folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 2500 Tl İle İstanbulda Yaşamak

2500 Tl İle İstanbulda Yaşamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

abartmayın ya. çağlayan metrobüsün dibinde. anadolu yakasında otur acıbadem altunizade falan. metrobüse binip 20 dk ya işe gidersin. 

2500 maaşla ev kirası öden,r üstüne de araba kredisine girilir. tutumlu olabiliyorsan tabi. her akşam gezersen birak 2500 ü 5bin bile yetmez. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

abartmayın ya. çağlayan metrobüsün dibinde. anadolu yakasında otur acıbadem altunizade falan. metrobüse binip 20 dk ya işe gidersin. 

2500 maaşla ev kirası öden,r üstüne de araba kredisine girilir. tutumlu olabiliyorsan tabi. her akşam gezersen birak 2500 ü 5bin bile yetmez. 

acıbadem ve altunizadede maaşın tamamını ev kirası olarak verir

beylikdüzü tarafı mantıklı olabilir

wert tarafından 25/Ara/16 12:12 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hayata bak, 

Her gün 1 saat metrobus yolculuğu ve stresi, 

Üstüne krediyle araba, 

5 sene kredi öde, benzin paran ve harcayacak paran olmadığı için yatir arabayi, izle uzaktan. 

Arabanin vergi zamani, bakim zamani parayi denklestirmeye çalış. 

Hiçbir sosyal hayatin olmasin bunun yaninda. 

Ve buna hayat de.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Hayata bak, 

Her gün 1 saat metrobus yolculuğu ve stresi, 

Üstüne krediyle araba, 

5 sene kredi öde, benzin paran ve harcayacak paran olmadığı için yatir arabayi, izle uzaktan. 

Arabanin vergi zamani, bakim zamani parayi denklestirmeye çalış. 

Hiçbir sosyal hayatin olmasin bunun yaninda. 

Ve buna hayat de.. 

Dakikada 3 metrobüsün geldiği bir ulaşım yolunda otobüsler tıklım tıklım hele sabah 7-9 arası akşam da 17-21 arası binmek çok zor. Hadi bindin. Tost olma ihtimali var. Bayan konusu çok sıkıntı hiçbir bok yapmasan bile kadın arkasını dönüp ağızını yüzünü kırabilir. Öyle bir durum var.. Çok kişinin başına gelmiştir bu.  Metrobüs cidden sıkıntı araba konusunu da arkadaş açıklamış. Bende şunu ekleyeyim. İstanbulda arabanın olması demek sadece fazla paran gitmesi demek. Zira zaman tasarrufu falan yaptığın Yok. Ben 4. Levent Beşiktaş her gün yürüdüğümü biliyorum. (50 dk) . Bi kere otobüsle eve gideyim dedim sanırım 1 saat 20 dk sürmüştü. Hele bide kışın...  Hiç çekilmez. İstanbul yaşanacak şehir değil.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

2500TL'ye ~40m² bir arazi üzerinde 30 gün boyunca aç susuz kalmadan,donmadan ayakta veya oturarak durabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

yahu nasılda abartıyolar ya,

2500 tl çok iyi bir rakam, 30 dakikada işe gitmekse çok ciddi bir lüks lüks olmasa bile büyük bir nimettir istanbulda. Elalem çift askeri maaşla ev geçindiriyor sense bekarsın çok rahat edersin o parayla ama biriktirme kısmını bilemem. Adliyenin misafirhanesinde kalabiliyosan ilk bir kaç ay bence oralarda kal, arkadaşlarından çevrenden nerelerde oturabileceğini iyice öğren, belki beraber eveçıkabileceğin birileri bile olur belli olmaz. ama diyelimki tek başına çıktın, birkaç arkadaşında dediği gibi ev kirası ve masrafları 1500 maksimum, ve bu baya kaliteli bir yaşam sağlar sana. geri kalan parayıda harcanması biriktirmesi sana kalmış.

Metrobüs ya da metroya çok yakın bir ev tutmaya bak, o zaman heryer yakın olursana. Bana kalırsa küçük büyük çekmece, hatta beykoz veya başakşehirden bile bakbilirsin, 1 saatte işine gidersin ama uzak yerden bakarsan aktarma yapmamaya dikkat et yoksa o aktarma parasını ve süresini yakın biryerdeki eve yatırırsan daha iyi olur.  Birde metrobüs senin için çok önemi olucak ve bi açık öğretime yazılıp öğrenci akbili al derim 

Hayırlı olsun bu arada Allah muvaffak eylesin

erebos tarafından 25/Ara/16 13:34 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

Tek basina eve cikarsan ucu ucuna anca yeter. Tavsiyem ev arkadasi arayanlar var, evinin odasini kiraya verenler var onlari bul. Yoksa maasinin en az yarisi ev masraflarina gider. Sifirdan eve cikmak esyali bile olsa cok masrafli. Depozitosu, pesin kirasi, elektrik su dogalgaz internetin acilmasi icin masraflar, evin eksik ihtiyaclari derken ilk 2 maasin gidebilir. Servis varsa servis guzergahi uzerinde yerlere bak. en azindan ilk bir sene hazir bir evde kalirsan hem istanbulu ogrenirsin hemde para birikir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

konuyu açan arkadaş yanlış anlamada 2500tlye işine yakın ev kiralayabileceğini üstüne üstlük araba kredisine girip insan gibi hayat yaşayabileceğini söyleyen arkadaşlar istanbul u ya dizilerden tanıyorular yahut doğduklarından beri ana babalarının himayesinden çıkmamışlar. Ben 10 yılımı verdim istanbul a. metrobüs öncesinde deoradaydım. sana şu şudur bu budur ahkamı kesmeyeceğim yaşayıp öğreneceksin maalesef:)

lakin burda verilen rakamların tamamen sallamasyon olduğunu sahibinden.com a girip bölgesel ev kiralarını küçükten büyüğe sıralayarak anlayabilirsin.

Allah yardımcın olsun.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

konuyu açan arkadaş yanlış anlamada 2500tlye işine yakın ev kiralayabileceğini üstüne üstlük araba kredisine girip insan gibi hayat yaşayabileceğini söyleyen arkadaşlar istanbul u ya dizilerden tanıyorular yahut doğduklarından beri ana babalarının himayesinden çıkmamışlar. Ben 10 yılımı verdim istanbul a. metrobüs öncesinde deoradaydım. sana şu şudur bu budur ahkamı kesmeyeceğim yaşayıp öğreneceksin maalesef:)

lakin burda verilen rakamların tamamen sallamasyon olduğunu sahibinden.com a girip bölgesel ev kiralarını küçükten büyüğe sıralayarak anlayabilirsin.

Allah yardımcın olsun.

onu diyen benim. 3 ceddir istanbulluyuz. ağva kütük kaydı. doğdum büyüdüm 26 yıldır istanbuldayım dedem babam ben istanbulda yaşadık yaşıyoruz.

he hocam biz bilmiyoruz istanbulu. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

bi an halime şükür etttim nasıl bir şehir orası yahu :))) 

Antalya'da Emlakçı parçası :)
Toplam Hit: 6056 Toplam Mesaj: 47
i̇stanbul