folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 2500 Tl İle İstanbulda Yaşamak

2500 Tl İle İstanbulda Yaşamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    TorNaVida bunu yazdı

ogle yemegine para vermiyorum kahvalti yapmiyorum aksam evde yiyorum yol parasi verniyorum ayin 15 de 4k maas yatti simdi para yok.

Ayın 15'inde 4 bin lira para geçiyor eline ve 10 gün sonra bitiyor. Ya kumar oynuyorsun yada başka bir şey var. 4 bin lira parayı imkanı yok 10 günde yiyemezsin.

Hocam suan genel olarak asiri aptal bi yasam tarzi icersindeyiz. 2 gun evde durdugumuz yok.

Bide eve esyalar falan aliyoruz zaman yetmiyo yani. 

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

sene 2013.. 1950 tl maaşla bağcılar meydanda metronun dibinde kalıyodum.

850 kira 300 doğalgaz 250 mutfak masrafı. ortalama bunlar tabi.

2 kişi kalıyoduk. ben yanına çıkmıştım hiç bir eşya almadım ben hazırdı hepsi.

haftada en fazla 2 gün evde yemek yiyordum. kahvaltı da (simit poaça çay) dışardaydı hep.

sevgilimle de gezip tozuyoduk. bana yetiyordu. kredi kartı da kullanmıyordum.

ha ya sonunda param da kalmıyordu :)

bu masraflarda bi de ayda 160tl dersaneye veriyordum.

istanbul pahalı imajına katılmıyorum. 3500 maaş alığp benim gibi gezemeyen arkadaşlarım vardı.

sana kalmış hocam.

üniden arkadaşım 1550tl maaşla muhasebeci olarak 2,5 yıldır gayet de güzel yaşıyor :)

ha ben 350 liraya bot aliim kışın dersen olmaz. idare edersen çok rahat yaşarsın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Hocam şahsi tavsiyem:

Öncelikle uzak yerde kalıp vasıtayla işe gidip geleceksen kira+vasıta parasını bi topla. bu toplama yürüme mesafesinde ev tutabiliyorsan git onu tut. Çağlayan çevresinde olmasa da, şişli/bomonti taraflarında eski bina düşürebilirsen 1000-1200 civarına 2+1 bulursun. Faturasıydı cartı curtuydu derken tek başına 1300-1500 falan olur total. En başta tuzlu gelir, derhal ev arkadaşı aramaya başlayıp sağlam birini bulursan felaket rahata erersin. Bomonti taraflarında oturursan sosyalleşme sıkıntısı da çekmezsin. 15dkda yürür işine gidersin. 15dkda cevahirin oraya yahut mecidiyeköy/şişli taraflarına gider takılırsın. Yahut metroyla taksime 2 durak, mecidiyeköyden tek metrobüsle kadıköye geçip takılabilirsin. Bomontide 2+1de oturan arkadaşım var. Eşyalı, 1200 kira veriyo adamlar Hilton'un yanında ev. Eski bina ama içi düzgün en azından. 2 kişi olunca dediğim imkanlar da yetiyo. Arada ay başında sıkılınca başka semte gider takılırsın. Eşyan hazırsa bul 1000-1200 civarına sonra artık önce memur sonra öğrenci arayarak ev arkadaşı edin, sağlam olduğuna kanaat getir keyfine bak. Hayırlı olsun.

Ephesus tarafından 25/Ara/16 02:13 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Yaşayamamak olarak değiştir bence. 1 -  2 sene sonra konu açmana gerek kalmaz 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Hocam bi kaç yıl orda oturdum (Gürsel mahlesinda) Şişli'ye yürüme 15-20dk Sürüyor o Yüzden kiralar Uçuk miktarda arttı son bi kaç yılda 

sana tek tavsiyem internetten ev Arkadaşı arayan hazır ev araman , uzaktan gider gelirim deme alışırsın gidip gelmeye ama hayattan soğursun . Iş yerin kötü bi mevkide olsa güzel mevkiden gidip gelmek iyi ama senin iş yerin konum olarak iyi .

buna örnek olarak Anadolu adliyesinin ordan Tuzla orhanlıdaki iş yerime 7ay gidip geldim , çünkü hafta sonu medeniyete yakın olma fikri motive etti 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hemen ev arkadaşı bul ya da birinin yanına çık. 

Ben 1 sene tek kaldım bayağı masraflı oluyordu. Şimdi 3 kişiyiz 800 tl civarında bana kalıyor. Evi otel gibi kullanıyoruz. Ben tek yaşarım işini geç.

Mesela Ev ısınma tek olsan da aynı 3 kişi de aynı. İnternet aynı şekilde. Kira. aidat. Bunlar sabit giderler. Paylaştığında daha güzel olacaktır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

ulan 3 aydır işsizim 1000 tl kira+aidat veriyorum çalışırken 3.5k maaş alıyordum geçinemiyordum şimdi de geçinemiyorum. Yani istanbulda her türlü geçinirsiniz rahat olun :)

Love is nothing without fucking.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Soru yanlış olmuş, 2500tl'ye hayatta kalmak olacaktı. 

Evet hayatta kalirsin, kimse sokakta kalmiyor ve açlıktan ölmüyor ne de olsa. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

ev kendimin, benim maaş da 2500 tl

ancak 190 tl yol parası ve 330 lira yemek param var ekstra

yetiyormu dersen etkinlik yapmazsan yeter

biraz sosyal ol hüp gidiyor para :)

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

2500 e İstanbul'da rahat yaşarsın hocam ama ev masraflarıdır, yemektir, yoldur, kişisel masraflardır derken ay sonunda köşeye pek bişey atamazsın. Hocalarında dediği gibi eve ortak bulmak baya mantıklı. 

Toplam Hit: 6057 Toplam Mesaj: 47
i̇stanbul