folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 2.El Prefabrik Yapı Alacağım Fikirleriniz Önemli

2.El Prefabrik Yapı Alacağım Fikirleriniz Önemli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Merhabalar.

sahibinden de 2. el 2 yıl kullanılmış hoşuma giden prefabrik yapıyı alacagım yanlız kafama takılan sorular var bilgili arkadaşlar fikirlerini yazarsa memnun olurum.

ürünün linki en altda var. 5 bin tl nakliyeye verecegim. 40 bin tl ye prefabrigi alacagım. Bana komple ıvır zıvır 60 bin tl ye maal olacak gibi duruyor.

1-  2 parça halinde Prefabrik kamyonla kocaelinden ankaraya gelecek. Vidalarında, çeliginde herhangi bir esneme olurmu sorun yaşarmıyım enson birleştirme aşamasında?

2- içlerindeki alçılar kamyonda sallamadan dolayı parçalanırmı ?

3- Ne gibi zarar görebilir. ne gibi masraf açabilir. 

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-is-yeri-satilik-ozel-tasarlanmis-celik-butik-prefaprik-yapi-860056745/detay/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

Merhaba,

ne amaçla kullanacaksınız,

bu yapı prefabrik değil,

fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla kurulum bitikten sonra tekrar alçı işçiliği ve boya gerekli,

nerdeyse aynı paraya kendin yaptırabilirsin gibi geldi.

boş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bu evler prefabrik değil çelik ev diye geçiyor.Prefabrik evlere göre daha sağlamdır.Kullanmış oldukları çelik yoğunu iyi duruyor esneme yapacağını sanmıyorum.

Bide ben bunu alayım direk arazime kurayım diye bişey yok bunların yapıruhsatı olması gerekiyor.Biri sikayet ederse cezayı yersin.60 bin tlye daha iyisini yaptırabilirsin diye düşünüyorum.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tahribatta bu işi yapan bir arkadaş vardı ama nickini hatırlıyamadım.

hâla buralardaysa yazar. çelik ev deniyor bunlara doğru.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

Bu evler prefabrik değil çelik ev diye geçiyor.Prefabrik evlere göre daha sağlamdır.Kullanmış oldukları çelik yoğunu iyi duruyor esneme yapacağını sanmıyorum.

Bide ben bunu alayım direk arazime kurayım diye bişey yok bunların yapıruhsatı olması gerekiyor.Biri sikayet ederse cezayı yersin.60 bin tlye daha iyisini yaptırabilirsin diye düşünüyorum.

Tasinabilir oldugu icin ruhsat gerekmiyor sanirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

Yaygın olarak bilinen yanlış bilgi.Bu yapıların hepsi yapıruhsata tabi.Arazinin imarıda olması lazım.

Arazin var diyelim imarı yok bunu aşmak içinse tekerleğin üstünde trafiğe tescilli yapılar var.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    userneyime bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

Yaygın olarak bilinen yanlış bilgi.Bu yapıların hepsi yapıruhsata tabi.Arazinin imarıda olması lazım.

Arazin var diyelim imarı yok bunu aşmak içinse tekerleğin üstünde trafiğe tescilli yapılar var.

bunun belli bir metrekare olcusu varmi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

dostum bu tarz bir yapi alacaksan 2. ele sakin girme. bu tarz yapilar kurulduktan sonra sokulurse bir daha dogru duzgun toplanmazlar.

sizin ilanda belirtmis oldugunuz yapi celik karkas tasiyicili kalici bir yapi. 2 parca halinde dedigide bunu kendileri yerinde kesecek konteyner tasir gibi getirecek senin arazine indirecek. nakliye asamasinda ozellikle aractan vinc ile indirirken esneme yapacak.

arkadaslarin dedigi gibi bu tarz yapilar ruhsata tabidir. hatta konteyner bile koydurmazlar arazine.

ankaraya gelecek demissin hangi bolgeye bunu koymayi planliyorsun. imar izin vermez.

diyelimki gerekli izinleri aldin bunu boyle kamyondan indirip sahaya atamazsin. oncelikle bu yapinin oturacagi beton temel platform yapman gerekiyor. alt yapisini (elektrik, temiz su, pis su, vb.) yapman gerekiyor.

dilersen sakincasi yok ise ilgili belediyeyi ve mevkii soylersen imar sakincasi varmi yokmu belki ogrenebilirim. ayrica bu tarz yapi talebinede yardimci olurum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Teknik olarak gördüklerimi ve bildiklerimi söyleyeyim ;

1- o yapı esner hocam sana gelince ekstra masraf gerekir yüksek ihtimal

2 - kullanılan malzemeler bildiğin profil galvanizli vs olması gerekirdi bulunduğu ortama bağlı olarak zamanla çürür 

3 - o evi kafana göre koyamazsın ruhsat istemese bile kapı numarası ister

4 - ruhsat kapı numarası vs alamayınca elektrik su vb gibi kaynakları bağlayamazsın.

5 - herşeyi geçtim ruhsatı fln hallederim diyorsan şantiye karavanı al 2 tane ( çok daha ucuza bulursun) birleştir kafana göre dışını ağaç kapla istersen  L şeklinde koy önünü avlu yap vs vs

6- illede böyle bişey istiyorsan bi demirciyle anlaş yapsın yerine koyunca bordexle kaplatırsın

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

bunun belli bir metrekare olcusu varmi?

Bu aslında çekmekaravan oluyor.Trafiğin bellirlediği belli bir en ölçüsü var 2.55 sanırım.Boyunu ne kadar yapabilirler bilmiyorum.Bunu yapan firmalar varda fiyatları yüksek.Kendinde yapabiliyorsun ama gerekli mevzuatları filan bilmek gerek.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

@KILIC PREFABRİK İŞİNDE AMA 2 YILDIR GİRİŞ YAPMIYOR 
    bu ürünün 0 ı nekadarki 2. ele bakıyon 

Yav he he
Toplam Hit: 2070 Toplam Mesaj: 18
prefabrik ofis