folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 39 Yaşında İdam Cezası 42 Yaşında Cumhurbaşkanı

39 Yaşında İdam Cezası 42 Yaşında Cumhurbaşkanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

AZMİN ZAFERİ VE BİR ULUSUN DOĞUŞU

7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. Yalnız ve içine kapanık biri olarak yaşamaya,oradan oraya sürüklenmeye başladı.
    8 yasında okuldan alındı ve köyde yaşadı.Zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla gecirdi.
    10 yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde yeni okulundaki hocasından dayak yedi.Ailesi onu okuldan aldı.Sinirden ve korkudan üçgün evinden çıkmadı.
    17 yasında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.
    24 yaşında tutuklandı,günlerce sorguya cekildi ve 2 ay tek basına bir hücrede hapis yattı.
    25 yaşıda sürgüne gönderildi.
    27 yaşında kendisinden bir yaş büyük meslektaşı kendisininde üyesi bulunduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken, kendisi hiç önemsenmiyordu.Doğduğu şehrin merkezinden rakibi törenle karşılanırken,o kalabalık arasından yalnız başına olanları izliyordu.
    30 yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken, doğduğu şehir düşmanların eline geçti.
    30 yaşında amiri,onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı.,o kalabalık arasından yalnız başına olanları izliyordu.
    30 yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken, doğduğu şehir düşmanların eline geçti.
    30 yaşında amiri, onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı. Yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı.Aylarca boş kaldı.Kaynakwh webhatti.com: 39%20Yaşında%20İdam%20Cezası%2042%20Yaşında%20Cumhurbaşkanı
    37 yaşında böbrek hastalığından viyana da 2 ay hasta ve yalnız yattı.
    37 yaşında komutan olarak yeni atandığı ordu dağıtıldı.
    38 yaşında savunma bakanı tarafından görevinden alındı.
    38 yaşında bir toplantıda giyebilecegi tek bir sivil elbisesi yoktu ve bir başkasından bir redingot ödünç aldı. ayrıca cebinde sadece 80 lirası vardı.
    38 yaşında kendisi için tutuklama kararı çıkartıldı.
    38 yaşında en yakın beş arkadaşından üçü, onun kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.
    39 yaşında idam cezasına çarptırıldı.
    SONRA NE Mİ OLDU?
    42 yaşında TÜRKİYE CUMHÜRİYETİ CUMHURBAŞKANI oldu Kimmi?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    Ona para yok! dediler Bulunur dedi. Düşman çok dediler Yenilir!dedi.Silah yok!dediler halledilir dedi.Ve sonunda tüm dedikleri oldu.

Hayatta bazen aksilikler üst üste gelebiliyor inanarak, sabırla, çalışarak ,bunları aşmak bizim elimizde yeter ki gerçekten isteyelim.Kaynakwh webhatti.com: 39%20Yaşında%20İdam%20Cezası%2042%20Yaşında%20Cumhurbaşkanı
    ATAM İZİNDEYİZ…
    Bu yazıyı yazmamın sebebi bunların çoğunu yeni öğrenmiş olmam ve heyecan duymam.
    Kaynak :CENGİZ ERŞAHİN//MÜCADELE RUHU

http://www.webhatti.com/kultur/202572-39-yasinda-idam-cezasi-42-yasinda-cumhurbaskani.html

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Huzur İsyanda..

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

tayyip de hapisten çıktı başbakan oldu :)

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

hocam interneti geçtim bunu bütün i.ö.o. larının panolarında görebilirsin, ezberimizde olan birşey. Orda ki "aksilikler olabilir" cart curt yorum a itafen, ulan atatürk'ün iradesiyle bizim ki birmi amk. Adam ülkeyi kurtaracam diyip resmen bir yol çizmiş kendine ve ilerlemiş. Biz dominos u arayıp hangi pizzayı yiycemize karar veremiyoruz amk.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam interneti geçtim bunu bütün i.ö.o. larının panolarında görebilirsin, ezberimizde olan birşey. Orda ki "aksilikler olabilir" cart curt yorum a itafen, ulan atatürk'ün iradesiyle bizim ki birmi amk. Adam ülkeyi kurtaracam diyip resmen bir yol çizmiş kendine ve ilerlemiş. Biz dominos u arayıp hangi pizzayı yiycemize karar veremiyoruz amk.

Bende yeni okuyorum. Bu arada bir yerlerden tutmak gerekir genede ...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swinlarg
    swinlarg's avatar
    Erkek

baron_27 bunu yazdı:

siyah beyaz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

swinQc bunu yazdı:

baron_27 bunu yazdı:

Evet biri ileri götürdü biri ortaçağa, biri bağımsız bir Türkiye için ömrünü verdi, biri sata sata bitiremedi, biri sanayi atılımları attı diğeri sanayiyi bitirdi, biri ihracat devi yarattı biri ithalat devi yarattı.

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

Feryad etme, isyan eyle..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

baron_27 bunu yazdı:

ATAmla o adamı aynı konuda görmek bile onun için büyük şans bi ülkeyi yok sewiyesinden wareden ATAM war sewiyesinden yok sewiyesine indirmeye çalışan adam!

dewdim dewrildim geldim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efecan123
    efecan123's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

swinQc bunu yazdı:

baron_27 bunu yazdı:

Evet biri ileri götürdü biri ortaçağa, biri bağımsız bir Türkiye için ömrünü verdi, biri sata sata bitiremedi, biri sanayi atılımları attı diğeri sanayiyi bitirdi, biri ihracat devi yarattı biri ithalat devi yarattı.

Katılıyorum...

Benim evim valizimdir. http://efecetir.info
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

swinQc bunu yazdı:

baron_27 bunu yazdı:

Süpersin , süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Toplam Hit: 4996 Toplam Mesaj: 36