folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 3 Mayis Türkçülük Günü

3 Mayis Türkçülük Günü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba. Hazır konusu açılmışken birkaç sorum var. İşin ehli birisi yanıtlarsa çok sevinirim.

1) Türkçülük nedir? Milliyetçilik ve ırkçılıktan farkları ya da benzerlikleri nedir?

2) Doğu Perinçek ve Enver Paşa'ya bakışınız nedir?

3) Cumhuriyet karşıtı mısınız? Bildiğiniz üzere rimpılas nickli yoldaşınız rejim karşıtı görüşleri sebebiyle banlandı. Ayrıca bu 3 Mayıs muhabbeti de ilginç. 23 Nisan'ın sonrası 19 Mayıs'ın öncesinde rejimin tayin etmediği bir bayram ihdas etmek bir meydan okuma mıdır?

Teşekkürler.

insanların seni kale alip cevap verecegi umuduna hastayım.

git ötede oyna tescilli troll.

Doğru söylüyorsun. Ben insanlardan cevap gelir diye ümitvarım ama başka mahluklar da toynaklarıyla yazıyor bazen.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba. Hazır konusu açılmışken birkaç sorum var. İşin ehli birisi yanıtlarsa çok sevinirim.

1) Türkçülük nedir? Milliyetçilik ve ırkçılıktan farkları ya da benzerlikleri nedir?

3) Cumhuriyet karşıtı mısınız? Bildiğiniz üzere rimpılas nickli yoldaşınız rejim karşıtı görüşleri sebebiyle banlandı. Ayrıca bu 3 Mayıs muhabbeti de ilginç. 23 Nisan'ın sonrası 19 Mayıs'ın öncesinde rejimin tayin etmediği bir bayram ihdas etmek bir meydan okuma mıdır?

Teşekkürler.

Alman emperyalizminin devşirdiği bir gruba o dönem niye göz yumulmuş bilmiyorum.Enver'in Alman seviciliğini kardeşi Nuri bey devam ettirmiş olacak ki o tarihlerde Alman konsolosu Franz von Papen ile bunları örgütlemişler. 

Artık bu mevzu genetikse günümüz Türkçüleri hala Nazi Flamaları ve ellerindeki Kavgam kitaplarıyla -Türkçülük- yapmaya devam etmekte.

İsmet Paşa'nın Türkçülük söylemlerine alerjilerinin olmasının sebebide 3 Mayısta gördükleri muamele olsa gerek. Köy Enstitülerini komünist yuvası olarak görüp , islamcılarla omuz omuza cumhuriyetin kazanımlarına savaş açan kalemlere sanıyorum ki Mustafa Kemal sağ olsaydı İsmet Paşadan farklı davranmazdı..... Ki Mustafa Kemal , Alman Emperyalizminden nefret ederdi. 1.Dünya Savaşında Alman Subaylarına verdiği ayarları unutmamak lazım. 

Türkçülük günü bu memlekete lazım ama 3 Mayıs mı olmalı sahiden ? 

Hocam Kemal ve İsmet Paşalar bu histerik cenahı tasfiye etmekle memlekete büyük katkı sağlamışlardır. Bu ırkçı ve Alman muhibi güruhun büyük kısmı içten içe Cumhuriyet ve Atatürk düşmanıdır. Atatürk muasır medeniyet derken bunlar kafanın arkasındaki Turan çıkıntısıyla ilgilenen eli cetvelli psikopatlardır.

Bunlar derken konuyu açan ve altına yazan arkadaşları kastettiğim zannedilmesin. Sorduğum sorularla buradakileri tanımaya çalışıyorum sadece. Onlar da bu zikrettiğim güruha dahil midir değil midir merak ediyorum.

literatur tarafından 03/May/20 18:01 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Teşekkürler.

Alman emperyalizminin devşirdiği bir gruba o dönem niye göz yumulmuş bilmiyorum.Enver'in Alman seviciliğini kardeşi Nuri bey devam ettirmiş olacak ki o tarihlerde Alman konsolosu Franz von Papen ile bunları örgütlemişler. 

Artık bu mevzu genetikse günümüz Türkçüleri hala Nazi Flamaları ve ellerindeki Kavgam kitaplarıyla -Türkçülük- yapmaya devam etmekte.

İsmet Paşa'nın Türkçülük söylemlerine alerjilerinin olmasının sebebide 3 Mayısta gördükleri muamele olsa gerek. Köy Enstitülerini komünist yuvası olarak görüp , islamcılarla omuz omuza cumhuriyetin kazanımlarına savaş açan kalemlere sanıyorum ki Mustafa Kemal sağ olsaydı İsmet Paşadan farklı davranmazdı..... Ki Mustafa Kemal , Alman Emperyalizminden nefret ederdi. 1.Dünya Savaşında Alman Subaylarına verdiği ayarları unutmamak lazım. 

Hocam Kemal ve İsmet Paşalar bu histerik cenahı tasfiye etmekle memlekete büyük katkı sağlamışlardır. Bu ırkçı ve Alman muhibi güruhun büyük kısmı içten içe Cumhuriyet ve Atatürk düşmanıdır. Atatürk muasır medeniyet derken bunlar kafanın arkasındaki Turan çıkıntısıyla ilgilenen eli cetvelli psikopatlardır.

Bunlar derken konuyu açan ve altına yazan arkadaşları kastettiğim zannedilmesin. Sorduğum sorularla buradakileri tanımaya çalışıyorum sadece. Onlar da bu zikrettiğim güruha dahil midir değil midir merak ediyorum.

@underzero 

bu tescilli troll daha oncede baska konularda diger muritlere bu tarz yazılar yazıp sonra yok sizi kastetmiyorum diyerek kiviriyordu.

daha once bu sebebten dolayı banlandıgı halde insanlari tahrik etmeye devam ediyor. 

bu adam bana Cumhuriyet ve Atatürk düşmanısın dedi, swastika kullandigim icin. ustelik bunu kullanmama tahribat yonetimi izin verdigi halde.

abdullahazad tarafından 03/May/20 18:07 tarihinde düzenlenmiştir

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Teşekkürler.

@underzero 

bu tescilli troll daha oncede baska konularda diger muritlere bu tarz yazılar yazıp sonra yok sizi kastetmiyorum diyerek kiviriyordu.

daha once bu sebebten dolayı banlandıgı halde insanlari tahrik etmeye devam ediyor. 

bu adam bana Cumhuriyet ve Atatürk düşmanısın dedi, swastika kullandigim icin. ustelik bunu kullanmama tahribat yonetimi izin verdigi halde.

Enver ve Atsız muhiplerinin çok büyük kısmı Alman hayranıdır. Bu senin kullandığın avatarla alakalı değil, tarihsel kökleri olan bir mesele. Ayrıca niye konudaki her şeyi üzerine alınıyorsun? Hakaret ederek provoke eden sensin.

Günümüzdeki Türkçü, Atsızcı ve Enverciler yine büyük çoğunlukta Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır. Under bunun için banlayacaksa banlasın. Cumhuriyet düşmanı diye banlanan RimPalace sizin kankanızdı ve aynı çizgideydiniz, ben değildim. Hem Atatürk'e hakaret eden Atsız ve arkadaşlarını anan konu açacaksın hem troll diye hakaret edeceksin hem de "omo bono ototork doşmono dodo" diye ağlayacaksın?

Yönetimin her yazdığımı provokasyon olarak değerlendirip ha bire ban atması can sıkıcı ve saçma. Atıyorsa yine atsın çok da sorun değil. 12 senedir bu sitedeyim ben. Niye ısrarla size soruyorum da başka kimseye bir şey demiyorum? Trolüm madem niye bir tek size Trolüm? Var mı böyle bir mantık? Bezdirdiniz artık.

literatur tarafından 03/May/20 18:13 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Teşekkürler.

@underzero 

Enver ve Atsız muhiplerinin çok büyük kısmı Alman hayranıdır. Bu senin kullandığın avatarla alakalı değil, tarihsel kökleri olan bir mesele. Ayrıca niye konudaki her şeyi üzerine alınıyorsun? Hakaret ederek provoke eden sensin.

Günümüzdeki Türkçü, Atsızcı ve Enverciler yine büyük çoğunlukta Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır. Under bunun için banlayacaksa banlasın. Cumhuriyet düşmanı diye banlanan RimPalace sizin kankanızdı ve aynı çizgideydiniz, ben değildim.

Yönetimin her yazdığımı provokasyon olarak değerlendirip ha bire ban atması can sıkıcı ve saçma. Atıyorsa yine atsın çok da sorun değil. 12 senedir bu sitedeyim ben. Niye ısrarla size soruyorum da başka kimseye bir şey demiyorum? Trolüm madem niye bir tek size Trolüm? Var mı böyle bir mantık? Bezdirdiniz artık.

ben sana nerede hakaret ettim? tescilli troll lafini hakaret olarak aliyorsan beni degil seni trolluk yaptigin icin ban sebebi olarak bunu yazan ve banlayan admini sikayet et.

bahsettigin muridi tanımıyorum. hic muhabbetim olmadi kankam felan degildi. siyasi gorusunu felan bilmem.

ayrica sordugun sorulara cevap yazmak zorunda miyim amk?  beyfendiye bak israrla soruyormus. siklemiyoruz seni iste. anlasana. 

Günümüzdeki Türkçü, Atsızcı ve Enverciler yine büyük çoğunlukta Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır.

kac kisiyle tanistinda herkesi boyle yaftalayabiliyorsun? 

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

hacı senin meşrebin nedir söyle ona göre tavır alalım. ama nolur Türküm doğruyum çalışkanım deme

sözüm literatüre

Kahramann tarafından 03/May/20 18:18 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

https://eksisozluk.com/nihal-atsizin-ataturke-hakaretleri--5495713

https://www.youtube.com/watch?v=b5uTMT9eus0

Bunlar vesika olarak dursun. Swastika tek başına kullanmak Alman hayranlığı anlamına gelmez. Bu memlekette Türk'ün sevinci addedilen bayramlar tarihler bellidir. Hem kurucu babalara söven adamları anan konu açacaksın, hem bunu Türklük bayramı ilan edeceksin hem de gamalı haçı profil resmi yapıp "ben Atatürkçüyüm" diyeceksin. Ben soru soruyorum, gelmiş "sana cevap verileceğini beklemen komik, trollsün" yazıyorsun. Soru sormuşum birader. Varsa cevabın yaz. Cevabın yoksa da, utandığın çekindiğin tedirgin olduğun bir şey mi var ki sorduklarımdan korkuyorsun? Sizin keyfinize soru da sormayacağız? Türkçüyüz Türkçüyüz diye forumda caka satan, her sene 3 Mayıs başlığı altında toplanan tayfanın birisi sensin. Senin vasıflarını yazdım önceki satırlarda. Geriye kalanlardan birisi Baturay Turkmen isimli bıçakla sağa sola saldırdım terörist kovaladım diye övünen birisi. Öteki de Cumhuriyet düşmanlığından banlanan RimPalace. 

Banlanmam meselesine gelince, gündem konusunda ara sıra nükteye kaçtığım durumlar olmuştur. Bunlardan atılan banlara bir şey demiyorum. Ama en son yediğim banda nickini hatırlamadığım birisi "dalyarak.com'un admini gelmiş" yazdı mesajımı alıntılayarak. Banlanan ben oldum, o herife dokunulmadı. Bu adalet mi şimdi? 

Ben açık açık yazıyorum ve soruyorum. Siz Cumhuriyet düşmanı mısınız? Atatürk düşmanı mısınız? Yok değilseniz, niye bunlara karşı olan adamları burada Türklük namı hesabına anıyorsunuz?  Yönetim bundan banlıyorsa daha bir şey demiyorum. Sırf arkadaşlık hukukunuz var yüz yüze tanışıyorsunuz diye basbaya size iltimas geçilmesini mi bekliyorsunuz?. Konunun başından beri benim yazdıklarım belli abdullahazad'ın zıplaması belli. Burada ne var troll diyecek ban isteyecek?

literatur tarafından 03/May/20 18:26 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

2020 yılındayız. 80 sene önceki adamların destekçileri ve arkalarındaki güçler belliydi. Günümüzde Türkçüler yalnız ve kafaları karışık. 

Biri Türkçülük Günü demiş , biri hayır Türkçüler Günü demiş , biri kalkmış Milliyetçiler Günü demiş (yakında ümmet gününe dönüştürürler mi dönüştürürler)
    Çoğu kişi içten gelen duygularla , Mustafa Kemal'in sözlerini paylaşmış (ki benim ve çoğumuzun Türkçülük anlayışımız bu şekilde)

Fakat bu günün tarihsel altyapısı bambaşka...
    Ben bu günün çıkışını bildiğim için İsmet Paşa'nın Türkçülük hakkındaki düşüncelerini yazdım. Ve konuyu açan arkadaştan tepki aldım. 

-0-

İsmet Paşanın "ülkemizde yaşayanları türkleştirecek, türklere ve türkçülüğe karşı çıkanları yok edeceğiz" fikri neden rahatsız etti ? 
    Bugün Nihal Atsız günü mü ? Türkçülük günü mü ? İsmet Paşa rahatsız etmesin bence.... Alman Emperyalizmine hizmet etmişlerin ideolojisiyle yola çıkmak rahatsız etsin. Türkçülüğümüz bile ithal.... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

https://eksisozluk.com/nihal-atsizin-ataturke-hakaretleri--5495713

https://www.youtube.com/watch?v=b5uTMT9eus0

Bunlar vesika olarak dursun. Swastika tek başına kullanmak Alman hayranlığı anlamına gelmez. Bu memlekette Türk'ün sevinci addedilen bayramlar tarihler bellidir. Hem kurucu babalara söven adamları anan konu açacaksın, hem bunu Türklük bayramı ilan edeceksin hem de gamalı haçı profil resmi yapıp "ben Atatürkçüyüm" diyeceksin. Ben soru soruyorum, gelmiş "sana cevap verileceğini beklemen komik, trollsün" yazıyorsun. Soru sormuşum birader. Varsa cevabın yaz. Cevabın yoksa da, utandığın çekindiğin tedirgin olduğun bir şey mi var ki sorduklarımdan korkuyorsun? Sizin keyfinize soru da sormayacağız? Türkçüyüz Türkçüyüz diye forumda caka satan, her sene 3 Mayıs başlığı altında toplanan tayfanın birisi sensin. Senin vasıflarını yazdım önceki satırlarda. Geriye kalanlardan birisi Baturay Turkmen isimli bıçakla sağa sola saldırdım terörist kovaladım diye övünen birisi. Öteki de Cumhuriyet düşmanlığından banlanan RimPalace. 

Banlanmam meselesine gelince, gündem konusunda ara sıra nükteye kaçtığım durumlar olmuştur. Bunlardan atılan banlara bir şey demiyorum. Ama en son yediğim banda nickini hatırlamadığım birisi "dalyarak.com'un admini gelmiş" yazdı mesajımı alıntılayarak. Banlanan ben oldum, o herife dokunulmadı. Bu adalet mi şimdi? 

Ben açık açık yazıyorum ve soruyorum. Siz Cumhuriyet düşmanı mısınız? Atatürk düşmanı mısınız? Yok değilseniz, niye bunlara karşı olan adamları burada Türklük namı hesabına anıyorsunuz?  Yönetim bundan banlıyorsa daha bir şey demiyorum. Sırf arkadaşlık hukukunuz var yüz yüze tanışıyorsunuz diye basbaya size iltimas geçilmesini mi bekliyorsunuz?. Konunun başından beri benim yazdıklarım belli abdullahazad'ın zıplaması belli. Burada ne var troll diyecek ban isteyecek?

videodaki adami tanimiyorum. beni de alakadar etmez.

ayrıca verdigin eksisozluk linkinde ilk entryden sonrakileri okusaydın anlayabilirdin. ama cahil bir trollsun.

o mektubun yalan oldugunu zaten biliyorsun.

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Swastika tek başına kullanmak Alman hayranlığı anlamına gelmez. Bu memlekette Türk'ün sevinci addedilen bayramlar tarihler bellidir. Hem kurucu babalara söven adamları anan konu açacaksın, hem bunu Türklük bayramı ilan edeceksin hem de gamalı haçı profil resmi yapıp "ben Atatürkçüyüm" diyeceksin. Ben soru soruyorum, gelmiş "sana cevap verileceğini beklemen komik, trollsün" yazıyorsun. Soru sormuşum birader. Varsa cevabın yaz. Cevabın yoksa da, utandığın çekindiğin tedirgin olduğun bir şey mi var ki sorduklarımdan korkuyorsun? Sizin keyfinize soru da sormayacağız? Türkçüyüz Türkçüyüz diye forumda caka satan, her sene 3 Mayıs başlığı altında toplanan tayfanın birisi sensin. Senin vasıflarını yazdım önceki satırlarda. Geriye kalanlardan birisi Baturay Turkmen isimli bıçakla sağa sola saldırdım terörist kovaladım diye övünen birisi. Öteki de Cumhuriyet düşmanlığından banlanan RimPalace. 

Ya hahaha adam "ben Atatürkçüyüm" diye nerede yazmış ? Nazist olabilir onun ideolojisi onu ilgilendirir. Ama dediğin gibi eeleştiriye gelemiyorlar. İsmet Paşa'nın Türkçülük ile ilgili sözü zorlarına gidiyor. Madem bugün Türkçülük günü ne var bu sözde...

Ha başka bişeyse bilelim. Zaten Memleketteki en büyük anomali kavramların içinin boşaltılması. Müslümanız İslamcıyız diyen adamların altını kazıyosun başka şey çıkıyor. Herşey mi yozlaşır memlekette.... Atatürkün partisine bakıyoruz. Ermeni seviciler falan çıkıyor. Bu arada gamalı haç olayını Almanlar sevmiyor , Gamalı haç seven almanlar Türkleri sevmiyor. Böyle bir ikilem...

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 6819 Toplam Mesaj: 73
türkçülük