folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 40 Yaşından Sonra Yazılımcı Olunurmu Yazılım Öğrenilirmi ?

40 Yaşından Sonra Yazılımcı Olunurmu Yazılım Öğrenilirmi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Olmaz o iş hiç uğraşma. Nereden biliyorsun dersen, kendimden biliyorum. Sen benden daha zeki, daha çalışkan olabilirsin ama yine de olmaz.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

Asıl işi marangozluk olmasına karşın Html e 35 yaşında başlayan azmine hayran kaldığım bir abim var.Öyleki şuan html5-css-php yalayıp yutmuş vaziyette.Tüm işlerimizin kodlamasını hatasız kendisi yapıyor.Kurs dan alınacak temel bilgiler dışında kendinizi geliştirmeye vakit ayırırsanız başaramayacağınız şey yoktur yaş kaç olursa olsun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Cuma günü belli oldu. istanbul üniversitesi endüstri mühendislliğini kazanmışım. Hemde uzaktan. Yaş 37.
    Azmin varsa herşeyin vardır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Azimli sıçan betonu deler atasözü nu hatırlatırım 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

o kurslar sana birşey katmaz sadece 1500 tl ye bi sertifikan olur

ayrıca derslerdende bırakmazlar bir nevi sertifika satıyorlar yani bilgi birikim değil

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

40 yaşında hala yazılımla uğraşmayacağımı umarak ve böyle olmamasını planlayarak 30 yaşıma doğru ilerliyorum.

Öyle zamanlar oluyor ki insanın kafası almıyor, yazılım ilerlemiş yaşlarda yapılacak bir şey değil bana göre, en azından development kısmı için böyle olduğunu düşünüyorum.

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Çok ciddi çalışmak gerek,

ama olur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

realist olalim. turkiye sartlarinda olmaz is. turkiye sartlari derken;

agir calisma kosullarindan tut da gunluk yasadigin stres, cevrenin senden beklentisi, onyargisi vs..hepsi egitim istahini olduren seyler. eger berrak bir kafayla, dertsiz-tasasiz bir yerde, konumda olsaydin babalar gibi yapardin. ama bu sartlarda baslasan bile bikac hafta icinde pes edersin. aslinda turkiye'den isinin ehli uzmanlarin cikmayisi, uluslararasi arenada kayda deger projeler cikmamasi da bundandir. medeni ulkelerde 45 yasinda bile sana genc gozuyle bakarlar. kalemini defterini alip bi kafede ders calisabilirsin. burada ise, elalem coluk cocuk sahibi oldu sen hala...ile baslayan seyler duyarsin. tabi; tum bunlari siktir edecek bir aymazliga sahipsen olabilir. ki bu soruyu kalkip yas ortalamasi 30- olan bir platform da soruyorsan oyle degilsindir. bir de developerlik uzaktan sesi hos gelen birsey. herkes hevesleniyor, saniyorlar ki o angry birds'leri, candy crushlari, battlefieldlari, isletim sistemlerini, instagramlari vs..sadece kod'cular yapiyor. cunku iyi para geliyor. sabah 8'de ofiste pc basina cokup aksam 6'ya kadar kod yazmanin, tekstil atolyesinde 1500 parca corabi tek tek utulemekten pek farki yok bence. o adam aksama kadar yesil, mavi, kirmizi renk renk coraplar goruyor sen de if'li, else'li kod'lar goruyorsun. 

cok mu asagilayici oldu be:)

Triumph tarafından 31/Ağu/14 16:11 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

öğrenmenin yaşı olmaz diye klasik bir cümle kurayım

40 yaş çok geç bir yaş değilbu tamamen senin merakına ve öğrenme azmine bağlı bir şey diye düşünüyorum 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

olur diyor millet ya la

insan 40ından sonra avukat, mimar hatta doktor olabilir ama yazılımcı olamaz. boşa çırpınma abi.

Toplam Hit: 5332 Toplam Mesaj: 34