd tarafina bir göz atmak faydali olacaktır.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

vay be adam 2500 lira demiş bütçe kısıtlı olmuş :D eskiden su içerdik testiden.

1500 lira ekran karti orta seviye oluyor ah ah :)

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

g3258 

msi z97 pc mate anakart

işlemci ve anakart tercihini bu şekilde yap, işlemci stock fanla 4.2 ghzi falan görüyor oyunlarda i5 4460,4660 ile hemen hemen aynı performansı alırsın paran cebinde kalır, daha taştaşlı bir ekran kartı alırsın.

diğer husularda dikkat etmen gereken

Sistemin kurulu olacağı bir SSD disk

Adam akıllı power gerisini

2x4 Gbde ram 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dagcan
    Dagcan's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

g3258 

msi z97 pc mate anakart

işlemci ve anakart tercihini bu şekilde yap, işlemci stock fanla 4.2 ghzi falan görüyor oyunlarda i5 4460,4660 ile hemen hemen aynı performansı alırsın paran cebinde kalır, daha taştaşlı bir ekran kartı alırsın.

diğer husularda dikkat etmen gereken

Sistemin kurulu olacağı bir SSD disk

Adam akıllı power gerisini

2x4 Gbde ram 

Hocam merhaba, şunu sormak istiyorum sana işlemciyi denedin mi? ekran kartı işlemci entegrasyonunda sıkıntı olmaz mı ? kafamda deli sorular :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

işlemciyi denedim

stok fanla 4.1 ghz'i gördüm , ancak ekran kartı takıpda öle bi oyun oynamadım.

Ofis için toplamıstım hatta anakart h81 çipsetliydi(daha ucuza halletmiştim), yanınada ssd çaktım win 8.1 ile harikalar yaratıyor makine :)

İşlemci intelin 20. yıl için özel olarak ürettiği çarpanları acık bir işlemci

dediğim gibi stok fanla 4.1 ghzi gördüm 4.3de işletim sistemi kurulumunda hata aldım. 

Valla 4.5 ghzi hatta 4.8 ghzi zorlayanlar bile var birazda şans işi ve soğutmana bağlı tabi.

sana niye bu işlemciyi önerdim, bundan tasarruf edip kendine daha sağlam bir ekran kartı alabilirsin.

İleride işlemci yetersiz gelirse satıp i5,i7 takabilirsin nede olsa 1150 soketini kullanıyor. 

Ancak ekran kartını ileride  değiştirmen daha maliyetli olacaktır.

fikir vermesi açısından

https://www.youtube.com/watch?v=gGdepwQtWfU

dediğim gibi arttırdığın para ile, sağlam bir power,sağlam bi dx 12 destekleyen kart oh mis

https://www.youtube.com/watch?v=kqNyCVU0oVU

Genki tarafından 08/Eki/15 10:39 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Böyle bişey çıkıyo ozaman

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

anakart için pc mate bile fazla (dolar 3 lira olunca fiyatı olmuş hayvan gibi)

h81 chipsetli bir kart alıp, bios güncellemesi yapıp overlock yapılabilinir.

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2389948 milletin hangi anakart ile kaç voltaj vererek yakaladığı değerler

ilerde ben iki ekran kartı falan takmicam, 8 veya 16 gb ram bana yeter dersen ( ki yeter ) şu sistem seni üzmicektir

yukarıdaki sisteme ekran kartı seçmedim,bütçene göre 1000 lira gibi bişi kalıyor (ki 750W güç kaynağı ile)

Kasayı sen seçmişsin ona dokunmadım.

Geriye kalan 1000 liraya istediğin bir ekran kartını alırsın çokta güzel bir sistem olur

Genki tarafından 08/Eki/15 11:47 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dagcan
    Dagcan's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

anakart için pc mate bile fazla (dolar 3 lira olunca fiyatı olmuş hayvan gibi)

h81 chipsetli bir kart alıp, bios güncellemesi yapıp overlock yapılabilinir.

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2389948 milletin hangi anakart ile kaç voltaj vererek yakaladığı değerler

ilerde ben iki ekran kartı falan takmicam, 8 veya 16 gb ram bana yeter dersen ( ki yeter ) şu sistem seni üzmicektir

yukarıdaki sisteme ekran kartı seçmedim,bütçene göre 1000 lira gibi bişi kalıyor (ki 750W güç kaynağı ile)

Kasayı sen seçmişsin ona dokunmadım.

Geriye kalan 1000 liraya istediğin bir ekran kartını alırsın çokta güzel bir sistem olur

Hocam çok güzel söylüyorsun, güzel yorumların için sağol. Yalnız pentium G3258 için overlock işlemi nasıl yapılır pek bilmiyorum. topladıktan sonra overlock yapamamaktan korktum şimdi. nedeniyse bi kaynaktan okudum aşırı hassasiyet isteyen bir iş gibi geldi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

@Dagcan;

yok hocam neyinden korkuyorsun çok basit ,youtube tonla vidoesu var korkma bişi olmaz

zaten yanlıs bişi yaparsan sistem kendine reset atıyor ayarları geri alırsın sorun olmaz

stok fanla 4.2 ghz getirince işletim sistemini kuruyorsun ardından  bi 15dk stres teste bırakıosun pcyi 

baktın res atmamıs sapasağlam kullanmaya devam ediyorsun

https://www.youtube.com/results?search_query=asus+h81+overclocking

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dagcan
    Dagcan's avatar
    Erkek

Ozaman son tablo budur kardeşlerim : @Genki @ArduouS

Dagcan tarafından 08/Eki/15 12:56 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3087 Toplam Mesaj: 24
grafik pc anakart ekran kartı pc toplama bileşen