2019 Kitap Tavsiyeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Ben genelde e-kitap okuyucusu üzerinden kitap okuyorum ancak bazi kitaplari bulmak sikintili olabiliyor. O tarz bir kac kitap siparisi verecegim. Vermisken de buradan da bir kac öneri almak istiyorum.

Genel olarak roman okumayi seviyorum ama ögretici kitaplara da ilgim var.

Siparis edecegim kitaplar burada (bi kac tanesini babam istedi). Ben metastaz ve sehvetiye tarikatinin bir kismini okudum güzel kitap ikisi de. Ilk kitap da Tongue fu isimli kitabin tamamlayicisi (alirsaniz onu da alin) bu kitap iknadan ziyade, saldiri üzerine. Tongue fu ise savunma üzerine.. 

Tavsiyelerinizi bekliyorum.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Kara Kutu - Soner Yalçın

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.altinkitaplar.com.tr/stephen-king/221163/

JF. Kennedy suikastini ve zamanda yolculuğu konu alan bir Stephen King romanı. Diziside var ama kitabı kadar sürükleyici değil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

https://www.kitapyurdu.com/kitap/gaybin-onunde/498587.html

https://www.kitapyurdu.com/kitap/islamda-modernlesme/278071.html

Dini hususlara meraklısın sanırım. Bunlar şu an okuma listemdeki dini kitaplar ama ne zaman okuyabilirim bilmiyorum. Belki bakmak istersin. Okursan fikirlerini paylaşabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@jargonphp, evet hocam gördüm bu kitabi.. ekitap hali de var ama benim zaten bu konularda az cok bilgim var. Gida-Ilac sektöründe büyük oyunlar oynaniyor. Ben yillar önce okudugum kitaplardan biliyorum zaten.. O da benzer ellerden bahsetmis özetinden anladigim kadariyla

@mkyb, Stephen King'i hic okumadim, hep kitaplarindan uyarlanmis filmleri izledim.. Bakayim bu kitaba.. Ama konusu cok ilginc gelmedi.. 1- yahudi soykirimi, 2- Kennedy suikasti ni göre göre zaten gina geldi :)) Ama zaman yolculugu olayi kulaga ilginc geliyor 

tesekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

https://www.kitapyurdu.com/kitap/gaybin-onunde/498587.html

https://www.kitapyurdu.com/kitap/islamda-modernlesme/278071.html

Dini hususlara meraklısın sanırım. Bunlar şu an okuma listemdeki dini kitaplar ama ne zaman okuyabilirim bilmiyorum. Belki bakmak istersin. Okursan fikirlerini paylaşabilirsin.

ben bir cok hususa merakliyim hocam :)

ilk kitabin linki yanlis yere gidiyor o yüzden kopyala-yapistir actim.. Ozetine baktim, konular cok cazip gelmedi ancak son dönem seyhulislam oldugu icin ilgi cekici, zaten adini cok defa duydum ama kitabini hic okumadim. Sanirim bu sahsin karsit görüsünü temsil ediyorum. Batinin bir cok anlamda, müslümanlara göre islam'i daha iyi temsil ettigini düsünüyorum. Elbette genelleme yapmiyorum ama özellikle is ahlakinda, nerdeyse hic bir müslüman ellerine su dökemez.. O derece sistemli ve adaletliler. 

Ikinci kitap tarzinda bir kac kitabim var o yüzden yeni birine simdilik gerek yok. Tesekkürler :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Stephen King'in eserleri sinemaya yansıtılınca kitaptaki tadı veremiyor. Yeşil Yol ve Esaretin Bedeli hariç tabi. 

mkyb tarafından 22/Ara/19 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar atlası 

once bununla başlarsın sonra İhsan Hoca'nin tüm kitaplarını tek çırpıda okursun hocam. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@mkyb, kitabin ismini simdi farkettim hocam :) bunu dizi yapmislardi sanirim izledim bunu :))  film-kitap konusunda haklisin.. Yazarin hayal dünyasi ya da bizim kafamizda olusan hayal, filmdeki gibi olmayabiliyor. Zor is kitaptan filme aktarma isi.

@Delegado_Zero, tesekkürler hocam, ekitap olarak buldum ekleyeyim listeye :) 

3 tane tarihle ilgili kitap daha ekledim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micko
    Micko's avatar
    Erkek

Bu kitabı tavsiye ederim. Benim hoşuma gitmişti.

Micko tarafından 22/Ara/19 13:03 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@Delegado_Zero, tesekkürler hocam, ekitap olarak buldum ekleyeyim listeye :) 

Hocam piyasadaki e kitaplar orijinal değil ki orijinal e-kitap sürümleri yok. Çok keyif almazsın hatta hiç almazsın bence basılı almayacaksan bu yazar nezdinde söylüyorum e-kitabını okuma. 

Toplam Hit: 3765 Toplam Mesaj: 36
kitap tavsiye