folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 2001: A Space Odyssey Kurgusu Gerçek Mi Oluyor

2001: A Space Odyssey Kurgusu Gerçek Mi Oluyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Çoğumuz Stanley Kubrick'in 2001 uzay macerası filmini izlemiştir , izlememiş olanlar için kurgusundan bahsetmek istemiyorum zira kendisi bilim gurgu filmlerinin baş tacıdır. saadete gelirsek NASA tarafındna basına verilen bir fotoğraf :> yorum yapamıyorum fikriniz nedir :)

Kaynak Hurriyet;

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12215034.asp?gid=229

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    yok artık..!

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek
    Biliyordum. Bir gün bunun olucağını biliyordum. Gözlerim açık gitmez artık. Şükürler olsun.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek
    Eyvah burdaki adam damacanaya karsi kendini tutamiyorsa artik bi 2-3 yil sonra uzaydaki o kazikla naaparlar bilmem :D

I find your lack of faith disturbing.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

uzayda bizden başka canlılar var mıdır? bence vardır... bu canlı türü bakteri de olabilir bizim gibi varlıklarda... dünyamızda hala keşfedilmemiş birçok canlı türü varken uzayda neden olmasın... gidebildiğimiz yerler şuan için sınırlı! belki sınırlı alanda birşeyler bulamadık ama daha ilerisinde nelerin olduğunu kim bilebilir? uzayda marsa gitmemiz yaşantımızda iki apartman ilerideki komşumuza gitmek gibi bişeydir. peki ya daha ilerisi?

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    hacı o değilde ölmeden marslılarla okey atmak isterim :D

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:
    -----------------------------

uzayda bizden başka canlılar var mıdır? bence vardır... bu canlı türü bakteri de olabilir bizim gibi varlıklarda... dünyamızda hala keşfedilmemiş birçok canlı türü varken uzayda neden olmasın... gidebildiğimiz yerler şuan için sınırlı! belki sınırlı alanda birşeyler bulamadık ama daha ilerisinde nelerin olduğunu kim bilebilir? uzayda marsa gitmemiz yaşantımızda iki apartman ilerideki komşumuza gitmek gibi bişeydir. peki ya daha ilerisi?

National Geographic'te son zamanlarda senin dediğini destekleyen teoriler ortaya atılmaya başlandı(Tabi NG Türkiye, orjinalinden kaç gün sonra burada yayınlıyor bilmiyorum ama). Konu şöyle başlıyor : "Uzaylı kavramı gerçek mi?" ve çeşitli deneylerden bahsediyor. En sonunda da bütün insanlığın uzaylı olabileceğinden bahsediyor. Şöyle ki; Dünya'ya çarpan gök taşlarının üzerinde çeşitli bakteriler çarpmanın şiddetine dayanabiliyorlarmış ve insanlık da tek hücreden türediğini varsayarak bütün insanlığın uzaylı olabiliceği gibi bir hipotez ortaya attılar. 

Kısacası uzayda bir yerlerde yaşamın var olduğunu kanıtlanması pek de uzak görünmüyor.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    BiUyeOlamadim bunu yazdı:

National Geographic'te son zamanlarda senin dediğini destekleyen teoriler ortaya atılmaya başlandı(Tabi NG Türkiye, orjinalinden kaç gün sonra burada yayınlıyor bilmiyorum ama). Konu şöyle başlıyor : "Uzaylı kavramı gerçek mi?" ve çeşitli deneylerden bahsediyor. En sonunda da bütün insanlığın uzaylı olabileceğinden bahsediyor. Şöyle ki; Dünya'ya çarpan gök taşlarının üzerinde çeşitli bakteriler çarpmanın şiddetine dayanabiliyorlarmış ve insanlık da tek hücreden türediğini varsayarak bütün insanlığın uzaylı olabiliceği gibi bir hipotez ortaya attılar. 

Kısacası uzayda bir yerlerde yaşamın var olduğunu kanıtlanması pek de uzak görünmüyor.

hacı biz zaten uzaylıyız :) dünya dışında bulunan tüm varlıklara uzaylı diyorsak onlar da bize uzaylı gözüyle bakıyordur ve belki de onlarda bizler gibi uzayı araştırıp başka canlıları arıyo olabilirler ya da ilkel varlıklar olabilirler... dünya dışında yaşam mümkün müdür? tabiki mümkündür! seninde dediğin gibi gök taşlarının üzerinde bakteriye rastlanıyo ya da bakteri olgularına... ha insanın yaşayabileceği bir yer var mıdır bu tartışılabilir ama kesinlikle bizden başka canlılar var! uzayda sayılarını bilmediğimiz galaksi ve gezegen var bunlardan birinde neden insanoğlunun yaşayabileceği bir ortam olmasın?

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

haberin altına yorum yapan elemanın mesajı kopardı beni

" YAHU TAS MERMERMIYMIS YOKSA BILDIGIMIZ INSAAT TASIMI.... "

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

LANNN LLAAANNN LAAAAAANNNNNN.... Yuh be!

====

Filmde verilmek istenen mesajı anlamak isteyenlere flash video: http://www.kubrick2001.com/

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Ohhoo biz taş dikmeyi bırakalı yıllar oluyor. Uzaylılar bizden bi haylı geride. biz onları bulamadan onlar bizi bulamaz

edit: evet evet belki o da eski bi taştır

Toplam Hit: 3725 Toplam Mesaj: 19