3G’Ye Ne Ödeyeceksiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    İSTANBUL - Bugünden itibaren cep telefonlarında 3G dönemi başlıyor. Görüntülü konuşma, hızlı internet ve mobil televizyon 3G’nin getridiği yenilikler.

Türkiye’de hizmet veren üç operatör de abonelerine 3G uygulamaları için farklı paketler hazırladı.

TURKCELL
    Turkcell. 3G’de görüntülü görüşmeyi sesli görüşme ile aynı fiyattan sunuyor, aboneler görüntülü görüşme yaparken sesli görüşme yaptıkları tarifeye göre ücretlendirilecek, her hangi bir fark ödemeyecek. Abonelerin konuşma paketi varsa, paketteki dakikalarını görüntülü görüşme için de kullanabiliyor.

3G ile geçmişe göre çok daha hızlı bağlantı kurulabilecek internet için de Turkcell’in çeşitli paketleri bulunuyor. İnternetten indirilen verilere göre bu paketler ücretlndiriliyor. Buna göre;

• 100 MB’lık paket için 9.3 TL/65 kontör,
    • 1 GB’lık paket için 29 TL/210 kontör
    • 4 GB’lık paket için 39 TL/290 kontör
    • 8 GB’lık paket için 69 TL/510 kontör ücret ödeniyor.

Turkcell, düzenlediği ‘Faturalı 3G Kampansı’nda çerçevesinde ilk üç ay 4 GB’lık veri için 19 TL alıyor.

3G multimodem VINN ile de sabit ücret ödemeden evde, iş yerinde, 3G kapsaması olan her yerde mobil internete birden fazla kişi aynı anda bağlantı sağlanacak.

Turkcell Mobil TV’de çeşitli televizyon kanallarını cep telefonundan izlenebilecek. Aboneler Mobil TV’yi aylık 4.95 TL/35 kontör ya da günlük 1TL/7 kontör karşılığında paket olarak satın alabilecek.

Turkcell ayrıca 3G servisleri kapsamında aylık 7 TL/60 kontör karşılığında, NTV ve NTVSpor paketleri hazırladı. Bu paketlerle özel olarak hazırlanan son dakika haberleri ya da spor haberleri cep telefonunundan izlebilecek.

VODAFONE
    Turkcell gibi Vodafone da, görüntülü görüşmelerde, sesli görüşmelerden farklı bir ücret talep etmiyor.

• İnternet bağlantılarında ise Vodafone ücretleri şu şekilde olacak;
    • Standart Tarife: 100KB=9 Kr ya da 150KB 1 kontör
    • Aylık 250 MB’lık tarife 10 TL/70 kontör
    • Aylık 1 GB’lık tarife 30 TL/175 kontör
    • Aylık 5 GB’lık tarife 45 TL
    • Günlük Limitsiz internet 5 TL/35 kontör

Vodafone’un Fatura Stop özelliğiyle aboneler, aylık paket ücreti de dahil toplam 100 TL/700 kontörlük harcamaya ulaştıklarında o ay için başka herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Vodafone Mobil TV Standart Paketini kullanmak isteyen Vodafone aboneleri, ayda 5 TL karşılığında bu servisten yararlanabiliyor. Bunun yanısıra Mobil TV servisi içinde 5 T’lik Spor ve Eğlence ile 7.5 TL’lik Süper paketi bulunuyor.

Vodafone Mobil TV servisinde, tüm paketlere abonelik 1 ay boyunca ücretsiz olacak.

AVEA
    Avea görüntülü konuşmanın bedelini dakikası 10 kuruş/1 kontör olarak belirledi. Bu ücret tüm tarifeler için geçerli. Ancak AVEA aboneleri 31 Ekim’e kadar her yöne 15 dakika ücretsiz olarak görüntülü konuşabilecek.

AVEA 3G için üç özel paket hazırladı. Buna göre;

3G Hoşgeldin Paketi
    Ayda 7 TL karşılığında, 30 dakika her yöne ücretsiz görüntülü konuşma, 1 saat ücretsiz Mobilvizyon, 100 MB data ve Seçİzle servisinden 1 içerik,

3G Standart Paket
    Ayda 17 TL karşılığında, 60 dakika her yöne ücretsiz görüntülü konuşma, 3 saat ücretsiz Mobilvizyon, 250 MB data ve Seçİzle servisinden 2 içerik,

3G Süper Paket
    Ayda 27 TL karşılığında, 150 dakika her yöne ücretsiz görüntülü konuşma,5 saat ücretsiz Mobilvizyon, 500 MB data ve Seçİzle servisinden 3 içerik alınabilecek

Paket alınmadığı takdirde 1 MB 7.3 TL ya da 10 KB 1 kontör ile ücretlendiriliyor.

Aboneler ayrıca 5 TL’den başlayan paketlerle sınırsı TV izleyebilecek ya da izledikçe ödeyecekler.

AVEA’nın 3G hizmetlerinden, Seçİzle hizmeti ile aboneler dizi, film, belgesel ya da müzik kliplerini cep telefonlarına 18 SMS / 3.5 TL’den başlayan fiyatlarla cep telefonlarına indirebilecek ya da indirmeden anında izleyebilecek.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    ben bu internet paketlerine uye olmadan goruntulu konusma kullanabilirmiyim

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

ya ben bugün deniyimd edim 3g yi turkcell im 3g yazdım 2323 e göndermiştim dün 3g siniz artk tmm felan msaj geldi telefonda 3g simgesi gözüktü bi neti denedim yne yavaş 5 er kb felan geliodu :S tbt yi açtım telden 4 kontor gitti hemde yavaş oldu anlamadım nasıl kullancam bu paketlere üye olmadan kullanılmıyormu ?

bağlantı noktası da neyi seçicez "turkcell WAP" mı "turkcell internet" mi?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Turkcelle bak ya. Vodafoneun 2 katından fazla ödüyoz aq :\

Yinede hattımı değişmiyecem Turkcellden memnunum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Turkcelle bak ya. Vodafoneun 2 katından fazla ödüyoz aq :\

Yinede hattımı değişmiyecem Turkcellden memnunum.

turkcelden memnunmusun kendine yalan söyleme :)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek
    moruk onu bunu bırakta vodafonedan turkcell falan hadisesi ne oldu baktınmı?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek
    çin malı telefonlar için 3G ayarları nasıl oluyor? bilen var mı?

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyeD
    CyeD's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

Turkcellde sadece mesaj atıp 3G ye üye oluyosun ve görüntülü konuşma yapabiliyosun sanırsam 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

CyeD bunu yazdı:

HeadBanger bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

Turkcellde sadece mesaj atıp 3G ye üye oluyosun ve görüntülü konuşma yapabiliyosun sanırsam 

peki dk sı kaç kontör normal konuşma ile aynımı veya ?

Boş İşler Uzmanı..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    en avantajlı vodafone gibi görünüyor.
Toplam Hit: 2776 Toplam Mesaj: 15