folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 25.000 TL'ye Kadar Otomobil Önerisi ?

25.000 TL'ye Kadar Otomobil Önerisi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Son birkaç aydır sadece araştırma yapıyorum ve kafam oldukça karışık.

+ Beyler ilk arabam olacak. O yüzden en az sorun çıkması çok önemli.

+ Parçalarının bulunabilirliği ve görece ucuz olması önemli.

+ Yaşım 27 o yüzden HB olursa daha iyi olur. Efsane kasa corolla, hyundai accent gibi dede arabalarına binmek istemiyorum. Görünüş biraz önemli.

+ Yeri gelince ailemi de bindireceğim için 3 kapılı olmaması daha iyi olurdu.

Şimdi gelelim araştırmalarım sonucu ulaştığım markaya:

Bu fiyat bandında en dolu özellikleri Alfa Romeo veriyor (147 ve 156). Açıkçası aklımda, gönlümde, fikrimde, rüyalarımda bu marka var :)  Halk yorumu: sakın alma ustası yok, parçası pahalı, sık arıza veriyor. Erzurum'da yaşıyorum ustası var ama parçası gerçekten pahalı mı, sık sık arıza verir mi bilmiyorum. Sizin yorumunuz nedir ?

Bütün önerilere açığım. Ne önerirsiniz bu kardeşinize ?

DadasAdam tarafından 26/Haz/19 11:16 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Hocam gerekli bilgileri abimi arayarak öğrenebilirsin.Ben anlamıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden%2C2021-yilina-kadar-muayeneli-temiz-kullanilmis-alfa-633639924/detay   

(öğle arası 12'den sonra arayabilirsin)

koray tarafından 26/Haz/19 11:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek

Hocam selamlar, Alacak olman kadar satma işinide düşünmelisin, tavsiyem alfa gibi müşterisi zor bulunan araçlardan uzak durman. Herkes senin gibi düşünüyor parçası bulunmuyor ne yapsak vs tarzında.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-dobla-ve-kango-tarzi-araclarla-takas-olur-699681028/detay

150 binde peugeot 206+207 gibi arabalara bakabilirsin, hem parçası bol hem satışı. Şimdiden güle güle kullanman dileğiyle :)

Şahsınıza karşı haddi aşan,hududu geçen,küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

alfa pismanliktir ilk. ve son askin olabilir

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam bende Nissan Almera Hb var.1.5 lpg Li araç var. Yakıt olarak, şehir içi 38 kuruş yakıyor diyebilirim.Uzun yolda 27 kuruş civarı  yakıyor.Konfor olarak kesinlikle pişman etmeyecek bir araba.Motor konusunda japonlar malum sağlam görüntü olarak benim gözümde fiyatına göre en iyilerinden diyebilirim.Parça sorunu yok usta sorunu hiç yaşamadım ancak piyasası çok olan bir araba değil. Bu arabayı bilen alıyor diyebiliriz. Geçen arkadaşımın aynı, fiyat bandında palio aracı park ettim arada ki farkı anlatamam .

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

alfa romeo alırsan kardeş olur hocam , 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam bende Nissan Almera Hb var.1.5 lpg Li araç var. Yakıt olarak, şehir içi 38 kuruş yakıyor diyebilirim.Uzun yolda 27 kuruş civarı  yakıyor.Konfor olarak kesinlikle pişman etmeyecek bir araba.Motor konusunda japonlar malum sağlam görüntü olarak benim gözümde fiyatına göre en iyilerinden diyebilirim.Parça sorunu yok usta sorunu hiç yaşamadım ancak piyasası çok olan bir araba değil. Bu arabayı bilen alıyor diyebiliriz. Geçen arkadaşımın aynı, fiyat bandında palio aracı park ettim arada ki farkı anlatamam .

Araçararken Nissan'a hiç bakmamıştım gayet hoşuma gitti hocam teşekkür ederim, görüntüsü de güzel. 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

alfa romeo alırsan kardeş olur hocam , 

bu ne demek ya

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Araçararken Nissan'a hiç bakmamıştım gayet hoşuma gitti hocam teşekkür ederim, görüntüsü de güzel. 

Eyvallah hocam .Kesinlikle araştır kullanıcı yorumlara bak derim hocam.Maalesef Nissan Türkiye de hak ettiği yeri bulamıyor ama bizim gibi binici insanlar için kaliteyi ucuza alabiliyoruz :>).Bu gün aynı bütçem olsa yine Nissan alırdım.Almayı düşünürsen detaylı anlatabilirim.Hayırlı satışlar hocam

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlk arabam olacak demişsin. Şoförlüğün ne durumda ? Fiat, Renault ve Citroen alırsan hem yakıt tasarrufun olur hemde kaza durumunda ucuza kurtarırsın. Japon arabaları motor konusunda sorun çıkarmaz.

Nissan Almera önerilmiş bencede mantıklı bir seçim olur zira hem fiyatına göre uygun hemde güzel araba.

Ek olarak efsane kasa Corolla'ya dede arabası demişsinde o arabadaki serilik ve sürüş keyfi şimdiki arabarlarda yok. Çok seri araçtır. Ha şuan alınmaz. Arabanın yaşı büyük metal yorgunluğu vardır hemde sahipleri efsane kasa diyerek absürt fiyatlar çekiyor 90'lardan kalma arabaya.

mkyb tarafından 26/Haz/19 13:39 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

ilk tercih ford focus 1 olmalı yada fiat palio o paraya bunlardan sorunsuz parçası ucuz araç bulamazsın pek hocam.