folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2020 Almanya Nitelikli Göç Yasası Hakkında Sorular

2020 Almanya Nitelikli Göç Yasası Hakkında Sorular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba ;

Malum Merkel 1 mart 2020 de nitelikli iş gücü yasasını kabul etti bu yasa ile birlikte ozellikle yazılım alanında  başta olmak üzere bir cok nitelikli iş gucunu alacak bunun yapılması gereken bazı seyler var  tabi  diploma , azıcık para vss.. bunlarla gidip vize basvurus yapıuyosun ve deyzem sana 6 aylık iş arama vizesi veriyor. Fakat bir cok yerde kafam cok karıstı Konsolosluk da da gerekli bi acıklama daha yapılmamıs 

bu konu hakkında bilgisi olan benim gibi deli gibi bu işle ilgilenen Almanyada yazılımcı olarak calısan birileri varmı 

Azıcık bilgi paylasımı yapsak ? 

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tam olarak sorun ne hocam?

burada bilgi var (ingilizce-almanca)

https://www.make-it-in-germany.com/en/visa/kinds-of-visa/work/skilled-immigration-act/

bu arada almanya'da calismak icin almanca isterler cok üst düzey biri olmadikca ingilizce ile ilerlemen pek mümkün degil.

Coming to Germany to look for a job

and has the necessary German language skills for the desired occupation. Generally, German language skills at at least B1 level of the Common European Framework of Reference for Languages are required. During the time spent in Germany looking for a job, employment of up to 10 hours a week on a trial basis is possible.

Period of residence for training and skill development

Another precondition for the issuing of a visa to receive training is that the person has the necessary German language skills. These will usually equate to level A2 in the Common European Framework of Reference for Languages.

unbalanced tarafından 06/Oca/20 12:09 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

ben alman tv kanalinin birinde denk gelmistim sanirim alim yapacaklari ülkeler arasinda türkiye yoktu. hindistan vs vardi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

tam olarak sorun ne hocam?

burada bilgi var (ingilizce-almanca)

https://www.make-it-in-germany.com/en/visa/kinds-of-visa/work/skilled-immigration-act/

bu arada almanya'da calismak icin almanca isterler cok üst düzey biri olmadikca ingilizce ile ilerlemen pek mümkün degil.

and has the necessary German language skills for the desired occupation. Generally, German language skills at at least B1 level of the Common European Framework of Reference for Languages are required. During the time spent in Germany looking for a job, employment of up to 10 hours a week on a trial basis is possible.

B1 seviyesinde dil istiyorlar. çüş a.q. A2 filan olsa neyse. Bu seviyede dil bilgisine sahipsen , haftada 10 saat iş deneyimi için çalışman mümkün diyor.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

hocam merhaba burası daha guncellenmemiş anladıgım kadarıyla 

b1 almancayı alıcam ama vize basvurusuna ornegın subatda mı yapayım yoksa 

martda gecınce mı yazayım 

mesela cogu yerde b1 istemiyor yazıyor onun yerine ingilizce yeter yazıyor ama lazım olcagıda anlatılıyor

kafam o kadar karsıtı ki 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

ben alman tv kanalinin birinde denk gelmistim sanirim alim yapacaklari ülkeler arasinda türkiye yoktu. hindistan vs vardi.

asıl amaç Türkiye hocam hindistan neyim ugrasmıyolar zaten hintliler rahatca gıdıp calısıyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

hocam non-eu diyorlar. Türkiye'yi dislayacaklarini zannetmiyorum. türkiye'de cok yetismis eleman var, eskisi gibi cahil cühela kesim gitmiyor almanya'ya. Hintliler cok tercih edilse aslinda istenmiyor. Cünkü kültürel olarak farklilar, cok couklari var, isi bastan savma yapiyorlar, ne is verirsen yaparim abi modundalar. Türkiye'de kendini gelistiren, iyi dil bilen (almanca dahil), sansi cok fazla diye düsünüyorum. Ama a'dan z'ye yiginla insan basvuracak. Secim isini zorlastiracaklar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı

mesela cogu yerde b1 istemiyor yazıyor onun yerine ingilizce yeter yazıyor ama lazım olcagıda anlatılıyor

kafam o kadar karsıtı ki 

Kanun ayin 1 inde devreye giriyorsa, ayin 1 inden sonra basvurman gerek. Erken basvurursan reddedilebilirsin

b1 burda da yaziyor.

https://fachkraefteeinwanderungsgesetz.de/

ayrica resmi siteye bakabilirsin

https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/fachkraefteeinwanderungsgesetz.php

burda daha cok detayli bilgi vardir.

Ingilizce ile olabilir hocam ama her is icin olmaz, adamlar almanca ögrenilmesini istiyor, hem firma hem devlet. O yüzden almanca'dan kacarin yok.  Ayrica almanca bilmen is bulmani kolaylastirir.. Sadece ingilizce ile zaten yiginla insan basvuracak. O yüzden ne kadar iyi almanca ögrenirsen ve bunu belgeleyebilirsen senin avantajina olacaktir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    ILKER06 bunu yazdı

kafam o kadar karsıtı ki 

Kanun ayin 1 inde devreye giriyorsa, ayin 1 inden sonra basvurman gerek. Erken basvurursan reddedilebilirsin

b1 burda da yaziyor.

https://fachkraefteeinwanderungsgesetz.de/

ayrica resmi siteye bakabilirsin

https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/fachkraefteeinwanderungsgesetz.php

burda daha cok detayli bilgi vardir.

Ingilizce ile olabilir hocam ama her is icin olmaz, adamlar almanca ögrenilmesini istiyor, hem firma hem devlet. O yüzden almanca'dan kacarin yok.  Ayrica almanca bilmen is bulmani kolaylastirir.. Sadece ingilizce ile zaten yiginla insan basvuracak. O yüzden ne kadar iyi almanca ögrenirsen ve bunu belgeleyebilirsen senin avantajina olacaktir.

Hocam merhaba aynen almancaya basladim zaten sabahlara kadar calsiiyorum  2 aya b1 i alirim diye tahmin ediyorum  mesakatli olacak ama guzel olacak baska arastiran yok mu gitmeyi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

hocam non-eu diyorlar. Türkiye'yi dislayacaklarini zannetmiyorum. türkiye'de cok yetismis eleman var, eskisi gibi cahil cühela kesim gitmiyor almanya'ya. Hintliler cok tercih edilse aslinda istenmiyor. Cünkü kültürel olarak farklilar, cok couklari var, isi bastan savma yapiyorlar, ne is verirsen yaparim abi modundalar. Türkiye'de kendini gelistiren, iyi dil bilen (almanca dahil), sansi cok fazla diye düsünüyorum. Ama a'dan z'ye yiginla insan basvuracak. Secim isini zorlastiracaklar

olabilir hocam öyle zap yaparken denk gelmistim tam konuya zaten vakif degilim. ama yaklasik 2 senedir yurt disindayim ve bir seneden fazladir da calisiyorum. gözlemledigim su: türkler (özellikle bu bahsettigin genc nesil) calistiklari zaman diger irklarin cogundan iyi calisiyorlar. türkiye'de bu is ahlaki ve disiplinine sahip degiliz ama buralara adapte oldugumuzda gercekten diger irklardan -hintliler, yugolar vs- cok daha iyi calisiyoruz. daha önce buralara bir traktör parasi kazanayim memlekete geri dönerim kafasiyla gelip fakat burada kalmis ama hicbir aidiyet hissetmemis, hala kendini 1970-80 deki köyünde hisseden nesil bizim isimizi maalesef bozuyor. bizlere bakis acisini hep bunlar bozmus. sirtlarini devletin issizlik kurumuna dayamislar, sosyal yardimlarin hepsinden faydalaniyorlar, türlü türlü oyunlarla devlet kurumlarini kandirabiliyorlar. adam karisindan resmiyette ayriliyor, ise baslayan cocugunu baska yerde oturuyor gösteriyor sirf sosyal yardim alabilmek icin. iste bu insanlarin sayisi azaldikca avrupa nezdinde türklerin karizmasi biraz daha artacaktir diye düsünüyorum.  ben sahsen isveren olsam ve 3. dünya ülkelerinden eleman alsam türkleri tercih ederim.  

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

olabilir hocam öyle zap yaparken denk gelmistim tam konuya zaten vakif degilim. ama yaklasik 2 senedir yurt disindayim ve bir seneden fazladir da calisiyorum. gözlemledigim su: türkler (özellikle bu bahsettigin genc nesil) calistiklari zaman diger irklarin cogundan iyi calisiyorlar. türkiye'de bu is ahlaki ve disiplinine sahip degiliz ama buralara adapte oldugumuzda gercekten diger irklardan -hintliler, yugolar vs- cok daha iyi calisiyoruz. daha önce buralara bir traktör parasi kazanayim memlekete geri dönerim kafasiyla gelip fakat burada kalmis ama hicbir aidiyet hissetmemis, hala kendini 1970-80 deki köyünde hisseden nesil bizim isimizi maalesef bozuyor. bizlere bakis acisini hep bunlar bozmus. sirtlarini devletin issizlik kurumuna dayamislar, sosyal yardimlarin hepsinden faydalaniyorlar, türlü türlü oyunlarla devlet kurumlarini kandirabiliyorlar. adam karisindan resmiyette ayriliyor, ise baslayan cocugunu baska yerde oturuyor gösteriyor sirf sosyal yardim alabilmek icin. iste bu insanlarin sayisi azaldikca avrupa nezdinde türklerin karizmasi biraz daha artacaktir diye düsünüyorum.  ben sahsen isveren olsam ve 3. dünya ülkelerinden eleman alsam türkleri tercih ederim.  

Hocam benımde kararım kesin youtube de bir cok adamı takip ediyorum guzel de acıklıyolar  b1 evet gerekli ama 6 ay gibi bir vize verecek orda daha kolay ogrenılır dıye dusunuyorum ama yapcak birsey yok tabi 

martda direk basvurup gelmeyi planlıyorum.

Toplam Hit: 6056 Toplam Mesaj: 47
almanya