folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2015 Macbook Air Mi Yoksa Windows Laptop Mu?

2015 Macbook Air Mi Yoksa Windows Laptop Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

kız arkadaşım facebook ilanını görmüş. bu mac işinden hiç anlamadığım için buraya yazmaya karar verdim. normalde win yüklü 2015 cihazı alınmaz ama mac olunca hiç bilgim yok. fanboylukta yapmak istemiyorum alınır mı alınmaz mı bilemedim.

https://www.facebook.com/marketplace/item/264951034532866/?ref=messenger_share

bunun fiyatı 3bin tl ye geliyor. aşağıda da 3bine alınacak sıfır laptoplar var.

onun dışında bu fiyat aralığında alabileceğimiz sıfır laptoplarda bunlar

nedir kararınız? 

edit: kız arkadaşımın önem verdiği şey batarya süresi ve hafif olması. batarya için "good" yazıyor. laptopta ağır bir laptop değil ama 5 senelik olunca bilemedim..

Ekerci tarafından 03/Nis/20 17:08 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

pil döngüsü düşükse tabikide macbook hocam , 

edit neden macbook ;

eğer bir iphone kullanıyorsanız handoff için ,

aramaları sms'leri ve facetime kontrolü için

stabilite için

ergonomik tasarım için

DevilKingtr tarafından 03/Nis/20 17:16 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

5 senelik macbook'tan hayir gelmez diyecektim de batarya'yi görünce hosuma gitti :) fiyat pahali-az konusunda bir sey diyemem ama batarya ile ilgili biraz yazayim

önemli olan cycle sayisi ve full charge kapasitesi.. Cycle sayisi cok fazla ise zaten o bataryadan pek bi sey olmaz. Ben bataryayi bir kere degistim, suan güncel hali 1300 lerde falan sanirim ve 10 saaate yakin kullandigim macbook suan 1 saat dayaniyor :)

Bu sahis 5 senede demek ki laptobu ya hic kullanmamis ya da degistirmis. Elbette 285 sayisi da yüksek ama 5 yillik bir cihaz icin cok cok iyi bir sayi..  batarya degistirme 100-150 dolar civari tutuyor.. atiyorum 3-4 sene sonra degisime ihtiyaci olacaktir..ona göre hesap yaparsiniz

özelliklere gelince: islemci ve bellek düsük (zaten air'ler böyle, ben pro kullaniyorum performans acisindan sorun yasamadim (i7 2.4, 8gb mem olmasi lazim), diger önemli kistas ise SSD olmasi. Baktigima göre bu modellerde 128 ya da 256 gb ssd disk oluyor ama yine de sorun..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

5 yıllık olsa bile mi? pil döngüsü 285 yazıyor

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

5 yıllık olsa bile mi? pil döngüsü 285 yazıyor

kesinlikle evet hocam MacOS Catalina var canavar gibi sistem, ssd var zaten makinede, 3 k alacağın çoğu sıfır pc'den çok çok iyi ve stabil olur emin ol

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Açık konuşayım sıfır 3k ya sıfır alınacak notebook bir işe yaramaz. Eğer cihaz temizse çalıntı malıntı durumu yoksa Macbook Air tabikide güzel tercih olur. Mac konusunda tecrübeli değilim o yüzden ilandaki ürün hakkında bilgili arkadaşlar yazarsa daha iyi olur.  Günü kurtarsın mantığıyla bakacaksanız daha önceki konularda denk gelmiştim ist. yazıcıoğlu mu öyle biryer varmış 1-2 civarına iş görür bir cihaz da alabilirsiniz. Hatta yakınsanız belki orada Mac bile bulabilirsiniz bence. İnternette kimse kendi malını ucuza satma derdinde değil ondan dolayı dedim. Birisi çıkıyor arızalı notebook ilanı koyuyor 1000 liraya öbürüde i3 işlemcili makinaya 2k istiyor :D Sıfırına zamanında 3bin vermiş onu söylüyor birde utanmadan ulan 3 sene önceki cihaz bu diyorsun anlamıyor :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Kesinlikle macbook air. Hafifliği stabil olması şark süresi ekran kalitesi 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

Ben 2013 sonu macbook pro kullanıyorum. Hala canavar gibi. Ve ikinci el almıştım 5-6 sene önce

Bittik biz bittik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Macbook yerine iPad daha mantıklı olmaz mı ? Klavyeli kılıfta alırsınız çiçek gibi olur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Macbook yerine iPad daha mantıklı olmaz mı ? Klavyeli kılıfta alırsınız çiçek gibi olur.

Olmaz tablet birisi digeri pc 

Catalina guzrl fakat steamda bazi oyunlarin destegi yok 

285 defa bataryasi bosalmis devamli pilde kullanmis yogun yogun kullanimi da olmamis

Ben genymoyion ayni anda xcode da ios simulatoru calistryrm 2019 air banamisin demiyor.tabi prolar daha iyidir.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

Ben 2013 sonu macbook pro kullanıyorum. Hala canavar gibi. Ve ikinci el almıştım 5-6 sene önce

+

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 1813 Toplam Mesaj: 20
macbook air 2015