35K Butceyle Hangi Araba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Cumleten selam muridler.

Yine mi araba konusu ak diyenler olacaktir. Malum herkesin aractan beklentisi ve zevki farkli yaklasik 2 3 aydir ciddi sekilde arac bakiyorum. Arabayla tek baglantim ehliyet alma zamani oldu normalde anlamazdim simdi su 2 3 aylik surecte ogrenmeye basladim ufak ufak. Ilk aracim olacak dedigim gibi araba kullanmayi ehliyet alacak kadar biliyorum. Bi cok araba listeye aldim cikardim kisaca oncr bunlari yazayim.

Fabia 2006 2007 sedanlari vardi begenmistim ama 2.eli cok agir oldugundan cikardim.

Astra eski kasalar hic hosuma gitmiyor begenmedigim bisey almayayim diye cikardim.

Ibiza, clio, polo hosuma gidiyordu ama kucuk oldugu icin cikardim. Arkadasin 2012 fiestasina bindim ve fark ettim ki arkamda oturan kisi bana sover cunku alan kalmiyor iri ve bacaklari uzun biriyim.

Symbol diyordum herkes bi kulp bulunca eledim.

99 filan corollalar astrayla ayni sebepten eledim. 

Ozetle ferah bi araba ariyorum. Ilk araban ise 20 25k bisey al ogren diyenler olacaktir. Bende almistik en azindan max butceyle duzgun bisey alayim diyorum en az 2 3 sene kullanacam aldigim araci orasi kesin.

Hasar kayitsiz ama komple boyali veya sadece kaputta normal islem olan araclar var. Hasar kayitli yeni araclarda var satiliyor hizli sekilde goruyorum ama dedigim gibi arac konusunda comezim o yuzden bu tarz araclara simdilik bulasmak istemiyorum.

Su an ciddi sekilde megane2 bakiyorum sedan lpg 2004 2006 arasi. Baktiklarim icinde hem ferahlik hem donanim olaral cazip gelen bu oldu. 2 3 kullanicisi ile konustum hepsi oneriyordu. Yedek parca ve ustasi bol ayrica 2.eli hizli denildi. Bunlardan dolayi su an temiz bi megane2 bulup almayi planliyorum.

Ozetle 2 3 aylik araba bilgim ile boyle bi yol haritasi cikardim. Sormak istedigim yanlis yolda miyim yoksa secimim iyi mi ? Bu sekilde hareket edersem 2 3 yil icinde pisman olur muyum? Butceye su kadar ekle filan denilebilir bu max eklenmis hali. Arac isinde ekmek-kofte iliskisi var farkindayim o yuzden eski arac alacagimi kabullendim :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Megane 2 kronik çok sorunları varmış diye duydum.35 bine temiz araba kaldımı la harbiden.not:arabam yok .d

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

200k km  fiestalar  var 

250k km üstü golf ler olabilir

bu aralar dacia logan lara kafayı taktım. gözüm onlarda. tipi bozuk .

200k km üstü toyota corolla olabilir. bence en güzelide bu oolur. 

Genelde mutsuzum niye bilmiyorum kendi halimde sürünüyorum . . . . Ödleri kopuyor bir yerlerde birileri güzel hayatlar yaşayacak diye.. herkesi kendileri gibi kokuşmuş hayat yaşamaya mahkum etmektir istedikleri.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

30000 lik araçlara bak 5000 de harca arabaya o zaman 2-3 sene binersin hocam.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

350K diye okudum :)

Volvo diyeceğim ama 2 eli bile pahalı :/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

tercihin symbol olsun, diesel ya da 1,2 lpg klimalı bir araba aramanı öneririm, yakıtı, parçası üzmez,

sabırla araman lazım az km hasarsız boyasız bir araba tercih etmeni öneririm,  mümkünse aracın sahibinden al.

megane 2 dökülmemiş bir araba bulma ihtimalin çok düşük olması sebebiyle hiç bulaşma,

hangi araca bakarsan bak, internettten parça fiyatlarına bakmanı öneririm, bu sana fikir verir, bu işin sanayi süreci de var, çok fazla elektronik araca bulaşma derim.

bayram öncesi işin zor, al sat çok olduğu için fiyatlar yüksek olabiliyor.

İnanmak için bir sebep arama, şayet inanmamak için de bi sebebe ihtiyacın yok. Fani olduğunu hatırla. "Toprağı bol olsun" gayr-i müslimler için kullanılır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bende LİNEA var. Linea al. Gül gibi araba. Hem geniş hem ferah yolda da iyi gidiyor. 3 Yıldır kullanıyorum memnunum.  35 Bin km yok yaptım beni üzen bi yanı yok. İçi boş mu evet ama şekil olarak yeni gösteriyor mu evet. O fiyata 20 yıllık araba almaktan daha iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

reyiz yaşlı fransız arabalarından uzak dur, özellikle pejo ve reno . Bunlar işçilik ve malzeme kalitesi olarak ucuz olduğu için hem daha çabuk dökülüyor hem de sürekli sorun çıkarıyor diğer markalara göre hem de parçaları çok pahalı. 

ben olsam o aralıkta hyundai ya da fiat bakarım. Çünkü alacağın araç yaşlı olacak ve sürekli sıkıntı çıkaracak, sövdürecek seni sanayi ile akraba edecek o yüzden parçası ve ustası bol ve ucuz araç bak. 

mümkün mertebe 2005 modelden aşağıya düşme. 

sLeymN tarafından 18/Tem/19 11:37 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

@zeybekustasi

Okulda 2 hocada linea vardi onlarda memnun aslinda dedigin gibi ici bos disi hos bi arac. Bu fiyat araliginda bulunuyor genelde ama millet fiat yerine reno dedigi icin pek bakmamistim.

@memento_mori

Symbol icin konfor ve yolda iceri cok ses almasi konusunda herkes sikayetci deneyimleme sansin oldu mu acaba hocam linea m2 ve symbolu? 

Alacagim araba oyle yada boyle 12 15 yasinda olacak ne yazik ki memlekette deli fiyatlar var torosa 18 19k isteyenler var hala o derece. 

Lpg secmemin nedeni yasli arac olacagindan dizel motorlarin daha cabuk yiprandigini okumam idi. Hem masraf olursa yuksek hemde belli kmden sonra sorun cikarir diye yaziliyor sagda solda.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Şaka maka adam akıllı alınacak araba yok he.Palio 1.2 filan bak hocam.Benzinli al ama.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Şaka maka adam akıllı alınacak araba yok he.Palio 1.2 filan bak hocam.Benzinli al ama.

Oyle abi cebinde 50 60k olmadan rahat araba bakamiyorsun. Borca girmekte istemiyorum boklu degnek sendromu yasiyorum bu aralar :D

Toplam Hit: 2241 Toplam Mesaj: 42
megane 2 35bin arac araba tavsiyesi 35k araba