3D Yazıcılar Hakkında Genel Konu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek
    improper bunu yazdı

Şunu yapmak zor mu? 

https://m.youtube.com/watch?v=HYYvv_H8d3g

stl si olsa kolay yada çizen biri olsa ama bunun için farklı tip yazıcılar kullanıyorlar 

Eski kafalı bir adamım... En büyük isteğim midesi birayla dolmuş bir halde evinin kapısının önünde oturup bir gölü ya da başka bir şeyi öylece seyreden yaşlı bir adam olmak..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı
    Legion_ bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Bende bugün bltouch, dual gear extruder, tabla yayları sipariş ettim ender 3 v2 için. Bunlar gerekli gibi duruyor.

Birinci katmanda yapışmama sorunu yaşıyorum eksenler vb kontrol ettim sorun yok gibi duruyor, bunun hakkında araştırma yapıyorum halen

Ayrıca udemy den fusion 360 eğitimi satın aldım bunu indirip upload edecem ama nereye ediyim nasıl ediyim fikri olan varmıdır ?

Hocam yapışmama durumu için ben 4 makina da da direk cam kestirdim cam üstüne prit yapıştırıcı sürüyorum direk hallediyor, 

baskıda da ayarlar yapabilirsin mesella ilk katman hızını ve akışı bir miktar artırıp yada ısıyı artırarak güzel yapışma oranları elde edersin

ayrıca cura yerine mümkünse simplfy 3d kullanın hocam daha hızlı daha kullanışlı, çok da memnun kalırsınız.

simplfy 3d hocam bu programın indirme linkini felan bulamadım sizde varsa acaba yükleyebilir misiniz 

Yarın ilk iş yüklerim hocam..

Eski kafalı bir adamım... En büyük isteğim midesi birayla dolmuş bir halde evinin kapısının önünde oturup bir gölü ya da başka bir şeyi öylece seyreden yaşlı bir adam olmak..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek
    Legion_ bunu yazdı

Ender 3 Pro 1550 TL

Ender 3 pro V2 2000 TL ( şu ara fiyatları çok artmış)

Filament CCTree ( 4 yıldır tek kullanıdğım filament bayat, kopuk vs hiç bir sorun yaşamadım ) 120 tl Kg 

Özel mesaj attım hocam

#....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek
    risk53 bunu yazdı
    Legion_ bunu yazdı

Ender 3 Pro 1550 TL

Ender 3 pro V2 2000 TL ( şu ara fiyatları çok artmış)

Filament CCTree ( 4 yıldır tek kullanıdğım filament bayat, kopuk vs hiç bir sorun yaşamadım ) 120 tl Kg 

Özel mesaj attım hocam

Dönüş yaptım hocam..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Premium STL için bulduğum Telegram kanalları

https://t.me/Printing3DCosplayStaticFigure

https://t.me/DCSTL

https://t.me/MarvelSTL

Ender 3 v2 için Çelik exturuder başı aldım üstünde gelen plastik baslığı sevmedim ve daha kararlı baskılar almaya başladım. Ayrıca tabla yaylarını daha sıkı yaylar ile değiştirdim. 

Aliexprestten Bltouch satn aldım yolda gelince onuda takacam.

Tıkanma sorunu çok oluyor ender serisinden sanırım videolarda da söyleniyordu bunun içinde baskı sonrarsı cooldown modda bekletiriyorum ve baskı öncesi tablayı ısıtyorum 5dk ve başlığı ısıtyorum . 

Ayrıca ilk katman hatası alan arkadaşların 

https://www.youtube.com/watch?v=hXYm1X-wQYc

bu videoyu izlemesini tavsiye edelim.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Ne mübarek alet bunlar, kulaklığın menteşeleri kırıktı, hazır yapılmış 3d modelin dosyalarını buldum bir arkadaşa rica ettim kulaklık mis gibi oldu tekrardan

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legion_
    Legion_'s avatar
    Erkek

Ben oğlana renkli vemıknatıslı oyuncaklar basıyorum hoca, bazen stl üstünde de oynama yapıyorum, 1 senedir 5 kg filament sadece çocuk için oyuncak kumbara vs onlara gitti, kullanınca çok faydalı, zaman ayırmak lazım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Takipteyim.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uralcoder
    uralcoder's avatar
    Erkek
    Dante_ bunu yazdı
    uralcoder bunu yazdı

Elimde Creality CR10-S Pro var yaklaşık 2 yıldır. En büyük problemim Premium STL dosyalarını bulabilmek. Premium STL dosyalarını elde edebileceğimiz Cloud veya kaynak varmıdır?

Telegram grupları falan var hocam.

Bana gönderebileceğiniz link varmı herhangi bir grup için?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

@Legion_ hocama teşekkür ederim yazıcım geldikurdum ve ilk deneme baskısını aldım.

#....