folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 20Lik Diş Sorunu

20Lik Diş Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

yav millet 4 gündür başım çatlıyor resmen ateşimin de oldugun hissediyorum  halsizlikte var sol tarafta ucu çıkmışta sanırım sağ üstte zorlıuyor eti bu ateş ve ağrı için ne yapmak lazım :S

edit: bir iki gündür de nezleyim acaba etkiyi arttırırmı

ModS:Vukuatlar ne alaka?

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kafana göre ilac alma.

zorla kendini uyumaya calıs simdi, en kısa sürede doktora git o sana gerekli olan ilacları yazacak nasıl olsa.

dis agrısı beterdir ama sık kendini biraz, su an kacamayacagın icin zevk almaya calıs o agrıdan, ben fiziksel acı cektigimde öyle yaparım sahsen.

öldürmeyen acı güclendirir :b

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

çektircen olm çok zevkli oluyo agrisiz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

eğer penisilin tarzı ilaçlara ajerjin yok ise ve ağrı normal diş ağrısından daha dayanılmaz ağrı var ise öncelikli olarak oraya bak, eğer iltihap var ise 1000 miligramlık antibiyotik kullan  gün de 2 tane iç.

ağrı kesici olarak da

günde 1 tane yani 24 saatte bir tane naprosyn 750 mg antiromatizmal hap ı kullan.

Kloroben tarzı gargarayı filan sakın kullanma onlar iyileşmeyi geciktirir. Tuzlu su ile orayı çalkala.

başka hiçbir ağrı kesici içme. çünkü yukarıda ki naprosyn çok etkili. bu tedaviyi kullanınca 5 mg lık bile başka hap içme.

Eğer  ağrılı 7-10 gün geçmesine rağmen hala diş ucu görükmez ise paranomik film çekillip dişin yönüne bakmalı, gerekir ise o diş ameliyat ile yerindne çıkarılmalı.

diş hekimi nin ağzından yazılıyor bu mesaj hocam.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

1000 mg Augmentin bid, 550 mg Apranax Fort bana süper geliyordu hemen kesiyordu. Denemende fayda var.

Edit : Ekşi sözlükte diş ağrısını bul bütün yorumları oku acın sona erecek tecrübeyle sabittir. Yazılanları okuyunca ağrın geçiyor. :D

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

"yarra yering" diye bi alkol markası vardı. ondan al bi tane :D :D

espri bi yana. en kısa zamanda çektir hocam. eğer dişin ucu çıktıysa gerisi kolay. 20 lik diş direk kulağa vurur ağrısı. dayanamazsın. seninki iltihap yapmıştır. bi doktora git. ona uygun ilaç verir. ağzında önceden kokdişlerden çektirdiysen çıkması kolay olur. ama eksik yoksa 20 lik dişi aldırmalısın. yoksa hep böyle sıkıntı olur. hatta direk kalp krizine bile yol açıyor.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

bide o yirmilikleri ameliyatla falan alıyolar bazen ki benimkinide öyle almak istediler tamam alın dedim dediki ağzının bi tarafıyla 1 ay yemek yemiyceksin yürü git dedim ağrısın gebereyim öyle yaşanırmı yan kafayla yemek yiycem falan !

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

:D o dişi cerrahi işlem yaparak alıyorlar ismi cafcaflı fakat acımaz uyuşturuyorlar zaten dikiş atıyorlar

Benim normal dişi cerrahi işlem yapıp almışlardı hiç acımadı ama zor çekdiler :D

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

ben sana bi ağrı kesici söylemiştim ya baş ağrıların için. al onu 15 dk ya keser ağrıyı.

Bittik biz bittik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

saçma olacak ama ben acı pul biber sürüyordum. acı olduğundan diş acısını hissetmiyordum.

sonra kendi geçti öyle. ama doktora gitmen en iyisi bence.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neobantist
    Neobantist's avatar
    Erkek

20lik dişi aldırmaktan başka çare yok benim 4 tane çıktı 2 sini amelyatla aldırdım kalan ikiside okul bitince alınacak dişlerin yamuk çıkmasına neden olur ağrı yapar birbirinin üstüne bindirir hertürlü çekilecek o dişler başka yolu yok.

fuck off!
Toplam Hit: 3921 Toplam Mesaj: 27