3D Yazıcılar Hakkında Genel Konu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

çok güzel konu :)

3d printer işini en ucuza nasıl çözeriz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-two-trees-bluer-pei-tabla-secenegi-bmg-extruder-ucretsiz-kargo-871699018/detay

mesela bu alet iş görür mü ?

hangi özelliklerine bakmak lazım?

@dryrock kullanıyor hocam, gelip detaylı anlatım yapar 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Bende bugün bltouch, dual gear extruder, tabla yayları sipariş ettim ender 3 v2 için. Bunlar gerekli gibi duruyor.

Birinci katmanda yapışmama sorunu yaşıyorum eksenler vb kontrol ettim sorun yok gibi duruyor, bunun hakkında araştırma yapıyorum halen

Atakan tarafından 25/Ara/20 14:26 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

çok güzel konu :)

3d printer işini en ucuza nasıl çözeriz ?

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-two-trees-bluer-pei-tabla-secenegi-bmg-extruder-ucretsiz-kargo-871699018/detay

mesela bu alet iş görür mü ?

hangi özelliklerine bakmak lazım?

güzel ve sessiz çalışan bir cihaz neredeyse 9 aydır ülkede kullanıcılarıda var memnunlar su an için hocam, ama üstüne 50 yada 100 tl daha ver ender 3 pro al 1600 tl su an sıfırı.. ikinci elden çok mantıklı

Eski kafalı bir adamım... En büyük isteğim midesi birayla dolmuş bir halde evinin kapısının önünde oturup bir gölü ya da başka bir şeyi öylece seyreden yaşlı bir adam olmak..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Bende bugün bltouch, dual gear extruder, tabla yayları sipariş ettim ender 3 v2 için. Bunlar gerekli gibi duruyor.

Birinci katmanda yapışmama sorunu yaşıyorum eksenler vb kontrol ettim sorun yok gibi duruyor, bunun hakkında araştırma yapıyorum halen

Ayrıca udemy den fusion 360 eğitimi satın aldım bunu indirip upload edecem ama nereye ediyim nasıl ediyim fikri olan varmıdır ?

Hocam yapışmama durumu için ben 4 makina da da direk cam kestirdim cam üstüne prit yapıştırıcı sürüyorum direk hallediyor, 

baskıda da ayarlar yapabilirsin mesella ilk katman hızını ve akışı bir miktar artırıp yada ısıyı artırarak güzel yapışma oranları elde edersin

ayrıca cura yerine mümkünse simplfy 3d kullanın hocam daha hızlı daha kullanışlı, çok da memnun kalırsınız.

Eski kafalı bir adamım... En büyük isteğim midesi birayla dolmuş bir halde evinin kapısının önünde oturup bir gölü ya da başka bir şeyi öylece seyreden yaşlı bir adam olmak..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek

3 gün önce yeni drone aldım hocam o yuzden onla daha cok ilgileniyorum ama her zaman gerekli yerde yardımcı olurum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek

Ender 3 Pro 1550 TL

Ender 3 pro V2 2000 TL ( şu ara fiyatları çok artmış)

Filament CCTree ( 4 yıldır tek kullanıdğım filament bayat, kopuk vs hiç bir sorun yaşamadım ) 120 tl Kg 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Legion_ bunu yazdı

Ender 3 Pro 1550 TL

Filament CCTree ( 4 yıldır tek kullanıdğım filament bayat, kopuk vs hiç bir sorun yaşamadım ) 120 tl Kg 

Ocak gelsin bi bakalım piyasaya olmadı bir şekilde geçerim sipariş. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    Legion_ bunu yazdı

Ender 3 Pro 1550 TL

Ocak gelsin bi bakalım piyasaya olmadı bir şekilde geçerim sipariş. 

Tabiki Hocam, aceleye gerek yok nezaman bütçe ve kafa müsaitse o zaman almak daha mantıklı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Legion_ bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Ayrıca udemy den fusion 360 eğitimi satın aldım bunu indirip upload edecem ama nereye ediyim nasıl ediyim fikri olan varmıdır ?

Hocam yapışmama durumu için ben 4 makina da da direk cam kestirdim cam üstüne prit yapıştırıcı sürüyorum direk hallediyor, 

baskıda da ayarlar yapabilirsin mesella ilk katman hızını ve akışı bir miktar artırıp yada ısıyı artırarak güzel yapışma oranları elde edersin

ayrıca cura yerine mümkünse simplfy 3d kullanın hocam daha hızlı daha kullanışlı, çok da memnun kalırsınız.

simplfy 3d hocam bu programın indirme linkini felan bulamadım sizde varsa acaba yükleyebilir misiniz 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek

Şunu yapmak zor mu? 

https://m.youtube.com/watch?v=HYYvv_H8d3g

improper tarafından 25/Ara/20 19:15 tarihinde düzenlenmiştir