folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2015 Macbook Air Mi Yoksa Windows Laptop Mu?

2015 Macbook Air Mi Yoksa Windows Laptop Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

en eski i5 macbook windows laptoptan iyidir hocam.

bende vardı herkez çok beğeniyordu  2011 seri idi. şarjı az gidiyordu buna rağmen çok tatmin edici bir cihazdı.

kız arkadaşının ihtiyacına göre sistem tercih etmen lazım. 

mac te ne yapacak mesela. alışkın değilse kullanımda zorluk çekebilir.

mümkünse ofis lisansı satın alnmış bir macbook almaya çalış. içinde ofis pro filan varsa tadından doyamazsın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Aynı makinadan bende var, gayet stabil ve kullanışlı. İşletim sistemi olarak son sürümü destekliyor ve bootcamp ile isterseniz bir bölümüne Windows da yükleyebilirsiniz. Ancak 2 husus var; SSD nin boyutunu göremedim. Eğer 128 GB ise emin olun birkaç ay sonra yer sıkıntısı yaşamaya başlarsınız mümkünse 256 ve üzeri olursa kafanız rahat olur. Ya da alıp sonradan masraf yapıp kendiniz değiştirirsiniz. İkincisi de 256 şarj döngüsü olsa bile 8 saat batarya ömrü abartı bir rakam. Ben ilk aldığımda bile 8 saati göremedim. Normal kullanımla ortalama 5-6 saat götürüyor. Yalnız sürekli şarjda kullandıysa şarj döngüsü o sebeple de yükselmemiş olabilir. Tek başına şarj döngüsünün az olması bataryasının çok yıpranmadığını göstermez. System Report bölümünden Power'a tıklayıp oradan da pil döngü durumunun bir resmini isteyin. Çünkü resimdeki pil durumu üçüncü parti bir programın verdiği bilgi gibi geldi bana. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

o air in ekranı sik gibi, 2008 den beri aynı ekranı kullanıyor. bence macbook alacaksan bile air alma. benim ekranda kırmızı görünen şeye air in ekranda bakıyorum turuncu gibi bişey görüyorum amk :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Macbooklar nasıl beyler.Şimdi windowsta craxk filan yapıyoruz.Bunda herşeye paramı vercez günlük kullanı,office,pdf,autocad,solid filan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Macbooklar nasıl beyler.Şimdi windowsta craxk filan yapıyoruz.Bunda herşeye paramı vercez günlük kullanı,office,pdf,autocad,solid filan.

windows'ta olduğu gibi tüm appslerin crackleri mevcut hocam.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı
    skyvalet bunu yazdı

windows'ta olduğu gibi tüm appslerin crackleri mevcut hocam.

Ciddimi diyorsun?Yani windowsta ne yapıyorsam bunda yapabiliyormuyum?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Benden de bir geribildirim olsun, kişisel olarak Macbook kullanıyorum 1 yıldır filan, işte de Windows işletim sistemli bir laptop.

Macbook kullanmak o kadar güzel bir şey ki, o akıcılık, diğer Apple cihazlarıyla mükemmel uyumu, gerçekten Macbook kullanıp sonra Windowsa geçince mutsuz oluyorum. Derler de inanmazdım ama hakkaten öyleymiş, tavsiye ederim mutlaka deneyin. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    ilyas208 bunu yazdı
    skyvalet bunu yazdı

Benden de bir geribildirim olsun, kişisel olarak Macbook kullanıyorum 1 yıldır filan, işte de Windows işletim sistemli bir laptop.

Macbook kullanmak o kadar güzel bir şey ki, o akıcılık, diğer Apple cihazlarıyla mükemmel uyumu, gerçekten Macbook kullanıp sonra Windowsa geçince mutsuz oluyorum. Derler de inanmazdım ama hakkaten öyleymiş, tavsiye ederim mutlaka deneyin. 

Macbook air alıp.Harici hdd'den windows kurup.Sıkıntı çıkan uygulamaları ordan çalıştırabilir miyiz?Biraz daha mac os hakkında bilgi verirmisim hocam.Wordü filan paraylamı alıyon gibi.Hdmi girişi yok galiba.

skyvalet tarafından 18/Nis/20 08:50 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek

Merhaba bende kendi macbook air 2015 cihazımı satıyorum 3.300 TL ye istersen sıfırlayıp, office ve ihtiyacın olan uygulamaları yükleyip verebilirim başkasına gideceğine bizden birine gitsin 3.000 TL ye verebilirim.

selamlar.

..::GVN::..
Toplam Hit: 1822 Toplam Mesaj: 20
macbook air 2015